RSS Facebook Twitter

InterRail – traukiniais po Europą (EuroTrip)

Keliauti galima įvairiais būdais, bet kalbant apie didelius atstumus, laiką ir kainą turbūt vienas geriausių pasirinkimų yra traukiniai. InterRail – tai tarptautinis traukinio bilietas, kuriuo naudojantis galima važiuoti daugumos Europos šalių geležinkeliais. Tuo įsitikinau praėjusią vasarą, su draugais aplankęs Amsterdamą, Paryžių, Romą ir kitus didžiuosius Europos miestus. Mėginsiu pasidalinti sava patirtimi, kuri galbūt bus naudinga galvojantiems apie tokią kelionę.

InterRail bilieto įsigijimas

Tikriausiai pradėti reikėtų nuo pačio InterRail.

Priklausomai nuo amžiaus grupės (iki 26 metų ir virš), traukinio klasės ir kelionės ilgumo, bilietas gali kainuoti nuo maždaug 550 Lt iki daugiau nei 2000 Lt. Turbūt optimaliausias variantas jaunimui – 10 pasirinktinų važiavimo traukiniu dienų 22-jų dienų laikotarpyje – atsieina apie 850 Lt (kainos, kaip žinia, neamžinos, todėl visada verta pasitikrinti).

InterRail pasą galima įsigyti Lietuvos kelionių agentūrose. Tiesa, tik dalis jų pačios vietoje spausdina bilietus, todėl prieš užsisakant reiktų išsiaiškinti, ar gausite iš karto, ar turėsite grįžti atsiimti po kelių dienų. Mes bilietus įsigijome tą pačią dieną, kelios valandos prieš išvykstant.

Deja, InterRail bilietai Lietuvoje kol kas negalioja, tad kelionę tenka pradėti nuo Varšuvos.

Maršrutas

Žiūrint į žemėlapį man išryškėjo didelis ratas, kuriuo keliaujant galima pamatyti didžiausius ir gražiausius Europos miestus. Keliauti ratu gerai dėl to, jog netenka kelis kartus važiuoti pro ten pat – niekada negrįžti ten, kur jau buvai, ir kiekvieną dieną pamatai kažką naujo. Žinoma, kiekviena žmonių grupė turi savo prioritetų. Mūsų tikslas buvo pamatyti kuo daugiau (dažnai viename taške ilgai neužsibūnant), todėl aplankytų miestų sąrašas išėjo pakankamai ilgas:

Vilnius » Varšuva » Berlynas » Amsterdamas » Briuselis » Paryžius » Marselis » Roma » Venecija » Viena » Varšuva » Vilnius

[iframe http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Vilnius,+Lietuva&daddr=Var%C5%A1uva,+Lenkija+to:Berlynas,+Vokietija+to:Amsterdamas,+Olandija+to:Briuselis,+Belgija+to:Pary%C5%BEius,+Pranc%C5%ABzija+to:Marselis,+Pranc%C5%ABzija+to:Roma,+Italija+to:Venecija,+Italija+to:Viena,+Austrija+to:Var%C5%A1uva,+Lenkija+to:Vilnius,+Lietuva&hl=lt&geocode=&mra=ls&sll=37.0625,-95.677068&sspn=34.313287,79.101563&ie=UTF8&ll=48.283193,13.798828&spn=10.23861,18.720703&z=5&output=embed 640 480]

Be abejo, buvo daug neplanuotų dalykų. Dėl ilgo kelionės laiko (po 12 valandų pirmyn ir atgal) jau būnant Prancūzijos pietuose teko atsisakyti Barselonos ir pasukti į Italiją. Be to, atsitiko taip, jog ją mes pasiekėme per Viduržemio jūrą plaukiančiu naktiniu keltu (žemėlapyje neišėjo pažymėti, bet maždaug nuo Marselio iki Romos). Toks transporto pakeitimas buvo visai smagus ir paliko nemažai įspūdžių (ypač minkštos lovos kajutėje, praleidus ne vieną naktį traukiniuose, kuriuose už gultą būtų tekę gerokai papildomai sumokėti).

Nakvynė

Nakvojome taupydami, nes kiekvieną naktį praleidžiant hostelyje kelionės išlaidos tikriausiai būtų padvigubėjusios. Kartu ir kelionės laikas, nes nemažai naktų praleidę traukinyje ryte jau atsibusdavome kitoje šalyje. Tiesa, gerai išsimiegoti vis dėlto labai svarbu – ne tiek dėl jėgų (apie 30 km per dieną nueidavome bet kuriuo atveju), bet dėl bendros nuotaikos, nes, kai esi neišsimiegojęs, ji pastebimai krenta ir gali šiek tiek gadinti pačią kelionę.

Kaip žinia, jaunimas dažniausiai renkasi ne hotelius, o hostelius. Pagrindinis skirtumas – žmonių patalpoje skaičius. Normalu yra 6 lovos, bet dažnai pasitaiko „dormitory“ tipo miegamųjų, kai viename kambaryje nakvoja apie 12 žmonių (dažniausiai pats pigiausias variantas). Dėl šios priežasties keliauti geriausia yra 4–6 žmonėms.

Amsterdame buvome apsistoję StayOkay, o Paryžiuje Caulaincourt Square (nuostabioje vietoje – ant Monmartro kalno, nuo kurio matosi visas Paryžius). Abu šiuos hostelius rekomenduoju, jei neieškote didelių patogumų bei norite nedidelės kainos, į kurią dar įeina ir pusryčiai. Iš anksto nieko rezervavę nebuvome, nes tokioje kelionėje sunku numatyti, kada kur būsi.

Kelionės kaina

Nešvaistant pinigų, 11–12 dienų kelionė iš viso atsiėjo apie 2100 Lt (įskaitant patį InterRail bilietą). Daug kas priklauso nuo maisto, kurį valgai kas dieną. Pigiausia – greito maisto restoranai ir vietinės maximos. Taip pat arabiškos kavinukės Paryžiuje. Žinoma, nieko sveiko, bet nuo kada studentai valgo restoranuose?

Pabaigai

Manau, kad taip keliauti tikrai verta. Galbūt nebūtinai po visą žemyną, o tik po kelias šalis, juose ilgiau pabūnant ir daugiau pamatant. Bet kuriuo atveju, tai yra įspūdžiai – turbūt svarbiausias dalykas gyvenime – kai supranti, kad iš tikrųjų gyveni ir turi ką prisiminti; kai kiekviena diena yra kitokia. To niekada nepatirsi savaitę gulėdamas paplūdimyje…

Nepraleiskite naujų tinklaraščio įrašų*

Gaukite juos tiesiai į savo el. pašto dėžutę

* – nes tingus šio tinklaraščio autorius juos rašo kartą per mėnesį

Atnaujinimai Facebook'e

Komentarų: 31

  • Bartė sako:

    Dėkui už naudingą informaciją. Lauksiu kitų Kerniaus kelionių įspūdžių.

  • Keliauninkas sako:

    Heh, o buvo geri laikai kai nusipirkdavai ‘lietuvišką’ interrail bilietą (padirbtą) už 250Lt ir visą mėnesį keliaudavai nestabdomas…. Geri laikai buvo :)

  • Edvinas sako:

    Sveiki,
    idomu po kiek laiko prabudavot kiekviename mieste?:]

  • Kernius sako:

    Neilgai :) Amsterdame dvi dienas, Paryžiuje – tris, o visur kitur po dieną arba pusdienį – vienur užtekdavo (kaip, pvz., Venecijoje ir Vienoje), o kitur to laiko buvo per mažai (Roma, Berlynas).

  • Edvinas sako:

    Dekui:)

  • Julija sako:

    Gal aš ir nepastebėjau… bet apmaudu, kad nėra bilieto trumpesniam laikotarpiui :(
    kai dabar tokia situacija, ieškau variantu traukiniu nuvykti bent iki Stambulo…žinoma geriau būtų iki Turkijos (Antalijos)…
    O tikslas – pasiekti Kiprą… tad kelionė truktu 2 ar 3 dienas…

  • Giedrius sako:

    Minejai, kad kelione pradejai nuo varsuvos. Sakyk prasau kaip iki varsuvos nusigavai? taip pat traukiniu vilnius – varsuva? Kiek ziurejau tai atsieina 80lt./asm. (daugoka)
    Mane domina kaip pigiau iki varsuvos nusigauti, siuo metu iki birzelio pirmos yra nuolaidos autobusu vykstant is vilniaus i varsuva uz 30 lt.

  • Kernius sako:

    Traukinys Vilnius – Varšuva yra per didelis vargas pirmai kelionės dienai: išvažiuoji ryte, atvyksti vėlai vakare ir tada dar kažkur naktį turi praleisti. Kitą vertus, jis nėra toks brangus: Vilnius – Šeštokai gali važiuoti su studento nuolaida (50%), o Šeštokai – Varšuva jau galioja Interrail bilietai, nes tai lenkų traukinys (jei niekas nepasikeitė).

    Mes važiavome autobusu iš Vilniaus. Išvykome 22 val. ir 5 val. ryto jau buvome Varšuvoje. Tada sėdome į traukinį ir pietus jau Berlyne. Iki nakties vaikščiojom po Berlyną ir maždaug vidurnaktį vėl sėdom į traukinį, o ryte pabudome Amsterdame.

    Dabar aš rinkčiausi SimpleExpress autobusą į Varšuvą. Tikrai neįtikėtina kaina. Traukinys iki Varšuvos važiuoja labai lėtai.

  • Giedrius sako:

    Keliausiu pirma karta, dviese. Planuojama 22 dienu kelione panasiu marsrutu i tavaji :)(22 dienos iš eilės)

    Marsrutas:
    Vilnius -> Warsaw -> Berlin 2d. -> Amsterdam 2d.-> (galbut Rotterdam) -> Brussels -> Paris 3d. -> Marseille -> Nice -> (Monaco) > Genova -> Pisa -> Livorno -> Roma -> Napoli -> Sienna -> Florence (sustoti Bologna) -> Venice -> Vienna -> Prague -> Warsaw -> Vilnius

    Kiek realu aplekti siuos miestus, ir kuriuose labiau verta praleisti daugiau laiko, o kuriuose maziau?

  • Kernius sako:

    Manau, kad iki kelionės vidurio aplankysit visus numatytus taškus, o Italijoje jau sumažės nuvykus. Ypač į Pietus už Romos važiuoti gali pareikalauti daug laiko ir jėgų – susisiekimas ten gerokai prastesnis ir traukiniai lėtesni nei Šiaurėje. Bet 22 dienos yra daug ir jei nedings entuziazmas ir tiek laiko prakeliausit, tai galbūt pamatysit viską :)

    Iš tų, kur neparašei laiko, bent 3 dienas siūlyčiau skirti Romai, mažiausiai 2 dienas Prahai. Briuseliui, Venecijai ir Vienai, mano nuomone, užtektų dienos.

  • susidomejes sako:

    Kernius, kadangi pats daug keliavai, turiu tau klausima. Vykstant i kelione po Europa, naturalu, kad nesiomojo kompiuterio nepasimsi ir del saugumo ir del svorio (nors labai noretusi po ranka tureti) ka darydavai kai prireikia prieigos prie interneto, kur tipiskai galima pasinaudoti internetu kai labai prireikia? pvz. miestuose: Berlynas, Amsterdamas, Paryzius, Barselona, Roma?
    Ir dar kitas klausimas kaip su nakvyne? pvz. hosteliuose, ar imanoma neturint isankstines rezervacijos susirasti kur permiegoti, nesinori tureti isnakstiniu rezervaciju, nes nezinai kur ir kaip pasikeis keliones planai.

  • Kernius sako:

    Aš keliaudamas naudojuosi mobiliuoju internetu – per telefoną. Su Opera Mini naršykle (http://www.opera.com/mobile/) galima pasiekti bet kurį tinklalapį iš bet kur. Tiesa, kainuoja duomenų srautas, bet sutaupau laiko neieškodamas WiFi taškų ir nesėdėdamas interneto kavinėse kelionės metu.

    Dėl nakvynės, tai priklauso nuo aplinkybių. Jei nuvažiuosi į Paryžių tuo metu, kai jis sulaukia daugiausia turistų per metus, tai, aišku, kad nerezervavus rasti ką nors bus sunku. Vis dėlto, manau, kad dauguma atveju įmanoma išsiversti be išankstinio planavimo ir ką nors vis tiek rasti – aš pats niekada nerezervuoju.

  • Darius sako:

    Sveiki, keliavote vienas?

  • Kernius sako:

    Ne, keliavome tryse.

  • says sako:

    norejau paklausti del to interrail bilieto, ar tikrai jis galioja visose programoje dalyvaujanciose salyse pasirinkta keliones dienu skaiciu tam tikra laiko tarpa? ta prasme as ji nusiperku ir galiu su juo vazinet ir lenkijoj, ir ispanijoj, ir olandijoj?.. nes kazkur skaiciau, kad kiekvienoje salyje reikia atskirai reikia pirkti

  • Kernius sako:

    Yra taip: tu turi InterRail bilietą, bet juk niekas negali rezervuoti vietų visuose traukiniuose visiems parduotiems InterRail bilietams. Kitaip sakant, į kiekvieną reisą bilietai parduodami normaliai ir, jei tu nepraneši kasoms, kad nori važiuoti, o tiesiog eini tiesiai į traukinį, tai neturi sėdimos vietos (nors tave vis tiek į patį traukinį su InterRail turėtų įleisti). Taigi, norėdamas gauti sėdimą vietą, turi turėti ją liudijantį bilietą. Dėl šios priežasties tenka prieš reisą eiti į traukinių kasas ir parodžius savo InterRail bilietą paprašyti vietos traukinyje. Bėda, jog daugumoje šalių (bet ne visose, dar priklauso nuo to, ar tai smulkus regioninis, ar tarptautinis reisas) tai kainuoja (gali pavadinti „rezervacijos“ ar „spausdinimo“ mokesčiu) – nuo 1 euro iki 13 (daugiausiai atsiėjo Briuselis – Paryžius su InterRail bilietu).

  • says sako:

    aciu labai:)

  • Ernesta sako:

    Labas,
    Kazkur skaiciau, kad galima traukinuose veztis ir dvirati. Ir nera jokio papildomo mokescio. As tikiu kad keliaujant po miesta labai jis praverstu ir palengvintu kelione. Bet noreciau isgirsti patyrusio keleivio nuomone, ar verta keliauti su dviraciai ir interrail budu?

  • Mantas sako:

    Kokio agentūroj pirkai, kad taip greit gavai bilietą?

  • susidomejes sako:

    zigzag.lt agenturoje iskarto bilieta duoda.

  • susidomejes sako:

    To: Ernesta

    Manau, kad neverta keliauti dviraciais, daug paprasciau pesciom tai daryti. Ir ne taip jau daug traukiniu maciau, kad butu vietos skirtos dviraciams (turiu omeny naktinius traukinius). Kitas minusas: dideliuose ir turistu lankomose miestu senamiesciuose, sunku bus vinguoriuoti tarp didelio srauto zmoniu, miestu stotyse bus nepatogu tampytis su dviraciu, kadangi stotys dideles, per kelis aukstus, o tau reikia nusigauti iki bilietu kasos ar turizmo info centro ir t.t.

  • neziniuke sako:

    Labai aciu uz info. Labai ir idomi info. Mano klausimas apie rezervacija. Nieko nesuprantu, bet noriu suinoti ir suprasti. Niekur nerandu info. Gal gali pataerti ir papasakoti, kaip galima usirezervuoti naktiniuose traukiniuose vietas? Kaip tai galima padaryti a? Vaziuotume su vaikais, tad tikria nesinoretu nakti likti kaskur laukuose:(((( Aciu is anksto uz info

  • mantas sako:

    Teko rezervuoti bilietus į naktinius traukinius Vokietijoje ir Čekijoje. Procesas vyksta maždaug taip – nueini į didesnę traukinių stotį ir užsirezervuoji. Rezervuojantis pasakai, kad turi interrailą ir nori tik rezervacijos. Vokietijoje galima rezervuotis bet kokioj stoty į/iš bet kokią prieš kelias savaites. Čekijoje turbūt irgi panaši tvarka, tiksliai nežinau. Rezervuodavausi 2-3 dienos prieš traukinį ir visada gaudavau bilietą (rugpjūčio mėnesį, tiek darbo dienom tiek savaitgalį). Nors traukinys galiausiai būdavo sold-out.

    Vokietijoje galima rezervuoti ir internetu ir rezervaciją atsispausdinti, bet pačiam dar neteko išbandyti.

  • Jonas sako:

    Sveiki, gal esat keliave su traukiniais po Švediją ir Norvegiją? Jei taip tai ka parekomkenduotumet aplankyti, koki marsruta susidaryti?

  • Aistė sako:

    Jonai, cia rasi siulomu marsrutu po Norvegija http://www.zigzag.lt/index.php/pageid/3894. Deja, Svedijos nera. Gal dar bus :)

  • Aistė sako:

    Turiu gerų žinių nežiniukams:
    http://blog.zigzag.lt/2011/06/kelioniu-traukiniu-po-europa-su.html
    Kelionių su interrail vadovas. Nuo ko pradėti, kaip susidaryti maršrutą, kas tos rezervacijos ir kitos smulkmenos, kurias norisi žinoti ruošiantis į pirmąją kelionę.

  • Jolie sako:

    O ar teko kam pačiam pirktis InterRail internetu per jų svetainę? Kaip gaunamas tas traukinių pasas ir ar galioja tik el.paštu atsiųstas variantas? :S

  • to Jolie sako:

    Galima gi ir Lietuvoje pasus nusipirkti zigzage:)
    Kiek žinau tai baidosi dabar padirbinėjimų labai, negali žinot kaip su tais el paštiniais gali būti.

  • Agnė sako:

    Jolie, tai kad InterRail bilietai nėra siunčiami el. paštu, jie yra griežtai tik popieriniai. Nuotoliniu būdu galima gauti nebent įprastu paštu arba per siuntas 😉 tai pritarčiau, kad jei jau galima LT tiesiogiai pirkti, tai geriau taip ir daryt dar ir paaiškins viską kas neaišku 😉

  • Neringa sako:

    Sveiki :)
    Kilo klausimas skaitant si straipsniuka. O jus pinigus keitetes ( i eurus and same…) Lietuvoje, ar tuom, rupindavotes toje salyje i kuria nuvykdavot?

  • Aistė sako:

    Valio geroms naujienoms: startavo konkursas dvigubam InterRail Global Pass nevaržomai keliauti mėnesį(!!!) laimėti:
    http://www.zigzag.lt/index.php/pageid/4320


WordPress Theme by TheBuckmaker.com

Read previous post:
Aukštojo mokslo reforma: kai viduje „gyvos problemos“

Jau ne vienerius metus kalbama apie pasikeitimų būtinybę Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje. Atrodo, galiausiai šiemet jie tikrai bus. Visi sutinka,...

Close