Paul Graham, JAV dažnai vadinamas startup’ų tėvu, viename savo esė išskyrė du būdus, kaip atsiranda idėjos: organiškai – galvojant apie tai, ko trūksta tau pačiam, arba ieškant to, ko reikia kitiems ir bandant patenkinti tam tikros žmonių grupės poreikius.
Idėjų atsiradimo skirtumai
Žmonės, kurdami dalykus sau, dažnai iš pradžių nekelia tikslo iš to uždirbti. Skirtingai vertinamas ir darbo rezultatas – jeigu tai, ką darai, pirmiausia naudosi pats, esi laimingas jau tada, kai tavo kūrinys pradeda veikti. Tuo tarpu, jei tavo idėjos įgyvendinimas skirtas kieno nors kito poreikius patenkinti, – visiškai neužtenka, jog jis sėkmingai baigtas, – dalykas bevertis, jei juo galiausiai niekas nesinaudoja ar už jį tau nemoka.
Kaip rodo istorija, jei tai, ką kuri, yra reikalinga tau pačiam, labai didelė tikimybė, jog toks pasaulyje esi ne vienas ir tavo įgyvendinta idėja bus taip pat naudinga kam nors kitam. Galbūt net šimtams ar tūkstančiams.
Organiškai kylančios idėjos
Daugybė dalykų buvo sukurta pirmiausia galvojant apie save. Apple gimė, nes Styvas Wozniakas norėjo kompiuterio (ne tik norėjo, bet ir galėjo jį sukonstruoti), o Styvas Jobsas žinojo, kaip jį parduoti; Google atsirado, nes Stanfordo universiteto doktorantai Laris ir Sergėjus negalėjo rasti jiems reikalingos informacijos internete dėl tuometinių paieškos sistemų nesugebėjimo iš galybės šaltinių atrinkti svarbiausius rezultatus (1996 metais populiariausios interneto paieškos sistemos nerasdavo net pačios savęs tarp pirmųjų dešimties rezultatų); Facebook buvo sukurtas Harvardo studentų bendrabučio kambaryje tuomet, kai pirmakursis Markas norėjo savo bendramokslius rasti internete.
Galiu pateikti ir asmeninių organiškai kilusių idėjų pavydžių.
Uždarbis.lt gimė 2004 metais, kai būdamas 14–kos ieškojau bendruomenės žmonių, kurie žino daugiau už mane ir galėtų atsakyti į mano klausimus (tais laikais IRC buvo bene vienintelė informatikų sambūrio vieta ir turėjo daugybę trūkumų). Šiandien, praėjus daugiau nei šešiems metams, tokių kaip aš, – norinčių dalintis IT ir verslo žiniomis – jau daugiau nei 30 000.
Pilietinės akcijos „Neišduok!“ pradinė Piliečių Santalkos idėja buvo pasiūlyti žmonėms popierinius atvirukus, kuriuos jie galėtų siųsti politikams, su asmenine žinute apeliuodami į jų sąžinę. Mano mintis buvo sukurti puslapį, kuriame tokią žinutę būtų galima išsiųsti el. paštu. Reikėjo trijų dalykų: nuorodų į prezidentūros, seimo ir vyriausybės narių el. pašto dėžučių sąrašus, paprastos formos žinutei rašyti ir jausmus savo kraštui žadinančio paveiksliuko, kurį būtų galima prisegti prie laiško. Per akcijos laikotarpį ne tik tėvynėje gyvenantys lietuviai, bet ir emigrantai iš viso pasaulio – nuo Argentinos iki Naujosios Zelandijos – iš viso išsiuntė porą tūkstančių laiškų, kuriuos gavę politikai neretai nepagailėdavo laiko ilgiems atsakymams. Tuomet mane pasiekė vieno pasimetusio seimo nario klausimas, ar jis vienas sulaukia tiek daug dėmesio (turbūt dauguma pasijustų nejaukiai savo pašto dėžutėje radę keliasdešimt laiškų su prašymu: „Neišduok!”, pasirašytų skirtingų žmonių).
„Ar 8?” atsirado vieną mano pirmosios sesijos vakarą, kai galiausiai nusibodo skaičiuoti semestro pažymius. Pasirodo, buvo nusibodę ne man vienam, – jau metus nebestudijuoju Lietuvoje ir skaičiuoklė man nebereikalinga, bet dabar šiame puslapyje per kiekvieną sesiją savo vidurkį sužino kas dešimtas Vilniaus universiteto studentas („kaip?“).
GalAlaus.lt idėja kilo su draugais sėdint bare Vilniaus senamiestyje, gurkšnojant „Švyturio Baltijos“ už 3.60 Lt ir mąstant, kiek dar vietų su tokiomis kainomis yra, kurių mes nežinome. Nusprendėme sukurti svetainę, kurioje žmonės galėtų vieni kitiems pranešti apie barus, siūlančius akcijas, tuo pačiu taip nemokama reklama paskatindami ir kitus verslininkus atpiginti alų. Netrukus į mano pašto dėžutę pradėjo plaukti ne tik alaus mėgėjų, bet ir barų savininkų laiškai, pranešantys apie paskelbtas akcijas ir prašantys juos įtraukti į sąrašą. Tiesa, šiuo metu puslapis juo šiek tiek ataušęs ir informacija jame pasenusi, nors ir verslo idėjų iš jo buvo kilusi ne viena.
VisosNaujienos.lt prieš kelis mėnesius gimė per vieną savaitgalį, tiesiog man pavargus naršyti po skirtingus naujienų portalus, ieškant dominančių žinių. Dabar šį puslapį atsidarau kasdien prisėdęs prie kompiuterio ir jau pamiršau, kada paskutinį kartą rinkau „www.delfi.lt”. Malonu, jog atsirado tūkstančiai žmonių, kuriems tai taip pat tapo kasdieniu ritualu. Vis dėlto turiu pripažinti, kad būčiau savo darbu patenkintas, net jei tas puslapis daugiau niekam nebūtų reikalingas – juk, kai kūriau, galvojau tik apie save ir kaip padaryti, kad man pačiam būtų patogu juo naudotis.
Galiausiai PedofiluNera.lt idėja kilo vieną po kito skaitant straipsnius apie tą pačią istoriją ir pagalvojus, jog viską būtų galima pateikti nuo pradžių iki galo – sudėlioti pasakojimą tik iš žodžių, kuriuos kažkas ištarė – be jokių žurnalistų išvedžiojimų į vieną ar kitą pusę ir paliekant spręsti pačiam skaitytojui. Ar buvo verta? Puslapį aplankiusių žmonių skaičiaus (beveik 10 000), 150 nuorodos į jį paskelbimų Facebook’e ir nepažįstamų žmonių laiškų su padėkomis man užteko, kad galėčiau atsakyti teigiamai.
Verslo nišos paieškos arba kas yra tikras verslininkas
Pateikiau daugybę organiškų idėjų pavyzdžių, bet jaučiu didžiulę pagarbą žmonėms, kurie sugeba atrasti nišą – tiksliau, tai, ko trūksta kažkam kitam (nors jiems patiems visai nereikia), – ir ją užpildyti. Tai žymiai rizikingiau, nes tu negali būti tikras, kad tikrai TIEMS žmonėms TO reikia, – galbūt tik tau taip atrodo.
Stengiantis patenkinti tam tikros žmonių grupės poreikius, pačiam juos nustačius, yra nemaža tikimybė prašauti iššvaistant laiką ir pinigus. Būtent tie, kurie sugeba pataikyti, yra tikrieji verslininkai – nes verstis jie gali bet kuo. Tuo tarpu žmonės, kurių idėjos gimsta galvojant apie savo poreikius, pirmiausia yra kūrėjai, – ne visos jų idėjos tampa verslais. Ne visos ir turi tapti.
Įsivaizduokite pasaulį be kūrėjų arba be verslininkų. Pirmuoju atveju mus suptų tik tai, kas mokama ir niekas nežinotų, ką reiškia žodžiai „iš idėjos“. Antruoju atveju mes tikriausiai neturėtume daugybės gyvenime būtinų dalykų – pavyzdžiui, niekas nevežtų mūsų šiukšlių į sąvartynus, jei nebūtų verslininkų, kurie suvoktų, jog tokių paslaugų žmonėms reikia ir iš to galima uždirbti.
Šioje vietoje norėtųsi papasakoti vieno verslininko – žmogaus, atradusio nišą – istoriją. Ji ypatinga tuo, kad to žmogaus vietoje galėtų būti bet kas – neturėdamas jokių ypatingų žinių, kapitalo ar pažinčių – o tiesiog mąstydamas, ko kažkam gali reikėti.
Apsilankykite parrotsecrets.com. Ar ši svetainė jums atrodo kuo nors ypatinga? Internete yra dešimtys tūkstančių tokių pačių. Nepaisant to, tai nuostabus verslo pavyzdys.
Nežinau, kokie skaičiai yra dabar, bet prieš pusantrų metų šio puslapio savininkas parduodavo po 15–20 el. knygų (kitaip sakant, paprastų PDF bylų) per dieną. Iš viso tai maždaug 5 475 kopijų per metus ir $ 437 726.25 pajamų iš puslapio, kurio išlaikymas kainuoja mažiau nei $ 10 per mėnesį.
Taigi atskaičius įvairias išlaidas žmogus, sukūręs šį verslą, uždirba mažiausiai 1 000 000 litų per metus. Neblogai, ar ne? Vis dėlto šia istorija norisi dalintis ne dėl puikaus uždarbio, o dėl to, ką ši prekė siūlo, kaip ji atsirado ir kas ją sukūrė.
Žmonės tikrai turi problemų su savo papūgomis ir nėra tiek daug informacijos, kaip jas treniruoti ir jomis rūpintis, kuri būtų aiški ir lengvai prieinama. Knyga „Papūgų paslaptys“ yra ne tik ne apgavystė, bet ir ne pinigų švaistymas, – tai tikras verslas, kuris teikia realią naudą savo klientams.
Kadangi papūgų priežiūra atsieina nemažai, jų savininkams sumokėti $ 79.95 už knygą, kuri gali sutaupyti daugybę laiko ir papildomų išlaidų, nėra daug.
Įdomiausia, kad ParrotSecrets savininkas pats net neturi papūgos. Jis tiesiog ieškojo nišos informacijos pasaulyje, kuri galėtų būti užpildyta el. knygomis, praleisdamas nemažai laiko naršydamas diskusijų forumus ir ieškodamas užklausų, į kurias Google žmonėms negrąžina trokštamų rezultatų (o tai dažniausiai reiškia, jog informacijos apie tai tiesiog nėra). Galiausiai jis pastebėjo vargą, kuriuo internete skundžiasi papūgų savininkai ir faktą, jog rinkoje nėra pakankamai šaltinių, galinčių jiems padėti.
Jei bandysite ieškoti informacinės nišos, pirmiausia pagalvokite apie dalykus, kuriuos išmanote patys – galbūt nėra daug žmonių, kurie žino tai, ką jūs, bet pakankamai tokių, kuriems jūsų žinios būtų naudingos.
Trumpai pabėgęs nuo papūgų, galiu vėl pateikti asmeninį pavyzdį. Prieš pradėdamas studijas Škotijoje praleidau gerus tris mėnesius skaitydamas daugybę šaltinių ir domėdamasis, kaip vyksta stojimas į Didžiosios Britanijos universitetus, kaip universitetai atsirenka sau studentus (kaip jiems įtikti), kuo skiriasi studijos skirtingose aukštosiose mokyklose ir kaip išsirinkti tai, kas geriausia man pačiam. Galiausiai supratau, jog žinių sukaupiau per daug, jog nebūtų gaila jas pasilikti tik sau, – kodėl tuomet nepasidalinti su tais, kuriems tos informacijos dar prireiks? Nusprendžiau ją patalpinti savo tinklaraštyje – pirmiausia todėl, jog tai labiausiai prieinama forma visiems, antra – todėl, jog nemaniau, kad tai verta knygos (ir neturėjau noro jos rašyti).
Kaip bebūtų, keli Anglijoje studijuojantys lietuviai pagalvojo kitaip ir jau rudenį knygynuose išvysite knygą apie studijas užsienyje, kurioje jie dalinsis ne tik savo patirtimi, bet ir publikuos interviu su skirtingų specialybių ir užsienio universitetų studentais iš Lietuvos. Ar jūs manote, kad laikais, kai lietuvių, stojančių į Didžiąją Britaniją skaičius dvigubėja kasmet (pagal UCAS paraiškų skaičiaus augimą šiemet – pirma vieta pasaulyje) abiturientas, galvodamas apie savo ateitį, nenuspręs tokios knygos įsigyti? Neabejoju, jog tai puiki niša ir puikus pavyzdys, kaip žmonės ją išnaudoja, nedarydami jokių stebuklų – tiesiog dalindamiesi tuo, ką patys sužinojo.
Bet grįžkime prie papūgų paslapčių. Jų verslo kūrėjas įžvelgė, jog el. knygos yra nuostabi prekė – jokių gaminimo, saugojimo ar pristatymo išlaidų. Svarbiausia – tai globalu – žmonės turi problemų su papūgomis visame pasaulyje – el. knygą jie taip pat gali gauti bet kur, akimirksniu.
Vis dėlto pirmiausia reikėjo knygą parašyti. O kaip tai gali padaryti tas, kuris ta tema nežino nieko? Lengviausias būdas yra paskelbti konkursą laisvai samdomų darbuotojų (freelance) svetainėje. Žmonės, turintys rašytojo gyslelę nurodė pageidaujamą atlygį ir laiką, per kurį jie tokią knygą parašytų. Pirmoji knyga (dabar jų yra kelios) buvo sukurta už $ 2 500 per 30 dienų, nepažįstamo žmogaus kažkuriame pasaulio kampelyje.
ParrotSecrets savininkas iš Amazon užsakė visas iki tol parašytas knygas apie papūgas ir nusiuntė jas laisvai samdomam rašytojui, laimėjusiam konkursą (labai tikėtina, jog pats rašytojas apie papūgas taip pat nežinojo nieko, tad prieš pradedant rašyti knygą jam reikėjo sukaupti žinių bagažą – perskaityti tai, ką buvo parašę kiti).
Mėnesis belaukiant knygos buvo praleistas galvojant svetainės adresą, rūpinantis jos dizainu ir kuriant Google Adwords (paryškintus tekstus, kurie rodomi Google paieškos rezultatų viršuje įvedus reklamos užsakovo pasirinktus raktažodžius) kampaniją. Pasiruošta taip, kad pabaigus knygą verslas galėtų iš karto startuoti.
Svetainė, kurioje parduodama knyga, yra visiškai paprasta. Ne todėl, jog buvo pagailėta laiko ar investicijų, – tiesiog toks turinio pateikimo būdas (vienas ištisas puslapis) yra lengviausiai suprantamas jo tiksliniai auditorijai – pagyvenusioms moterims, turinčioms problemų arba dar tik svajojančioms apie savo papūgą. Štai kodėl ParrotSecrets veidu pasirinkta Nathalie Roberts („Papūgų mylėtoja paskutinius 12 metų“) – tai skamba tarsi kažkas, kuo mes galime pasitikėti.
Nathalie Roberts neegzistuoja.
ParrotSecrets sukūrė ne Nathalie Roberts, ne moteris ir net ne amerikietis. Jis indas ir gyvena Indijoje. Kai ParrotSecrets atsirado, jis gyveno su savo tėvais, kurie abu yra gydytojai. 2004 metais, kilus idėjai, jam buvo tik 18. Prieš metus, būdamas 23-jų, jis vis dar gyveno ten pat.
Šią istoriją savo tinklaraštyje atskleidė vienas amerikietis, susipažinęs su ParrotSecrets savininku 2005-siais Las Vegase, pirmosios indo kelionės į Ameriką metu. Aš ją perpasakojau dėl tos pačios priežasties, dėl kurios ji buvo aprašyta, – galbūt kitas ParrotSecrets gims jums.
Pabaigai
Baigdamas turiu pripažinti, kad bene visi mano pateikti idėjų ir verslų pavyzdžiai buvo susiję su internetu. Kaip bebūtų, manau, kad visos tiesos yra puikiai pritaikomos realiame pasaulyje (tik galbūt virtualiame – lengviau, greičiau, paprasčiau).
Kokį verslą bekurtumėte, jūs turite būti internete. Praėjo tie laikai, kai prireikus meistro atsivertę laikraštį ieškodavome skelbimų („Taisau dviračius. Tel. 8 666 …”). Dabar mes tiesiog vedame užklausą į Google. Ir aš nuspręsiu, kaip tu taisai dviračius pagal tai, kaip atrodo tavo svetainė. Jei man reikės meistro į namus, aš rinksiuosi tą, kurio numeris iššoks man prieš akis vos atsivertus puslapį, o pateiktas kainoraštis sutaupys laiko ir telefono skambutį paliks tik formalumu („Kada galite pas mane atvykti?”).
Galiausiai visada verta domėtis kitų patirtimi, padarytomis išvadomis ir patarimais.
Sekmės, kas bebūtum (kada nors būsi?), – kūrėjas, verslininkas ar abu kartu.
Dar iki galo neperskaiciau, bet butinai tai padarysiu, kai bus laiko. Tiesiog noriu pagirti uz labai puiku irasa. Komentuoti kazka daug nelabai ir noriu.
Pagarba už straipsnį ir netingėjimą jį parašyti tokį ilgą.
Vienintelis patarimas – rašant tokius ilgus straipsnius, skirstyti tekstą į skirsnius su pavadinimais (paboldintu šriftu). Labai palengvintų skaitymą.
O bendrai – malačius – tiek dėl rašymo, tiek, be abejo, dėl projektų.
Povilai, dėkui už pastabą dėl antraščių – dažniausiai jas rašydamas naudoju, bet šįkart tiesiog patingėjau. Dabar papildžiau.
Prisidėsiu prie padėkų, malonu matyti naują straipsnį, šį kartą tikrai puikų surezgei
Keista kaip jam taip išėjo su tom el. knygom, greičiausiai todėl,kad papūgų savininkai šiek tiek vyresni žmonės ir nenupiratavo.Asmeniškai man $80 už EL. knygą atrodo kosmosas, suprantu, kad tarkim jav ekonomika aukštesnė, bet ir 100lt yra nesveika el. knygai.40-50 Gal dar sumokėčiau kaip nors jei žinoma tikrai knygos reikėtų ir aplink nebūtų nemokamų info šaltinių.
Manau, kad Lietuvoje bet kokia el. knyga taptų piratavimo auka, nesvarbu, kiek ji kainuotų, – juk visi pirmiausia bandysime jos pavadinimą įvesti į Linkomanijos paiešką.
Vakaruose (ypač Amerikoje) tokį verslą gelbsti kita kultūra – žmonės net nebando ieškoti, kur gauti prekę nelegaliai. Jie mato jos kainą ir jei tikrai reikia bei gali sau leisti – įsigyja. Nuostabi vartotojų visuomenė.
O ParrotSecrets atveju turbūt ypač padėjo tai, jog knygą perka ne niekur nedirbantys jaunuoliai, o pagyvenę pasiturintys žmonės. Be to, šiai knygai nėra (nebuvo?) daug alternatyvų ir jie tiesiog neturi didelio pasirinkimo, – rinka iškelia kainą.
Puikus straipsnis. Turiu butent tokio pobudzio dvi idejas, kurio truksta man internete. Paskaites straipsni, tik dar labiau ikvepei mane stengtis realizuoti tas idejas. 😉
[…] tinklų. Daug įdomių dalykų, tačiau palaipsniui. O Lietuvoje? Garantuotai bus dar ne vienas įdomus projektas, bet daugeliui jų trukdo tai, kad jie yra asmeninės iniciatyvos dalykas. Kartais paveda kokybė […]
Geras, įkvepiantis, reikalingas straipsnis. Priverčia susimąstyti ir grąžina į išeities tašką. Juk kiekvienas turi daryti tai, kas jam įdomu, svarbu ir ką jis geriausiai sugeba. Tada yra didžiausias šansas, kad pasiseks, kad gims originalios idėjos. Idealu iš mėgiamo užsiėmimo padaryti verslą! Reikia gerai girdėt save, turėt žinių, darbštumo, bent mažytę versliniko gyslelę ir kt. Autorius labai daug ką turi, o svarbiausia, dar ir nori dalintis geriausiu. Ačiū jam!
Labai geras įrašas. Jei tokius straipsnius ir reportažus rodytų nacionalinė žiniasklaida Lietuvoje būtų žymiai daugiau žmonių bandančių ką nors daryti.
Gera pradžia Lietuvoje dar nereiškia, kad bus pasiektas bent vidurys, nes kažkur tokioje stadijoje startupinio projekto kūrėjai jau susiduria su realybe – mažiau lankomumo ir žinomumo nei planuota. Taip pat pradeda svajoti apie atsiperkamumą, kurio vis dar nenusimato. Po poros mėnesių beviltiško vegetavimo, gera idėja lieka plūduriuoti sau, kaip atitrūkusi nuo meškerės plūdė. Kad „užkibs“ kokia auksinė žuvelė ir projektas atsipirks tada tampa dar labiau neįtikėtina…
Žodžiu, vien tik savaitgalinės susapnuotos idėjos neužtenka. Reikia nuolatos tobulinti ir palaikyti, o ne pamiršti pusiaukelėj, kaip dažnai atsitinka dabar…
Tikrai geras įrašas, patiko, dėkui. Turiu panašaus pobūdžio idėją tik kai nesi informatikas ir pats nemoki programuot viskas ne taip paprasta.
Reikia suprasti vieną paprastą tiesą – procesas visada svarbesnis už rezultatą.
Giedriau, tg Kerniu rašė apie freelancerius
Jeigu turi idėją, kurią nori įgyvendinti internete, bet nesi informatikos, geriausia susirasti partnerį (co-founder), kuris turėtų tavo trūkstamus įgūdžius.
Freelancer’iai dažniausiai tokiu atveju nėra išeitis, nes jie atliks darbą ir dings. Tau reikia žmogaus, kuris jį tobulintų ir taisytų klaidas visą projekto gyvavimo laikotarpį. Tuo labiau, tu tikriausiai nenorėsi tam žmogui už darbą mokėti, nežinodamas, ar projektas bus sėkmingas.
Dėl to technical co-founder yra geriausia išeitis. Tiesa, prieš ieškodamas programuotojo, su kuriuo kartu dirbtumei prie projekto, turi žinoti, ką pats gali jam pasiūlyti – tai, jog tu tik duodi idėja, o kitas žmogus sėdi ir ją naktimis įgyvendina, taip atlikdamas 90% darbo ir gaudamas (max, juk daugiau neatiduotum) 50% įmonės / būsimo pelno, nelabai kokį programuotoją sužavės.
Jei neprogramuoji ir nori lygiomis dalimis valdyti projektą, turi turėti kitų įgūdžių arba žinių: dizaino, tekstų rašymo, reklamos (marketingo) kampanijų kūrimo, investuotojų paieškos, bendravimo su klientais.
Žodžiu, abu žmonės turi įdėti vienodą indelį, kitaip vienas jausis dirbdamas daugiau už kitą ir patys santykiai tarp partnerių sugrius.
Užsienio projektams techninį co-founder galima rasti techcofounder.com, startuply.com ir šiame sąraše.
Jei partnerio reikia Lietuvoje:
http://vilnius.startupweekend.org/
http://startupjam.eu/
Kerniau, o tu pats į kokią poziciją pretenduotum, jei ieškočiau partnerio geram projektui (Lietuva pasibandymui, paskui užsienio rinkos)?
Aš paprastai užsiimu viskuo, išskyrus grafikos dizainą. Šiuo metu labiau trūksta laiko nei idėjų. Programuoju vieną tarptautinį projektą, kurį sugalvojau ir ketinu įgyvendinti būdamas single founder, o sėkmės atveju tiesiog ieškočiau darbuotojų, kuriems patikėčiau tolimesnį vystymą.
Ačiū už straipsnį, tikrai nuostabu. Neabejoju, kad ir tu sukursi savo ParrotSecrets. Sėkmės.
Puikus straipsnis motyvuojantis imtis savo idėjų ir jas realizuoti !
[…] kilo skaitant kerniaus blogą, apie […]
Nesutinku dėl to, kad visos idėjos gimsta internete, kategoriškai. Mano pirma geneali idėja gimė ne internete, kuri išgarsino visa Lietuva pasaulyje, projektas buvo igyvendintas tik deje mano vardas jame nebuvo paminėtas.
Idėjų kyla dag, genealių, kurios yra pelningos ir naudingos mažai, bet dažniausiai jos gimsta ne tiems žmoniems kurie yra vienos ar kitos sryties specialistai, dažniausiai idėjas sukuria beveik nieko apie tai neišmanantys žmonės, kaip mano atvejis, tik gaila, kad ne visi žino kaip išsaugoti ir apginti savo idėjas, kaip atsitiko man.
Praėjo 10 metų ir man manau vėl gimė unikali idėja, beieškodamas informacijos internete radau ši straipsni, perskaičiau, žaviuosi, tik nesutinku su ta fraze, kad visos idėjos gimsta internete, jei man pavyks ši karta idėja išsaugoti, gal ir aš parašysiu straipsni, tik ir anta karta man idėja kilo visai ne internete…
Jeigu ieškai gerai ir tikrai apmokamo darbo namuose, butinai perskaityk, nes tai naudinga!!! Skaitant ši straipsni Jus galite pakeisti savo gyvenima! Tai pakeite mano gyvenima… Darbo pobudis; Dalyvaudama ivairiuose forumuose, aš radau šita straipsni, kuriame sakoma,kad galima pasidaryti tukstancius litu per keleta savaiciu investuojant tik 12 litu. Nesamone,- pagalvojau, tai turejo buti eilinis budas apmauti “ lochus“ bet nusprendziau perskaityti ir suzinoti ka man taip siulo… Toliau ten sakoma, kad reikia persiusti po 2 lt i banko saskaita, kiakvienam is sarašo,esancio apacioje.Paskui išbraukti pirma saskaitos numeri ir irašyti savo saskaitos numeri i paskutine šešta eilute,ir talpinti šita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir skelbimuose. Jokiu apgauliu…Aš pamašciau, kad nieko neprarandu išskyrus savo 12 lt ir nusprendziau pabandyti.. Ir atspekit kas??? Po keliu dienu man i saskaita pradejo kauptis pinigai… Aš negalejau patiketi savo akimis, jog tai veikia! Per pora savaiciu susikaupe apie 2000lt, po triju savaiciu prisidejo dar apie 2000lt. Dabar turiu uzdirbes 4000lt ir neskaitant smulkiu išlaidu. Po pusantro menesio turetu buti apie 16000lt.ir šita suma po truputi toliau dides. O prasidejotik nuo 12lt… Reikalavimai.Noriu su jumis pasidalinti kaip tai dirba,nes tai naudinga ir jums, ir man. Aš Jums pazadu, jeigu Jus teisingai seksite instrukcija,Jus pradesite gauti daug daugiau pinigu, negu tikites, per daug nesistengdami. Pasiulymas; Perskaitykite tai pora kartu!!!I Išsaugokite savo kompe,sekite instrukcija ir pinigai neprivers ,Jusu laukti.Sutikite-tai paprasta!!! Tai absoliuciai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, ir Jusu indelis yra tik 12lt ir pora valandu internete… Svarbu;Tai ne apgavyste ir visiskai legalu ir jus nieko nerizikuojate ir neprarandate, bet tai tikrai dirba!!! Atkreipkite demesi; Tiksliai sekite instrukcija ir 60000lt ir daugiau bus Jusu nuo 40 iki 60 dienu laikotarpyje. Visa tai sekmingai veikia del dalyviu saziningumo. Yra trys zingsniai. 1.Jeigu dar neturite ,jums reikia atsidaryti saskaita banke. 2.Pirmiausiai i zemiau esancia 6-a banko saskaita perveskite2lt.po to perveskite po 2lt ir i sekancias banko saskaitas.Visa tai ivygdzius, Jus padarete paslauga, ir svarbiausia – tai visiskai legalu.Jus taip pat prašote teisetos, paslaugos, uz kuria mokate.
1.LT074010043100232873
2.LT597300010131416340
3.LT087044000798619775
4.LT177044064000754898
5.LT917044000357641731
6.LT247300010133033378
Dabar išbraukite iš saraso pirma saskaitos numeri, permeskite visas saskaitas vienu eiles numeriu i viršu, o i atlaisvinta šešta eilute irašykite savo banko saskaitos numeri.Sarasas turetu atrodyti taip; 5.LT177044064000754898 6.LT JUSU SAS NUMERIS. Darykite bet kokius pokycius, bet iš laikykite pagrindine ideja, Išplatinkite šita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir juostose, skelbimuose arba asmeniniais laiškais, isidemekite- kuo daugiau informacijos pasklis apie ši straipsni, tuo didesnes bus jusu pajamos tiesiogiai priklausys nuo jusu. Šitas biznis sekmingai gyvuoja ir klesti del dalyviu saziningumo ir rimtumo,todel viska atlikite kruopšciai ir nepagailekite 12lt, nes jums tai atsipirks su kaupu.Saziningumas daro pinigus. Ir kada jus pasieksite pirma eilute,Jus turesite tukstancius litu tiesiog kaip sarašo kurjeris! Tai kainuoja tik 12 litu ir kelias valandas nesunkaus darbo internete!!! Uzsiimkite tuo dabar, neatidekite rytdienai!!! Laikas pinigai!!! O dabar as papasakosiu , kodel jus bent kokiu atveju nieko neprarandate,o tikrai išlosiate.Tiesiog paprasta aritmetika. Sakysim iš 200 laišku ar straipsniu as gausiu 5 atsakymus[ menkas rezultatas] , tai reiskia aš uzdirbsiu 10litu budamas šeštoje pozicijoje. Dabar šitie 5 zmones šiplatina dar po 200 pranešimu su jusu saskaitos numeriu jusu saskaitos numeriu jau 5 pozicijoje, ir pastariesiems taip pat atsako tik po 5 zmomes- tai jau 500lt i saskaita. Toliau šitie 25zmones daro po 200 patalpinimu su jusu sask. nr.4 pozicijoje ir atsako vel 5 zmones- pajamos 2500lt. Toliau šitie 125 zmones patalpins po 200 pranesimu ir gaus po savo zm. Tai Jums duoda 12500lt. pajamu [ jus dar tik 3 pozicijoje] Toliau dar idomiau; šitie 625 zmones daro 200 patalpinimu su Jusu sask. Nr.2 pozicijoje, atsako vel gi po 5 zmoniu- 62500lt Toliau paskaiciuokite kokie pinigai cia ,ir visai nesunkiai uzdirbti. Ar ne ispudigas skaicius? Ir tai tik uz pirmutinius 12 lt. Šiame biznyje svarbiausia buti saziningam- kitaip nieko nesigaus, jus galite isivaizduoti kiek zmoniu kasdien visame pasaulyje prisijungia prie interneto ir skaito ši straipsni, kai p ir jus dabar skaitote!!! Kiekviena diena internete pasirodo nuo 200 iki 500 nauju vartotoju. Ir toliau dideja!!! Kokie šansai, kad jei uzsinorejes pameginti save kokioje nors naujoveje??? Ar isivaizduojate kokios galimybes!!! Su 12lt ir keliomis valandomis internete. Kaip paskleisti informacija internete? 1.Atidarote paieškos serveri http://www.google.com jei zinote kitokiu paiškos serveriu tai gerai. 2.rašom raktini zodi- forumas, skelbimas naujos grupes, ir kt. 3.Paieška suras šimtus forumu ir skelbimu skilteliu, kur jus ir galite patalpinti savo straipsni. TAD PIRMYN !!! Ir linkiu sekmes uzdirbant savo pirmaji tukstanti !!!
siūlyčiau tokius „verslininkus“, kurie kuria piramides, autoriui trint nafig. tai tiesiog scamas. realiam gyvemnime tai prilygtų čigonės būrimui.