Turbūt pats svarbiausias ir kartu sudėtingiausias sprendimas mąstant apie studijas užsienyje – kokį universitetą pasirinkti. Iš kelių šimtų klausimų, kurių sulaukiau aprašęs stojimo procesą į Didžiosios Britanijos aukštąsias mokyklas, nemaža dalis buvo apie konkrečius universitetus. Kaip susidaryti savo nuomonę apie mokymo įstaigą, niekada joje nesilankius? Kaip nesuklysti renkantis? Į šiuos klausimus mėginsiu atsakyti.
Universitetų reitingais verta pasikliauti
Didžiosios Britanijos universitetai kasmet įvertinami pagal Times Online, The Guardian ir The Complete University Guide.
Universitetų reitingai nėra tik spėjimai. Juos sudarant remiamasi statistika, kuri aprėpia visas sritis. Vertinimui įtaka turi: studentų apklausos (kokia dalis paskutinio kurso studentų atsakė, jog savo universitetą rekomenduotų kitiems), atliekami moksliniai tyrimai (dėstytojų lygis), investicijos į studijų aplinką (bibliotekos, auditorijos, knygos, kompiuteriai ir kita), stojimo balas (dažniausiai kuo populiaresnis universitetas, tuo didesni reikalavimai stojantiesiems), pabaigusiųjų studijas dalis (atvirkščiai: kiek studentų patys nutraukė studijas arba buvo priversti tai padaryti), darbdavių vertinimas (kokia dalis baigusiųjų studentų per pirmą pusmetį įsidarbino pagal specialybę).
Taigi reitingai atspindi visa tai, pasverdami kiekvieno kriterijaus svarbą ir pateikdami bendrą įvertinimą. Žinoma, negalima sakyti, jog 5-toje vietoje esantis universitetas yra tikrai geresnis už esantį 6-toje, bet tarp 10-tos ir 30-tos vietos skirtumas tikrai gali būti. Kitaip sakant, reitingai rodo tendencijas.
Jau esu rašęs, kad tikrai ne visi Didžiosios Britanijos universitetai yra geresni už tuos, kuriuos turime Lietuvoje. Galbūt net pusę jų yra panašūs arba net prastesni. Ar tuomet verta į juos stoti?
Mano patarimas būtų pirmiausia atsižvelgti į tai, kokios aukštosios mokyklos yra geriausios jūsų studijų srityje. Vieni universitetai gali turėti puikius ekonomikos fakultetus, o visai kiti – fizikos ar medicinos.
Geriausia stoti tik į universitetus, esančius pirmajame penkioliktuke. Vis dėlto jie kelia atitinkamus reikalavimus: be gerų mokslo rezultatų (pavyzdžiui, ne mažesnio nei 80 vidurkio iš valstybinių brandos egzaminų) patekti gali būti sudėtinga. Dėl šios priežasties daug kas į savo stojimo paraišką įtraukia ir vidutinius, 15-30 vietas užimančius, universitetus. Nusileisti žemiau jau yra pavojinga – nusivylimo studijomis tikimybė smarkiai didėja.
Geras universitetas reiškia ne tik gerą studijų kokybę. Iš savo ir pažįstamų patirties galiu pasakyti, jog kuo sunkiau patekti į universitetą, tuo daugiau įdomių žmonių gali jame sutikti, ir priešingai: prastesniame universitete yra didelė rizika patekti į aplinką, kurioje nesutiksi bendraminčių ir jausiesi vienišas. Nedaug kas pagalvoja, kokią didelę įtaką supantys žmonės turi nuotaikai ir apskritai – pasitenkinimui studijomis bei visam laikui, praleistam universitete.
Studentų atsiliepimai gali nulemti sprendimą
Rinkdamasis universitetus tik paskutinėmis dienomis atmečiau kelis iš reitingų viršūnės vien todėl, jog dauguma jų studentų paklausti apie laisvalaikį atsakė, jog be mokslo toje aplinkoje neranda ką daugiau veikti. Tuo tarpu atsakymai į tą patį klausimą mane galiausiai privertė į savo stojimo paraišką įtraukti St Andrews, kuriame dabar ir studijuoju. Po pusmečio galiu pasakyti, jog studentai, rašę apie daugybę ten esančių galimybių ir laiko trūkumą visomis jomis pasinaudoti, buvo visiškai teisūs.
Internete yra daugybė būdų sužinoti apie universitetą daugiau nei skelbia oficialūs šaltiniai.
Norėdami susidaryti savo įspūdį apie konkretų universitetą, turite atlikti tarsi tyrimą – perskaityti daugybę skirtingų žmonių nuomonių apie jį. Skaitydami suprasite, ar norite atsidurti toje aplinkoje, ar ne. Tai gali pareikalauti nemažai laiko, bet apsaugoti nuo 3-4 metų ten, kur patekti nenorėjote.
Turbūt daugiausia apie universitetus galima sužinoti iš video apžvalgų puslapyje unionview.com. Pasijunti tarsi pats ten apsilankęs ir sužinai atsakymus į klausimus, kurie labiausiai rūpi. Deja, dar anaiptol ne visi universitetai taip apžvelgti. Neradau ten ir savojo, kai reikėjo nuspręsti, bet tai nebuvo kliūtis ir jums siūlyčiau neteikti prioriteto universitetui vien dėl to, kad apie jį galima rasti išsamią video medžiagą.
Be to, jums gali padėti svetainės whatuni.com ir unistats.com, kuriose informacija yra labai susisteminta (iki klausimo, kaip studentas vertina priešingosios lyties grožį savo universitete).
Vis dėlto kur kas įdomiau aukštąją mokyklą pažinti ne per atsakymus į tuos pačius (nors ir esminius) klausimus, bet per studentų išsamiai aprašytus įspūdžius. Juos galima rasti studential.com ir thestudentsroom.co.uk.
Galiausiai gali kilti noras ko nors paklausti patiems. Vienas lengviausių būdų rasti žmones, studijuojančius kiekviename universitete yra The Students Room esantys universitetų forumai. Be to, visi universitetai turi savo Facebook grupes. Ten galite rasti net juose studijuojančių lietuvių, kurių įspūdžiai tikriausiai būtų žymiai vertingesni nei, pavyzdžiui, amerikiečių (žmonės, kilę iš ten pat, į daugumą dalykų žiūri ir juos vertina panašiai). Verta pastebėti, jog įspūdžiai smarkiai priklauso nuo žmogaus, todėl nepasikliaukite tik viena nuomone.
Tas pats dalykas kiekviename universitete dėstomas skirtingai
Vieni universitetai skiria daugiau dėmesio teorijai, kiti praktikai. Vieni leidžia rinktis kiekvieno semestro dalykus patiems studentams, kiti sudaro tvarkaraštį, kurio visi dalykai yra privalomi.
Kaip tai žinoti? Jums reikia susirasti dalyko, į kurį ketinate stoti, studijų programą. Dažniausiai ji skelbiama kiekvieno fakulteto svetainėje. Pažiūrėkite, kokius dalykus studijuotumėte pirmąjį semestrą, kokius antrąjį. Ar jie jus domina?
Galiu pateikti asmeninį pavyzdį. Aš norėjau praktinių studijų su galimybe susidaryti savo tvarkaraštį. Taip pat norėjau studijuoti tik tai, kas mane domina. Daug gerų universitetų atmečiau todėl, jog informatikai juose turi studijuoti fiziką, o matematika sudarė ko ne pusę visų studijų. Galiausiai radau programą, kurioje buvo tik tai, ką noriu mokytis, ir nieko daugiau. Dabar universitete neturiu dalykų, kurių nemėgstu.
Mano nuomone, priešingai nei mokykloje, universitete neturi būti dalykų, kuriuos mokytumeisi be jokio susidomėjimo – tik todėl, jog reikia.
Nesinaudokite jokių tarpininkų paslaugomis
Daug žmonių mano, jog stojimo procesą yra geriau patikėti tokioms agentūroms, kaip Kalba.lt ar Kastu.lt. Iš tikrųjų, tai nieko daugiau, tik verslo įmonės imančios pinigus už tai, ką nesunkiai galite padaryti patys. Blogiausia, jog stodami per tokius tarpininkus juk ne tik išleidžiate žymiai daugiau pinigų, bet ir visiškai apribojate savo universitetų pasirinkimą, nes jums siūlomos tik tos aukštosios mokyklos, su kuriomis tarpininkai yra sudarę sutartis.
Pavyzdžiui, turbūt populiariausia šioje srityje Kalba.lt šiuo metu pateikia 11 Anglijos universitetų sąrašą, kai pildydami stojimo paraišką patys galite rinktis daugiau nei iš 100. Svarbiausia, kad geriausias šios agentūros siūlomas universitetas net nepatenka į reitingų lentelės 20-tuką, o dauguma iš to sąrašo apskritai yra lentelės dugne (skirtumas gali būti toks, kaip tarp Vilniaus universiteto ir Marijampolės kolegijos).
Dauguma žmonių tarpininkavimą renkasi todėl, jog tai reikalauja mažiau pastangų ir laiko. Vis dėlto, mano nuomone, tie, kurie nesugeba patys pereiti stojimo proceso, neturėtų stoti į universitetą išvis, nes į jį patekus panašios procedūros bus neišvengiamos ir savarankiškas stojimas – tai naudinga patirtis jums patiems.
Pabaigai
Prieš išsiųsdami paraišką įsitikinkite, jog žinote, kur stojate. Tik taip galite būti tikri, jog vėliau nesigailėsite savo sprendimo ir būsite patenkinti studijomis. Gerai atlikę namų darbus turėtumėte galėti papasakoti apie kiekvieną savo pasirinktą universitetą ir studijų programą jame.
Ačiū už naudingus straipsnius! Tikrai pasinaudojau čia pateikta informacija,tačiau sužinojau,kad mano norima specialybė dėstoma tik 3 DB universitetuose.Taigi pasirinkimo daug nėra
Ačiū, Kerniau, už visus straipsnius, jie man yra labai aktualūs ir tikriausiai buvo pagrindinis pagalbininkas visame stojimo i Škotiją procese. Taip pat noriu paklausti, kurioje UCAS paraiškos skiltyje (education ar reference)reikia surašyti savo spėjamus pažymius? Dabar esu dvyliktoj, rašyti šio semestro ar brandos atestato spėjamus pažymius?
Labas, Rūta, atleisk, bet dėl UCAS negaliu padėti, nes pats pildžiau jau baigęs mokyklą ir su tokia situacija nesusidūriau.
Labas, Kerniau, aciu
Tik klausymas, kiek moki uz viska? Tarkim kiek tau menesiui reikia svaru? ir ar halftime job yra galimybe rast? atrasyk, kuo greiciau.. 
Justai, išlaidos labai priklauso nuo tavo poreikių (ar metus valgai karbonadus, ar tik ryžius, makaronus ir bulves; ar galėtum gyventi pigiam kambariuke nepažįstamos šeimos bute, ar būtinai nori apsistoti ne visada mažiausiai atsieinančiuose studentų bendrabučiuose), gebėjimo elgtis su pinigais ir miesto, kuriame gyveni. Vienas žmogus čia ne rodiklis. Vieni išgyvena su 700 litų per mėnesį, o kitiems neužtenka ir 2500 (vidurkį gali apskaičiuoti). Taip, darbą rasti įmanoma, tik nereikia tikėtis, jog pasiseks vos atvažiavus, – gali praeiti ir mėnesis. Daugiau šia tema manęs nieko neklausk, nes viską, ką žinau, jau parašiau komentaruose po kitais straipsniais apie studijas.
Sveikas, gal zinai, kaip teisingai uzpildyti education skilti UCAS anketoje? Turiu omenyje, tuos duomenis apie atestata… Tie moduliai, tai dalykai, kuriu mokiausi mokykloje ir metiniai pazymiai, kuriuos uzdirbau, ar laikyti egzaminai ir ju rezultatai?
Sveikas Kerniau.
Norėčiau išgirsti Tavo nuomonę apie University of Surrey?
Domina Tourism Management studijos.
Ačiū.
Egle, jau daug laiko praėjo nuo tada, kai pildžiau savo UCAS, tad geriau pagalbos prašyk tų, kurie tai daro dabar.
Rokai, šis straipsnis tam ir skirtas, jog nebereikėtų klausti niekeno nuomonės ir ją galėtum susidaryti pats. Tiesiog, ką aš galiu pasakyti apie universitetą, kuriame niekada nebuvau, ir apie specialybę, kuria niekada nesidomėjau?
Labas. Aš nesuprantu, ar pas juos ‘Ma (Master)’ degree yra tas pats kaip mūsų Magistras, t.y. 2 metai po bakalauro?
Didžiojoje Britanijoje magistro studijos trunka vienus metus. Jeigu būna MA 4 metai tuomet: jei Anglijoje: pabaigus iš karto gauni ne bakalaurą, o magistrą; jei Škotijoje: gali būti (bet nevisada), jog tai reiškia Master of Arts ir kitur prilyginamas paprastam bakalaurui.
Na bet undergraduatui galima stoti iškart į tą Ma? Labai daug kur rašoma, kad ‘Ma’ studijos trunka 4m. Tai tas pats kaip Bachelor tik kitu pavadinimu? Aš kažkaip nesusigaudau kas tas MA. 😉
Labas, Kerniau, aciu uz visus straipsnius, jie labai padedejo susidaryti bendra anglijos universitetu vaizda. As taip pat meginsiu stoti i informatika anglijoje, todel noreciau paklausi ar galetum pasidalinti savo universitetu ir kursu sarasu kuris buvo tavo UCAS anketoje kai ja isiuntei?
Labas, Kerniau, tikrai dekui uz bloga, viska perskaiciau – idomu. Klausimas, turbut, kokio dar nebuvo:

Kaip vyskta tas antras priemimas (iki birzelio 21d), kaip manai ar daug studentu tuo metu priema, kaip su sansais?
Pats studijuoju lietuvoj dabar, na studijuoju gal nelabai tinka cia tas zodis, siaip kazka veikiu.
planuoju i Birmingiama – African Studies and Political Science. Is esmes balu DABAR pakanka, o i motyvacini turiu nemazai ko gero/blogo parasyt. Dekui is anksto
Viliau, be St Andrews dar stojau į Sheffield, Southampton, Warwick ir Newcastle. Warwick pasirinkau ne dėl informatikos (kuri ten smarkiai orientuota į teoriją), o dėl „Computer Science and Business studies“. Iš man labiausiai patikusių informatikos universitetų neįrašiau tik Edinburgh (dėl savų priežasčių), kurio iš tikrųjų siūlau nepraleisti, nes tai tikras informatikų rojus.
Kajau, geras klausimas. Clearing’o metu universitetai stengiasi užpildyti laisvas vietas, kurios lieka tuomet, jei stojantys atmeta jų pasiūlymus ir pasirenka kitus universitetus. Taigi geriausi universitetai ir populiariausios specialybės į tą priėmimo etapą jau nebe patenka (pavyzdžiui, jei neklystu, St Andrews ten nebuvo nuo 2001 metų). Vis dėlto nemanau, kad tuomet įstoti žymiai lengviau – tiesiog tie universitetai, kurie žino, kad vis tiek ten pateks, nekelia didelių reikalavimų nuo pat pradžių – t.y., greičiausiai priimtų tave ir žiemą, nelaukdami vasaros. Žodžiu, laukti antrojo priėmimo etapo nelabai yra prasmės, nes jame būna tik likučiai. Bet kuriuo atveju galėsi ten sudalyvauti, jei žiemą / pavasarį nepatektum ten, kur nori.
As pats mastau apie Southampton,Glasgow,Edinburgh, St Andrews ir Royal Holloway(del sito truputi abejoju dar). Norejau paklaust del IELTS- islaikiau ielts pries menesi, 8, ar verta tai itraukti i motivacini, ar geriau bandyti laukti offerio su salyga islaikyti ielts? Klausiu nes nemazai tokiu pasiulymu girdejau.
Pirmiausia, tai motyvaciniame laiške nereikia minėti jokių rezultatų – tam skirta UCAS Education skiltis. O šiaip tai nematau priežasties, kodėl slėpti IELTS, jei jį jau turi. Priešingai, tai net galėtų universitetą paskatinti tau duoti „unconditional“ – t.y., priimti iš karto.
Sveikas Kerniau, norejau paklaust dėl tavo mokslų. Būtent informatikos, kokią konkrečiai kryptį pasirinkai? Grynas programavimas, žaidimai ar kas kita? labai ydomu, nes girdėjau kad UK nėra tokio dalyko kaip grynas programavimas su yvairiom programavimo kalbom. Ačiū
Rinkdamasi universitetus, juos tikrinu ir reitingu lentelese, bet kartais jos rodo net labai skirtingus rezultatus. Kalbu apie Times Online ir The Guardian. Kodel taip yra? Kuria pasitiketi?
Arnai, aš norėjau studijuoti internetą. Universitetų, kurie turėtų tokią programą nebuvo daug, o St Andrews apskritai turi tik dvi informatikos kryptis (Computer Science ir Internet Computer Science), bet būtent viena iš jų ir buvo ta, kurios ieškojau.
Apskritai Computer Science specialybė neruošia programuotojų. Ji ruošia informatikos specialistus, kurie galėtų dirbti bet kurioje kompiuterių srityje. Tai pagrindinis skirtumas nuo kolegijų ir profesinių mokyklų: ten moko daugybės programavimo kalbų kaip amato. Mano universitas pasirinko JAVA kalbą ir mes visą studijų laiką dirbsime su ja (nors norint galima pasirinkti ir mokytis kitų programavimų kalbų). Požiūris toks: sėkmingai baigęs studijas per trumpą laiką galėsi išmokti bet kurią programavimo kalbą pats. Man ši idėja patinka. Juk svarbiausia, ne kokia kalba, o ką pasakysi, – to ir mokaisi universitete.
Vis dėlto, jeigu vietoje daugybės skirtingų informatikos sričių nori susikocentruoti į programavimą, tuomet vietoje Computer Science rinkis Software Engineering specialybę. Bet kuriuo atveju, dažniausiai pirmus metus visi informatikai turi tas pačias paskaitas ir jau įstojęs vėliau gali pasirinkti (pakeisti) savo sritį.
Egle, geras pastebėjimas. Patikimiausiais laikomi Times Online reitingai. Visgi, jei universitetas tikrai kelia simpatijas, bet Times Online reitinge yra žemiau nei The Guardian, aš vis tiek jį rinkčiausi.
Gerai, paskutinis klausimas… :))
Reikia Personal Statement rasyti su visais Dear Sir/Madam arba „To whom it may concern“ ir Yours sincerely, ar tai neturi dideles reiksmes? Nes sunku viska sutalpinti. Rodos, kad jau redagavau savo laiska pakankamai.
Ne, nereikia rašyti jokių kreipinių. Tai greičiau ne laiškas, o rašinys apie save – įžanga, dėstymas, pabaiga.
Sveikas, Kerniau. Gal ir ne visai į tema, bet norėčiau paklausti tokio dalyko. Kai baigsiu 12 klasių man bus 17,5 metų (kai buvau pradinukė šokau per klasę, bet ne dėl nerealių gabumų), o kadangi stojimas į universitetus prasideda vos ne prieš metus, man gal nebus nė 17-ikos… Kokių sunkumų man gali dėl to kilti? Netikiu, kad turėčiau laukti metus, kol galėsiu stoti į universitetą.
Ieva,
sunkumu kilti neturėtų, svarbu kiek metų tau bus kai tu atvyksi į universitetą. Daugelis Škotijos studentų yra 17 metų, nes jei anksti baigia mokyklą, galbūt tau reikės tik kažkokio tėvų sutikimo, visgi čia jau EU.
Aciu, Merai. Nuraminai. Tėvų sutikimą gaut nesunku. Tikėjaus ko nors sudėtingesnio.
Labas, noreciau paklausti iki kada vyksta registracija i Skotijos/danijos universitetus. (deadline)
Labas, į Škotijos universitetus paraišką gali siųsti iki pat vasaros, o paskui net ir jos viduryje.
O kaip del IELTS?
Gali išsiųsti stojimo paraišką nelaikęs IELTS. Universitetas nusprendžia, iš kurių kandidatų prašyti IELTS, o iš kurių ne. Jei nusprendžia, jog turi jį išlaikyti, IELTS rezultatus leidžiama atsiųsti iki liepos-rugpjūčio mėnesio.
Labas,gal galėtum duoti savo elpašta,kad galėčiau paklausinėt apie universitetą?
Labas, Greta, atsiprašau, bet nenoriu sulaukti jokių klausimų el. paštu. Tiesiog neturiu tiek laiko gyvenime su kiekvienu žmogumi bendrauti atskirai. Atsakau į klausimus tik viešai – šiame bloge, kad kiti juos perskaitę nebeužduotų tų pačių.
nu aišku,aišku
O pats universitetui rašei ar per kastus?
Užpildai vieną UCAS anketą ir ji būna išsiunčiama visiems tavo pasirinktiems universitetams
Sveikas dar karta,
Ar lankei Ielts kursus, ar tam ruoseisi individualiai?
Gal turi patarimu, kur gerai paruosia ir labiausiai apsimoka lankyti kursus? Buciau dekinga, nes informacijos daug, o praktiniu patarimu as niekur nerandu.
Labas,
as nusprendžiau, kad IELTS kursų lankyti neapsimoka – tas pačias užduotis iš knygų su atsakymais, skirtų IELTS egzaminui pasiruošti, galima daryti ir pačiam.
Vis dėlto man labiausiai padėjo http://www.scottsenglish.com/
Tai mokama sistema, kurioje labai paprastai ir aiškiai per video išdėstoma viskas, ką reikia žinoti laikant IELTS. Ten išmokau kaip sėkmingai per valandą perskaityti 3 tekstus po 1000 žodžių ir atsakyti į 40 klausimų apie juos; kaip per minutę gavus temą pasiruošti dviejų minučių monologui ir panašiai. Žodžiu, man tai tikrai buvo naudinga, o kaina gerokai mažesnė nei IELTS kursų ir neturi niekur vaikščioti – gali mokytis kada nori ir klausyti tas pačias pamokas, kiek nori kartų.
labas, gal gali pasakyti, kada gavai atsakyma is St.Andrew’s
greiciau jau jie atsiustu arba taip, arba ne 
Labas, įdomiu metu paklausei – gavau vasario 22 dieną – lygiai prieš metus
Atsimenu, jis buvo pats paskutinis. Žinau dar nemažai žmonių, kurie laukia atsakymo iš St Andrews. Tiksliau, net dauguma dar jo nesulaukė. Be to, viena lietuvė prieš kelis mėnesius iš St Andrews pasiūlymą gavo tik kovo 10 dieną 
aisku tada
nes va ,as galvoju, kad dauguma draugu atmete atsiunte anksciau atsakymus, o man vis ner zinios
Idomu, atmes ar pasiulys
Teks laukti
Beje, jis taip pat ir man jau paskutinis 
ačiū
Sveiki,
labai ilgai kankinausi, ir jau nieko nebezinau…
I UCAS reikia rasyti 11 kl. pazymius. O ar jie turi kokia reiksme (t.y. ar imanoma del pazymiu neistoti i universiteta Skotijoje), nors tinklalapyje pvz. Edinburgo praso tik GCE A Levels: BBB inc. Mathematics (kaip minimumo) tai kokia prasme turi pazymiai anketoje… {zinau, kad kvailas klausimas, bet visiskai susipainiojau…} ;D
Kerniau, klausimas iškilo, manau geriausia klausti, kas, ko gero, jau susidūręs buvo su tuo.
Ką reiškia GCE-A, SQA Highers ir IB points? http://wq.lt/Z94
Esu antrokas, reikia rinktis dalykus, kuriuos mokysiuos toliau, todėl ir iškilo toks klausimas. Ar užtenka turėti matematiką ir kitus dalykus bet kokius pasirinktinai?
Ačiū
Adomai, tos santrumpos tau neturėtų rūpėti – tai kitų mokslo sistemų baigiamųjų diplomų pavadinimai. Tu vietoj jų gausi Brandos atestatą – jis mažai kur minimas universitetų svetainėse, bet visų pripažįstamas. Rinktis mokykloje gali kokius nori dalykus. Anglijoje vienintelis, kurio dažniausiai reikalauja, – matematika – visi kiti gali būti tie, kurie tave domina.
Keista, kad tokiam dideliam skaičiui specialybių reikia tik matematikos „ir dar kažko“. Lietuvoje daug prirašo – fizika, matematika, informatika dar.
Beje, o ABBB nereiškia, kad turiu laikyti keturis egzaminus ir išlaikyti atitinkamai 90-80-80-80% ? O gal egzaminų visai nereikia, tik metinio pažymio?
Adomai, tai jau aprašiau http://kernius.net/studijos-uzsienyje-anglijoje-ir-skotijoje
Daugiau neturiu ką pridurti.
Sveiki ,
šiuo metu baiginėju 11kl. ir susidomėjau studijomis UK , tačiau neapsisprendžiu ką rinktis ar Škotiją ir nemokamą mokslą , ar Angliją ir paskolą , nors daugiausiai įtakos mano apsisprendimui turės galimybė įstoti į pasirinkus uni ir jų reitingai , bet nemažą reikšmę turi ir finansai. Mano pirmojo pusmečio vidurkis buvo 9,1 (8- lietuviu, anglų) , o ši pusmetį galbūt užbaigsiu su 9,3.
universitetai anglijoje , kuriuos pasirinkau:
Lancaster University -22-12-23
Accounting, Finance and Mathematics;
Financial Mathematics
The University of Manchester -41-10-24
Mathematics with Financial Mathematics;
The University of Nottingham -19-9-20
Mathematics with Engineering;
Loughborough University -10-4-17
Financial Mathematics
Newcastle University -27-18-21
Financial Mathematics
The University of Sheffield -15-27-18
Financial Mathematics
University of Southampton -19-17-15
Mathematics with Finance
economics and finance
universitetų ir specialybių yra daugiau negu 5 , todėl norėčiau ir jūsų nuomonės atsirenkant, o skaičiai prie universitetų tai reitingai – kelintas Uk Mathematics –accountig and finance- kelintas UK bendram reitinge.
Na o Škotijoje domintų :
glasgow 12-7-19
ACCOUNTANCY & APPLIED MATHEMATICS
FINANCE & MATHEMATICS
FINANCE & APPLIED MATHEMATICS
ST Andrews 4—4
Computer Science-Mathematics
Financial Economics
Edinburgh 17-14-14
Mathematics and Business Studies
Ir finalui dar turiu vieną klausimėlį , kaip manote ar gali būti , kad kuriame nors iš mano pasirinktų uni neprašys IELTS? Nes bijau , kad galiu turėti keblumų su šiuo testu
Ačiū jums už atsakymą
Išsiunčiau visus popierius į Anglijos finansivo vyriausybę dėl mokslo paskolos. Jie manęs paprAšė, kad atsiųsčiau savo tikra (ne kojija)ID, tai normalu? 😀 aš jiems neišsiunčiu jau kaip 3 sav.ar neanuliuos jie mano prašymo dėl paskolos? o neišsiunčiu,nes ielts jo reikės 😀
Nemanau, kad normalu siųsti asmens dokumentą paštu, bet kadangi nesusidūriau su Anglijos paskolų sistema, negaliu daug nieko atsakyti.
Noriu pasiteirauti, kurie gal žinai kuriuos kursus geriau rinktis http://www.scottsenglish.com/ielts/ Standart plan ar Premium? Ar tų pigesnių kokybė prastesnė? Kuriuos buvai pasirinkęs tu?
Egle, juk ten skirtumai aiškiai paryškinti: kokybė ta pati, tik premium – daugiau laiko ir daugiau užduočių praktikavimuisi. Standard bet kuriuo atveju gausi visas pamokas, aš jį rinkausi, nes buvo likę nedaug laiko iki IELTS.
labas 😉
man reik i skotija nuisusti atestata tai tiesiog pas verteja nunest kad isverstu pavadinimus ir siust nuskanavus ar pastu ar kaip?
Labas, reikia, kad vertėjas išverstų, tada nuneštum vertimą su originalo kopija notarui ir jis pasirašytų, jog išversta teisingai. Tuomet viską įdedi į voką ir siunti. Žinau, kad Vilniuje, Upės gatvėje (prie Žaliojo tilto) yra vertimų biuras, kuris ne tik išverčia, bet gauna ir notaro parašą, tad sumažėja rūpesčių.
Labas, Kerniau:) esu suzaveta Tavo ziniomis ir pasiaukojimu teikti visiems informacija :))Tuo paciu noreciau ir as pasikonsultuoti su Tavimi:)Siais metais su draugu baigem Kauno kolegijoje zeldiniu ir ju dizaino studijas ir istojom Klaipedos universitete i krastovaizdzio arhitektura. Ten siais metais sudaryta vos ne eksperimentine grupe – 1metai gaunasi kaip islyginamieji, kad bakalauras butu universitetinis, o paskui tiesiai permeta i magistra 2 metams. Viskas gal butu ir neblogai, taciau Lietuvoje manes vis dar nenustoja stebinti zmones. Skambinant buvo suteikta visiskai kita informacija, tik todel vaziavom ir stojom,o per mandatine suzinojom,kad studijos visiems be isimties yra mokamos – 7200lt metams. tik po tu metu gali pretenduoti i 5 nemokamas vietas. o galiausiai neaisku ar po metu issilygines gali atsiimti dokumentus,stoti kur kitur i magistra, ka gautum ir isvis,jie patys nk nzn dar,nes atseit svietimas nera priemes dar tiksliai nk. Taigi dabar intensyviai mastom apie studijas uzsienyje ir pasirinkom angilija,nes esam cia jau siek tiek gyvene. Isanalizavau visus univerus, kurie siulo landscape architecture studijas ir labiausiai suzavejo sheffildo uni. Tik labai idomu ar mes su jau turimu bakalauru galetume stoti ne i magistra (i kuria dar ir vargiai ar priimtu), nes sistema visiskai svetima ir mes net esam linke pradeti studijas nuo pirmo kurso, kad gauti kuo daugiau informacijos ir t.t. Kokia Tavo nuomone,ar apsimoka atsisakyti studiju Klaipedoje, praleisti siuos metus, per kuriuos reiketu ko gero issilaikyti anglu kalbos testa ir galbut bandyt vaziuot i uk apsigyvent anksciau. Is vis, ar yra sansu, kad universitetas mus priims?draugo vidurkis 8,2, diplominio gavo 9. mano 8,9, diplominis 10. Aciu uz atsakyma:)
Labas, Kamile, aš tikrai jūsų vietoje rinkčiausi studijas užsienyje, kai Lietuvoje žinote tik kiek mokėsite, bet ne ką gausite.
Jūsų šansai įstoti į bakalaurą Anglijoje: manau, kad puikūs. Kadangi dauguma stojančiųjų būna ką tik iš mokyklos, jūs turite didžiulį pranašumą prieš juos – daugiau patirties, daugiau žinių ir dar įrodymą, jog ta studijų sritis tikrai domina / traukia (kas užsienio universitetams vienas svarbiausių kriterijų).
Net ir geriausi universitetai retai kada prašo daugiau nei 9 vidurkio, 8-9 yra populiariausias reikalavimas (nes jie tai prilygina 80-90% savo sistemoje, kas Anglijoje yra labai daug / gerai).
Taigi, manau, kad drąsiai galite stoti į geriausius universitetus savo srityje, prašymus išsiųsdami dar spalio mėnesį, prieš jų antplūdį, kai (būnant pirmiems norintiems) pateikti yra šiek tiek lengviau. Be to, būtinai išnaudokite motyvacinį laišką pasakodami apie tai, ko išmokote / kas patiko studijų kolegijoje metu.
Sekmės
Aciu labai uz atsakyma ir padrasinima:)dabar tikrai jauciuosi daug tvirciau ;))
Aš niekaip negaliu suprasti dėl nemokamo mokslo Škotijoje. Ar gi iš tiesų ten jis visiškai nemokamas? Gal gali tai pakomentuoti?
Škotijos vyriausybė finansuoja studijas visiems Europos Sąjungos studentams. Yra nustatyta kiekvienos studijų programos kainą, bet ją moka tik tolimesnių šalių gyventojai (amerikiečiai, kinai, rusai).
Sveikas, Kerniau,
Labai labai noriu Tavęs paklausti, ruošiuosi studijuoti Kultūros vadybą Anglijoje, bet niekaip neįstengiu susiieškoti universitetų, kur būtų ši specialybė. Gal galėtum padėti? Be to norėčiau kad ir universitetų reitingai būtų ne prasti 😉
Labas Kerniau,
Norejau paklausti gal zinai kokia galimybe istoti i universiteta gavus per mama IELTS bala (tarkim 0,5per maza)? Aisku visada lengviau perlaikyti ir buti tikrai, kad istosiu, bet va laiko perlaikymui nebera, nes rezultatus gausiu tik rugpjucio pabaigoje. Zinau, kad per savo skubejima ir stresa negausiu 6 is rasymo (tai mano salygos dalis).
Taigi, ar jie labai atidziai ziuri i IELTS ar svarbiau akademiniai reikalavimai (BA)? Zinau, kad kaikurie universitetai siulo kursus anglu kalbai tobulinti. Mielai pasiimciau (nes kitaip neistociau nei i viena is 2 uni), bet manau tam irgi per velu?
Labas, paprastai IELTS nėra kritinis klausimas stojant ir gavus per mažą balą galima susitarti su universitetu, kad atvyksi keliomis savaitėmis / mėnesiu anksčiau prieš studijas ir praeisi specialius anglų kalbos kursus. Ar rugpjūčio pabaiga ne per vėlu? Tai priklauso nuo tavo universiteto – sužinok, kada jame prasideda English Summer School. Kartais – rugsėjo pradžioje, jei studijos nuo spalio.
Labas dar karteli.
Visi kursai eina i pabaiga. Liko pigiausi, 4 savaiciu tam atvejui kai gauni 0,5 balo mazai.
Bedele ta, kad jie prasideda rugpjucio 24d ir trunka iki rugsejo 17d.
As rezultatus gausiu tik kokia rugpjucio 28d.. Beto, ten raso, kad jei issiunti application likus maziau, nei savaitei iki kursu, gali ir nepriimti.. Aisku, jei ka meginsiu tartis, gal priimtu ir taip, jei keleta dienu ir praleisciau..
Och tas IELTS.. Nesinoretu del nesekmes neistoti, nes zinau, kad esu verta gauti overall 6.. visgi jau UK metus gyvenu problemu su kalba tkr nera.. Gal dar iseitu pasideret, kad perlaikyciau IELTS jau istojus? Jei i kursus nebespeciau. Sunku deretis, net nzn ka siulyt, nesinori verkslent, juk cia ne ju bedos.. ;/
Taip, derėtis visada verta, jei jau pritrūks nedaug – juk neturi ką prarasti. Girdėjau, kad azijiečių dažnai tokioje situacijoje atsiduria ir vis tiek įtikina, jog juos priimtų. Sekmės
Dekui tau uz patarimus. Nuraminai. Reiks susirasyt su azijieciais tada. Gal jie zinos kaip elgtis tokioje situacijoje 😀
Sveikas. esu būsima dešimtoke, tačiau jau po truputuką domiuosi studijomis užsienyje. Tiksliau D.Britanija arba USA. labai norėčiau studijuoti cambridge ar harvard’e. Tačiau nežinau kokios specialybės ten labiausiai vertinamos? Ar apsimoka užsienyje studijuoti mediciną? Ačiū.:)
Labas, Gabija, aš to nežinau. Šio įrašo tikslas – kad atsakymus išmoktum rasti pati.
Jūs rašėt vienam komentare: „Gali išsiųsti stojimo paraišką nelaikęs IELTS. Universitetas nusprendžia, iš kurių kandidatų prašyti IELTS, o iš kurių ne.“
Tai sakot nepradėt stresuot dėl IELTS’o dar neišsiuntus paraiškų? Ty, testo gali visai ir neprireikti? Bet tikriausiai norint papult į gerą universitetą niekas be IELTS testo nepraleistų..
Mano universitetas (St Andrews, UK top 5) IELTS lietuvių beveik niekada neprašo, bet manęs ėmė ir paprašė.
Bet matomai tokiu atveju jie prašo anglų kalbos egzamino :)?
Sveikas, Kerniau.
Patiko man tavo straipsnis ir žinok labai privertė susimastyti. Esu dvyliktokė ir dar gana nerimtai žiūriu į savo ateitį. Visai neseniai pradėjau domėtis užsienio universitetais. bet turiu šiek tiek rimtesnę bėdą – nežinau ką noriu studijuoti. A lygiu mokausi matematiką, anglų k, lietuvių k. ir istoriją. 11 klasės metinis – 9,1 (na bet pirmas semestrs buvo apie 8,6). Ar man verta bandyti į Angliją stoti? Ar geriau be jokio konkretaus tikslo pasilikti lietuvoje? Ir dar vienas klausimas: Geriau rinktis Lietuvos universitetą ar prastesnio lygio Anlijos universitetą? Ar yra čia tarp jų didelis skirtumas? (vat dabar apie tai kaip reikiant susimasčiau)
Dekui uz informacija kuria suteikei siame bloge taciau dat turiu kelis klausimus:
1) Siunciant semestro/metinius pazymius i universiteta reikia siusti tik pazymius kurios mokaisi A lygiu ar visus?
2) Laikant valstybinius egzaminus universitetai ziuri tik tu egzaminu rezultatus kurie juos domina ar visus? Pvz. jei blogai islaikyciau lietuviu k. egzamina ar tai turetu itakos stojimui i uzsienio universiteta?
Aciu uz atsakymus.
Reikia siųsti visus pažymius ir dažniausiai žiūri į visų laikytų egzaminų rezultatus (vidurkį).
Auguste turi 11toj klasej 9.1 ir tu iskarto uzduodi klausi kur geriau as lietuvoj ar PRASTAM anglijos univere, tai as skaitau gal tu neverta tu 9.1 jei tu taip save nuvertini kad iskart i prasta anglijos univera taikai?as asmeniskai su tokiu vidurkiu o dar 12toj klases pasistenges ir ji pagerines taikyciau tik i uk topinius univerus.Wa cia musu lietuviu ir yra beda kad save nuvertinam bijom galva iskist.Aisku turetai labai svarias mintis isdestyt PS kad jie tawim susidometu.
Pauliau, na aš iš tiesų nepasitikiu savo jėgomis ir kas svarbiausia, kad nesijaučiu verta tokiam aukštam pažymiui. Mano kliūtis yra kalbos… (už lietuvių ir anglų 11 klasės metiniam turiu 8). Geriausia būtų tiesiog ne kitais, bet dar kitais metais stoti, kai jau tiksliai žinosiu avo rezultatus. Bet šiemet pažangos jau nebedarau. Bijau, kad metinis gali būti dar prastesnis nei pernai metų ir tada jau tikrai viską susigadinčiau. :S Šiaip jau UCAS pradėjau pildyti ir srytį dauhmaž pasirinkau, bet vis iškyla abejonės dėl to ką darau. Aišku pabandyti, tai galiu ir nuo to blogiau nepasidarys (tik šiek tiek piniginė patuštės). O tu Pauliau, ką planuoji?
Sveikas, renkuosi univerą UK ir labai suglumino universitetų klasifikavimas skirtinguose reitinguose. Pvz bendrame UK universitetų reitinge manchesteris užima apie 30 vietą( peržiūrėjau visus tris įtakingiausius), lygiai tokią pačią užima ir viso pasaulio topuniversities.com reitinge, nusileisdamas tik 5 UK univeram lygtais. Į reitingo sudarymo kriterijus taip pat atkreipiau dėmesį, tačiau tokio didelio neatitikimo paaiškinti nesugebu. Manau, kad ieškant darbo, universiteto prestižas darbdaviui tikrai svarbus, nors ir ne svarbiausias. Tad kaip objektyviai įvertinti šiuos reitingus? Ką daryti, jei, pvz, univeras UK, įeina subject top 10(acc and finance), bet world bendruose reitinguose yra labai žemai? Viskas aišku, jei savo gyvenimą ketinu tęsti po studijų Jungtinėj Karalystėj, tačiau, jei tai būtų kita šalis, kad ir Lietuva, galbūt pasaulinis reitingas darbdaviam pasidaro svarbesnis? Dar viena įdomi situacija, kurią galbūt galėsi pakomentuot. Norėčiau studijuoti Londone, tačiau UCL ir ICL acc and finance programos neturi, į LSE ,kiek girdėjęs, patekti lietuviams yra daugiau nei sunku. Sekantis rikiuojasi City University London. Acc and finance reitinge užima 11vietą, guardian bendrame- 24 , o times good tik 47. Suprantu, jog ekonomika ne tavo sritis, tačiau , tavo nuomone, šis universitetas vertas būti svarstomas?
Pasaulio reitingai, mano nuomone, mažiau objektyvūs, nes jie taiko daugybę skirtingų reitingavimo kriterijų (pavyzdžiui, vieniems svarbiausias Nobelio premijos laureatų ar profesorių skaičius; kitiems mokslinių straipsnių skaičius per metus – kas labai priklauso nuo universiteto dydžio). Aš žiūrėčiau pirmiausia į UK reitingus. Bent jau taip: jei universitetas aukštai pasaulio top’e, jam pliusas, bet jei žemai – nekreipti dėmesio ir žiūrėti tik į UK.
Pavyzdžiui, mano St Andrews UK yra top5, bet pasaulyje vos patenka į 100-tuką. Taip yra todėl, jog jis labai mažas (tris kartus mažesnis už dauguma universitetų) – UK reitinguose jis aukštai, nes vertinama mokymo kokybė (teaching) – kai su kiekvienu studentu dirbama atskirai, o pasaulio žemai, nes turi mažesnį skaičių akademikų (nes tiesiog jų tiek daug nereikia).
Žodžiu, pirmenybė UK, bet jei pasaulio reitinge aukštai – tai verta stoti.
Dėl ekonomikos patarti negaliu.
Ačiū:)
Labas Kerniau. AČIŪ, kad padedate dėl stojimų į užsienį. Gal galite pasakyti ar yra universitetų, kurie priimtu su IELTS overall 6.0 (Listening 6.0 reading 6.0 writing 4.5 speaking 6.5 ) ? Nes labai nerimauju dėl IELTS writing dalies… Ar man geriau siųsti su IELTS rezultatais ar be jų? ( planuoju studijuoti undergraduate course business with economics )
Pagarbiai,
Anonimas
Dažniausios IELTS sąlygos (jei jo prašo) būna 6.5 vidurkis ir ne mažiau nei 6 iš kiekvienos dalies.
Geriausia siųsti UCAS paraišką be IELTS, nes bent keli universitetai gali jo taip ir nepaprašyti.
Norėčiau sužinoti, gal turit pasiūlymų,kuriuose universitetuose geriausia studijuoti renginių organzivaimą (leisure managment) iš tikrųjų labai sunku atsirinkti.
Labas Kerniau ,noreciau paklaust ar stojant i medicina uk butina laikyti matematikos egzamina , gal ir kvaila bet man tai neduoda ramybes , kadangi tai mano silpnoji vieta
aciu uz ats ..
Žemyna, kiek žinau tai nelabai ten žiūri į tai kokius egzaminus laikai. Na, man neteko domėtis medicina, bet kituose dalykuose kai stoji tai tikrai nelabai kreipia dėmesį į tai. Be to manau, kad jei tau su matematika prastai ir nori stoti į mediciną, tai reikėtų pasistengti. Viskas įmanoma.
Sveiki Kerniau,
Gal zinote kokias salygas iskelia Royal Holloway university of London, kai pasirenki verslo vadybos specialybe?
Sveikas, Kerniau,
labai naudinga informacija, ssunus darba:)
As norejau paklausti, ka reiskia sitas reikalavimas is St. Andrews stojant… nelabai suprantu, jie reikalauja egzaminu triju ar kaip?
We understand that students take a minimum of 10 subjects in Brandos Atestatas offered a two levels – general and extended – and between 2 and 5 subjects can be offered at extended level. We would require an overall average of 9 including 9 in at least 3 subjects at either general or extended level.
Aciu uz pagalba
Elena, gavai offerį iš St Andrews? Sveikinu! Gauna maždaug 1 lietuvis iš 10.
Aš irgi nelabai supratau šito reikalavimo. Paprastai būtų „9 vidurkis ir 9 bent iš trijų dalykų“. Kiekvienas fakultetas St Andrews interpretuoja savaip. 9 gali reikšti ir 90 iš valstybinių egzaminų. Siūlau su jais dar susirašyti ir išsiaiškinti.
Labas vakaras, turiu klausimą
Šiauliuose šiais metais baiginėju Optometrijos bakalauro studijas ŠU. Kokius universitetus galėtumėte patarti rinktis UK? Norėčiau bandyti įstoti į Optometrijos magistrą, bet jei nepavyktų reikėtų atsargai ir bakalauro studijoms išsiųsti prašymą. Gal turite kokių pasiūlymų su universitetais atsižvelgiant į reitingus? Ruošiuosi siųsti 5 prašymus. Ačiū už atsakymą 
Sveikas.,
Esu 11kl. moksleivis, mokykloje man nesiseka anglų kalba, tdl pasirinkau lengviausia kelią pasiėmiau anglų B lygiu, dėl šios priežąsties, net nesvajojau apie studijas užsienyje. Dabar norėčiau studijuoti UK fizika arba gamtos mokslus.. Dabar galėčiau anglų kalbai skirti nors ir 50proc. viso savo laisvo laiko.., Beto esu laimėjęs 2vt. šalies olimpiadoje fizikos ir mokausi ypatingai gabių moksleivių mokykloje „Fizikos Olimpas“ kur sumanimi dirba geriausi VU fizikos dėstytojai, galbūt šią mokyklą baigsiu aukso-bronzos diplomu (geriausiai iš Lietuvos, savo metų grupėje ), beto esu laimėjęs, matematikos, KTU ir ŠU universitetų olimpiadas atitinkamai III ir II vt. Ar man tai kaip nors galėtų padėti išpirkti, anglų kalbos trukūmus? Ar verta bandyti stoti? Ar verta pereiti į A lygį mokykloje anglų kalbos?( nes 10kl. prie to mokytojo nlb ką supratau)
Labas, Mariau, dažnai UK universitetai neskiria A lygio nuo B ir anglų VBE jiems mažai ką reiškia, nes anglų žinias jiems parodo IELTS. Tad iš akademinės pusės, teoriškai tu dar nieko nepraradai – praktiškai – eik greičiau į anglų A lygį, nes kitaip net ir įstojęs į UK tu nieko nesuprasi per paskaitas. Žodžiu, balų prasme anglų kalba mokykloje tikrai nėra UK univerų reikalavimas, bet ją turėtum mokytis aukščiausiu lygiu dėl savęs.
Labas. Esu 11-oke, kitais metais planuoju laikyti IELTS, todėl dbr labai domiuosi viskuom kas susiję su studijomis užsienyje ir man iškilo toks klausimas. Viena klasiokė prieš pat naujus išsilaikė IELT ir gavo 6 balus ir sakė, kad tai prilygsta 75% VBE, todėl jo laikyti kaip ir nebereikia, tačiau mano anglų kalbos mokytoja teigia jog jį laikyti vis dėlto reikia, nes IELS egzamino balai nesiverčia į procentus. Gal žinai kaip yra iš tikrųjų? Ar išlaikius IELTS dar reikia laikyti anglų valstybini egzaminą?
Labas, Aušra, IELTS balai, bent jau mano laikais (2008-2009 m.), tikrai nesivertė į jokius VBE procentus. Nežinau, ar anglų VBE užsienio universitetams yra būtinas, bet jei laikysi tikrai blogiau nebus.
Iš tiesų, dabar jau rodos patvirtinta, kad jei iš IELTS gauni 7, tai gali nelaikyti anglų egzamino, nes tau bus parašytas 100.
Ačiū už patarimą, teks kuo greičiau taisyti savo klaidą, šiais metais galiu daug laiko skirti anglų kalbos tobulinimui gal kaip nors prisivysiu ir gal kaikuriuos aplenksiu savo bendraamžius., Be to kiek reikia išlaikyti VBE anglų kalbos, neprašytų IELTS ., Ir kiek maždaug kainuoja vienas IELTS laikymas ir kas kiek laiko jį galima laikyti?
Mariau, IELTS egzaminas kainuoja 550lt, norėdamas jam pasiruošti turėsi tikrai papildomai dirbti – savarankiškai (knygos kainuos, jei nepiratausi) arba lankyti kursus (irgi kainuos papildomai)
Sveiki. Norėčiau paklausti jūsų patarimo kur stoti. Mokausi 10-oje klasėje, pirma pusmetį baigiau 10. Prijauciu matematikai, chemijai, istorijai, lietuviu, na ir siek tiek biologijai. Kadangi siemet mums teks pasirinkti 11-tos klases mokomuosius dalykus norėčiau apsispręsti, kur stoti. Mąstau apie mediciną(visai patiktų chirurgija), bet kartu patinka ir įvairios spec. tokios kaip bankininkystė ir pan(na kur reiktų dirbti su akcijomis, pinigais ir pan). Žodžiu, norėčiau paklausti Jūsų patarimo, ką rinktis, kur didžiausios perspektyvos.
P.S. mano mama medikė, tad apie mediciną tikrai nemažai žinau, bet žinių apie anas spec. trūksta. Ar jos perspektyvios, paklausios užsienyje? Ar galima jas lygint su medke, kuri šiais laikais užsieny turi labai didelį autoritetą?
(norėčiau dirbti užsieny)
Iš anksto ačiū už ats. Nepykit, jei sunku suprast tai, ką pasakiau ;D
Norejau paklausti kaip reikia pildyti education skilti jei jau turi brandos atestata?
Aš jau jį turėdamas tiesiog suvedžiau viską, ką buvo brandos atestate. Skliausteliuose prie kiekvieno dalyko: „State exam“, „A level“ arba „B level“.
sveiki. norejau paklausti ar metiniam turint maziau kaip septynis (b lygio) yra galimybe buti priimtai i uviversitetus Anglijoj?
ir dar butina suvesti 11 klases pazymius,uztenka 12 ar reikia abu ?
Sveikas,
Mąstau apie medicinos studijas St. Andrews.
Kaip suprasti tokią priemimo tvarką:
,,Lithuania: Brandos Atestatas
This qualification is not accepted but strong applicants may be considered if study is supplemented with A levels, or a further year of science study such as a Foundation programme or first year of a Bachelor of Science degree.“
Tai reiškia ,kad:
a) Arba turiu baigti egzaminus šimtukui ir tūrėti arti 10 iš BA ?
b) Arba turiu imti metus ar du Foundation Programme ,kad galėčiau į jį patekti ?
P.S. Ar jie labai žiūri į Lietuvių kalbos pažymį ir egzamino rezultatą ? Nes pas mane su Chemija, Biologija ir Anglų kalba arti 10-uko viskas. Tik vat ,kad su Lietuvių kalba sunkiau. (labai nesinori ,kad toks dalykas pakištų koją stojant į tokią specialybę ,kurioje tai visiškai nereikšminga
)
P.S.S. Ar ,tai ką nors keičia ,kad aš ne iš Licėjaus ar IB ,o iš paprastos/eilinės gimnazijos ?
Labas, jie rašo, kad turėdamas BA turi dar baigti UK mokyklą (A levels) arba metus jau būti studijavęs UK universitete.
Jie žiūri į bendrą vidurkį: susumuoja ir padalija. Nežinau, gal kas dar ir daro išimtys lietuvių kalbai, bet manau, kad bendra nuostata, jog viską, ką mokinys mokėsi mokykloje, turėjo išmokti gerai.
Ne, šiais laikais jau nebėra skirtumo, ar paprasta gimnazijos klasė, ar IB. Su IB įstoti net sunkiai, nes žymiai sunkiau gauti balus, kurių reikalauja iš IB kandidatų.
Nuoširdžiai tau dėkoju už suteiktą informaciją, Kerniau.
Tai ,kiek supratau man be Foundation Program (71,000 lt metam) ,be A-Levels (du metai UK college ar dar kur nors) arba be pabuvimo metams UK Universitete (nejaugi jiem netiktų net VU ?) nėra šansų įstot į nemokamą mokslą St. Andrews ?
Chech, mano gražiausios svajonės būti svajonių aplinkoje ir ramiame miestelyje studijuoti maloniausią profesiją temsta.
Bet nieko, dar nenuleidžiu rankų. Labai dėkoju tau už suteiktą info.
P.S. Dar bandysiu jiem rašyti laišką į Medicinos Fakultetą, gal ,kaip nors apšvies.
Aš nežinau, kaip tai vyksta, bet St Andrews yra lietuvis, kuris studijuoja mediciną, baigęs mokyklą Kaune. Gali jį rasti čia: http://karolis7.wordpress.com/about/
Sveikas Kerniau, klausyk, gal galėtum ką nors papasakoti apie Birmingham City univerisitetą? Žadu studijuoti tenai Business and Economics. Bei man klausimas kyla kai jie parašė, kad reikia išlaikyti du valstybinius egzaminus 70 procentų ir daugiau. Tai čia du betkokie egzaminai ar (mano manymu) anglų ir matematika?
Labas!Labai dėkoju už suteiktą informaciją, daugumai padarei didžiulę paslaugą!:)
Norėjau paklausti, gal žinai kaip yra su Queen Margaret University: man atsiuntė reikalavimus išlaikyti IELTS 5.5,tačiau pridėjo, jog gali jo ir nereikėti, o gali prilyginti anglų kalbos metinį pažymį IELTSui arba egzamino procentus IELTsui. Gal būt tau yra tekę girdėti kokios galimybės, jog jie prilygintu IELTS anglų metiniam pažymiui?Taip pat yra tekę girdėti, jog įmanoma susitarti, kad IELTS galėtų studentas išlaikyti jau atvykus i universitetą studijuoti(paprastai nespėjama IELTSui pasiruošti dėl vėliau išsiųstos application ir vasara tiesiog nebėra laiko pasiruošti).
Dėkui
Sveiki,
turiu dilemini klausyma, kuri stengiausi pateikti uzsiregistravusi tinklapyje Uzdarbis.lt bet nepavyko. Perskaiciau dauguma idomiu straipsniu ir komentaru abiejuose tinklapiuose, bet atsakymo rasti taip ir nepavyko. Mano istorija yra tokia:
Baigiau mokykla Vilniuje, tikrai neesu is 9-10 vidruki turinciu zmoniu, bet trokstu studijuoti ir realizuoti save naudingoje srityje. Rinktadamasi egzaminus nesirinkau nei matematikos, nei anglu k. Praleidusi metus uzdarbiaudama tiek Lietuvoje tiek Anglijoje taip ir nesupratau ko noriu siekti, kokie yra mano troskimai. Vienas pliusas is gyvenimo UK, anglu kalba pramokau daug geriau ir greiciau per pora menesiu(esu cia nuo gruodzio men.), nei per seserius metus mokykloje.
Buvau stojusi ir istojusi i kolegijas ir universitetus lietuvoje, i specialybes, kurios manes netraukia, nedomina, bet atsisakiau ne nepradejusi. Nesigailiu, nors tikrai pavydejau savo bendraamziams draugams bei klasiokams. Masciau ir stojau i daugybe skirtingu sryciu, bet kur labiausiai norejau nespejau pateikti motyvacinio. Domiuosi tarptautiniais kulturiniais santykiais, ju rysiais, skirtingu saliu kultura, psichologija, siek tiek literatura, kalbomis ir t.t
Esu anglijoje, dirbu greito maisto kavineje, artimai bendrauju su is Irano, Afganistano, Pakistano, Turkijos saliu kilusiais zmonemis. Per puse metu del artimu santykiu, daug domejausi ju kultura, zmoniu teisemis, skaitinejau dabartines vidaus politines ir socialines problemas (Irano valst.) Sparciai susipazinu su ju kalba.
Pasiemusi kelias savaites atostogu vaziuosiu ilsetis i Lietuva, bet ramybes neduoda, ka daryti pasibaigus vasarai. Dirbti nera blogai, bet kuo labiau giliniesi i darba,tuo labiau tolsti nuo planu pradeti mokytis. Atrodo lyg ir kyli aukstyn,ir atlygis kyla, bet isivaizduojant save is salies sio darbo imi nekesti, ismoksti visko greitai, o kas veliau? Ka veikti su tuo veliau. Megstu dirbti, bet noriu dirbti kazka labai labai idomaus ir naudingo, o ne leisti uzsidirbti zmogui is zmogaus, uzburtame rate, kuriame esi ir tu.
As neesu didi rasytoja, ir savo mintis rasydama atskleidziu sunkiai. Bet mokytis noriu Anglijoje. Universitetas gal ir nepriimtu, bet patekus i gera kolegija buciau labai patenkinta. Ka galit atsakyti i si klausyma.
Is anksto Dekui)
Sveiki ,
kaip jus nusiunciat savo islaikytus IELTS rezultatus i uunivera? As dabar esu UK, mano condition buvo IELTS 6. Na issilaikiau as ji, turiu ta pazymejima. Ir? Esu tikrai kad universitetas apie tai nezino.
Kai pildete prasyma, kuri universiteto adresa nurodete? As nenurodziau jokio nes man pasake kad pagrindinis netinka o kitokio nebuvau radusi.
Prasau patarimu.
Aciu,
Vika.
[…] ko tu nori, tik tu pats. Kaip surasti universitetą, kuris atitiktų lūkeščius? Atsakymas yra čia. Aš nieko rekomenduoti […]
Sveiki, nesenai radau linkomanijoje IELTS video kurso gida. Nusprendziau pasidalinti su jumis , nes manau tai yra gera galimybe pasiruosit IELTS egzaminui NEMOKAMAI. Papke uzima beveik 3GB. Kam reikia rasykit, mano skype: kopi55
butinai atsiusiu.
Studijuoju University of Westminster Journalism course. Mokslai netenkina, atrodo lyg lankyciau vakarine mokykla, i kuria ateini tik atsiskaityti. Galvoju apie galimybe mesti studijas ir paduoti paraiska kitiems metams i TOP universitetus rimtiems mokslams (taip taip, pridares klaidu pradedi suprasti gyvenimo tiesas…). Tiesiog butu idomi Kerniaus nuomone, ar verti mesti mokslus, kurie netenkina? Ar verta su 9.7 mokyklos vidurkiu, vienu simtuku egzaminuose ir 7.0 IELTS bandyti stoti i Oxbridge? I’m so confused. Bet noretusi studiju metus praleisti tobulejant, o ne plaukiant pasroviui.
Is anksto dekoju.
Jazzuk, aš nedvejodamas mesčiau. Jei jauti, kad esi ne savo vietoje, reikia nesustoti tos vietos ieškoti
laba diena, ar patikia pildyti stojimo anketą per Kastu, ar geriau per UCAS?
Sveikas, Kerniau,
noriu labai padėkoti už šitą puikų straipsnį, nuo kurio ir pradėjau domėtis studijomis UK
Bandžiau stoti į Angliją pernai, bet susimoviau su egzaminais… Dabar studijuoju ISM Ekonomiką ir politiką (anglų kalba) ir noriu bandyti stoti į Škotiją šiais metais… Universitete mid-term egzaminus, kuriuos planuoju rašyti kaip paskutinius pažymius į Education skiltį, išlaikiau 8.5-9, bet visgi bijau, kad dėl valstybinių (matematika 67%,lietuvių 70%, anglu 89%)manęs nepriims… Taigi noriu paklausti, gal tu, jau stodamas iš universiteto, žinai, kaip jie žiūri į tokius studentus… Ar jie man gali atsiųsti conditional offer prašydami, pvz. labai gerai (10-9) išlaikyti egzaminus universitete, ar aš galiu tikėtis tik uncondinal/unsuccessful verdikto? 
PS. Stosiu į tą pačią specialybę, kurią studijuoju ISM.
Iš anksto ačiū už atsakymą
Labas, Elena, priklauso nuo universiteto, bet manau, kad gali gauti bent vieną unconditional, nes būti jau studentu yra nemažas pranašumas.
Sveikas,
esu 11-oje klasėje ir domiuosi studijomis užsienyje. jei tiksliau – Anglijoje arba Škotijoje. Norėjau tavęs paklaust, ar motyvacinį laišką geriau jau dabar pradėt rašyt? Ar jau reikėtų pradėt pildyt Ucas anketą? Ar dar yra laiko ir galiu laukt?
Iš anksto ačiū 😉
Labas, Karina, motyvacinį laišką geriau rašyti tada, kai pildysi UCAS. Nėra prasmės to daryti anksčiau nei dvyliktoje klasėje, nebent nori šiaip pasitreniruoti ir įsitikinti, kad kažko svarbaus paminėti nepamirši.
Sveikas,
Praėjusiais metais baigiau vidurinę mokyklą Lietuvoje su pažymių vidurkiu 10/10; 95%, 83%, 100% matematikos, lietuvių kalbos ir anglų kalbos egzaminuose, IELTS 8. Iš dalies dėl nežinojimo, baimės neįstoti, arba neturėjimo, kuo pasigirti PS, UCAS’e pasirinkau gana žemus/vidutinius universitetus, iš kurių išvažiavau į Leicester universitetą studijuoti Ekonomikos BSc. Dėl studijų kokybės, apart tutorialų, skųstis negaliu, esu visai patenkintas, tik vis šauna mintys į galvą, kad vietoj žemų insurance variantų, galėjau rinktis aukštesnius universitetus, kur, kaip pasidomėjau, yra lankstesnė ir man labiau patinkanti kurso struktūra, galbūt surasčiau daugiau bendraminčių (susidariau įspūdį, kad studentų su tikru susidomėjimu mažuma). Tai tiesiog ir norėjau paklausti tavo nuomonės, ar būtų verta pakeisti 27 reitinge pagal ekonomiką esantį universitetą į top 15, pradandant vienerius metus ir mokant padidintas tuition fees? Ar mano tolimesnė karjera kiek nors pakistų?
Labas, Vykintai, jei sakai, kad pati studijų kokybė tave iš esmės tenkina, tai aš tikriausiai tavo vietoje nerizikuočiau. Žinoma, tikrai yra vietų, kur yra geriau (visada jų bus) ir tu tikriausiai turėdamas jau metų bakalauro patirtį į vieną jų nesunkiai patektum, bet nemanau, kad prarasti metai ir padidėjusios išlaidos verti *galimai* geresnės studijų aplinkos. Tuo labiau, kad likęs Leicester tu tikriausiai jau po gerų poros metų studijuosi magistrą – ir tuomet galėsi rinktis universitetą iš naujo. Karjerai svarbiausia tai, koks paskutinis universitetas, kurį tu baigei. O magistrui svarbiausia ne kur bakalaurą baigei, o kokiais rezultatais. Tad jei manai, kad gali gerai baigti Leicester, neturėsi jokių problemų ateityje.
Aš Jumis labai sužavėta, iš tikro man labai padėjote siuntus UCAS:) Turiu klausimą: offerį iš Glasgow jau gavau, o kada dažniausiai ateina iš Edinburgh ir St Andrews?:) Dabar labai pradėjau jaudintis, nes į šiuos du universitetus labiausiai noriu įstoti, tačiau girdžiu vis dažniau, kad labai sunku…
Renata, nežinau, kaip Edinburgas, bet St Andrews būna vienas paskutinių UK. Viena lietuvė, išsiuntas prašymą laiku, atsakymo (unconditional) sulaukė tik kovo pradžioje. Aš pats tokį offer’į gavau vasario 22 d. Kiek žinau, St Andrews iki sausio 15 d. dažnai net nepradeda dalinti pasiūlymų.
Sveikas , kelintos klases pazymius tu siuntei siusdamas savo UCAS? Kokie jie buvo?
So who is good enough to get into Cambridge? http://www.guardian.co.uk/education/2012/jan/10/how-cambridge-admissions-really-work?newsfeed=true
Raso, kaip Cambridge vyksta atrankos procesas. Manau, kad imanoma pritaikyti ir stojant i kitus universitetus. Galbut pades suprasti, ko butent uni nori is busimo studento.
laba, noriu pasiteirauti, kaip manai, didele reiksme daro tai ar zurnalistikos specialybe universitete yra akredituota?(arba kitaip: universitetas paminetas NATIONAL COUNCIL FOR THE TRAINING OF JOURNALISTS puslapy)
laukiu atsakymo 
Neįsivaizduoju, aš tik informatikas
labukas KERNIAU gal gali patart kur galima studijuot anglu filologija uzsieny.Matau tu lb saunus vaikinas ,katras stengiasi pagelbet busimiems studentams,nezinantiems nuo ko pradet.Juk lietuvoj neimanoma mokytis kai sitiek mokslai kainuoja,mano dukra db 12 kl.Su pagarba Ligitos mama
Laba diena, norejau paklausti tavo nuomones Kerniau.
Esu 10-tokas ir noreciau studijuoti Computer Science tai norejau paklausti ar as su savo matemakikos ziniomis(4-8 pasitaike labai labai bloga mokytoja siais metais.. taip vidurkis budavo matematikos ~7) kaip nors istociau i koky nors universiteta? Ar net neverta stengtis? Mokykloje pasirinkau programavima su C++ tai kolkas nera bedu bet ejau gal pora menesiu papildomai i Programavimo burely(C++)tai buvo sunkoka nes man truksta matematikos ziniu ir logikos.. tai ar man verta stengtis ir bandyti stoti i Computer Scince ar mesti sia minty ir galvot apie kaska kita..?
Labas, Gytį, nėra kito dalyko, kuris patiktų labiau nei informatika, tai nemesk jos. Aš niekada iš matematikos semestro neturėjau daugiau nei 7, bet tai nebuvo kliūtis įstoti į gerą universitetą informatikai.
Labas, Kerniau, aciu uz atsakyma, taip tikrai nieko daugiau nesinori studijuoti, tiktais informatika
Gal zinai kokiu universitetu i kuriuos bandyti stoti Dubline? Nes turiu tenais sese gyvenancia tai galeciau apsistoti pas ja.
Ir beto, i ka didziausia demesi skirti mokykloje? t.y. Matematika ir informatika?
Labas Kerniau:)aciu ,kad turi laiko ir padedi zmonems,kurie dar yra „zaliukai“sioje srityje(bent as tikrai).Man reikia informacijos del Ielts salygu…Queen margaret university )pass at IELTS with an
overall band score of 5.5 and with no element of performance
lower than 5.5 or an equivalent English language..
tai reiskia ,kad gali man Ielts ir nereiketi jei bus geras valstybinio rezultatai?ar kaip cia?
Sveiki, jei mano 11klasės pažymiai yra toli nuo reikalaujamo vidurkio, nes visus metus tinginiavau, bet žinau kad 12 klasėje galėsiu išspausti pakankamai gerą vidurkį ar galėsiu siųsti 12klasės pirmo pusmečio rezultatus? Deadline’as Sausio 15d.? jei taip mano semestras dar nebus pasibaigęs. Neprikibs jei yra numatomi 12klasės pažymiai? Turbūt reikės mokyklos rašto? Gal kam nors yra tekę susidurti su šia problema?
atsiprasau uz beprasmi komentara, atsakyma radau
Sveikas, norėjau paklausti, kaip ten skirti tuo BA, MA, LLB, BSc, nes erzina, vieni sako nėra skirtum, bandau ieškoti internete, čia tarsi magistrantūra ir bakalauras, nors mano pažįstami, kurie šiuo metu mokosi pirmame kurse, išsirinko MA kursą, nors tai tarsi magistrantūra. Gali paaiškinti, kame čia esmę?
Labas, norėjau paklausti, kokia tavo nuomonė ne apie gryną Computer Science kursą, o Computer Science with Mathematics?
Labas,
Noriu paklausti, ar realu įstoti į prestižinius UK universitetus, jei pažymių vidurkis 10.0, o egzaminus išlaikiau 100tukais, tačiau negaliu pasigirti tarptautinių ar respublikinių olimpiadų laimėjimais.
Taip pat įdomu sužinoti, gal ką žinai ir turi nuomonę apie studijų programą „Bachelor of Science (Honours) Computer Science and Economics“ iš St. Andrews? http://www.st-andrews.ac.uk/progspecs/programme/UUSHFCSCJECN/year/2011-2
Iš anksto dėkoju.
Zmones, koldel jus klauset, ar realu, ka man pasirinkti ar ta ar ana…
Ar realu, suzinosi tik pabandes. Pabandykit, prarasit tik keleta litu ir tada zinosi.
Jeigu negalite issirinkti universiteto ir nematote skirtumo tarp universitetu tai ir rinkites belekuri:). Gi vistiek jus tu skirtume nesurandat.. As nesuprantu, cia puse tu klausimu yra tiesiog juokingi, jus pries klausdami uzsirasykit ta klausima ant lapuko, ir po keliu dienu i ji patys galesite atsakyt.. pasiskaityk universitetu studiju aprasymus, parsisiuskit pdf, paziekit nuotraukas, pavartykit ir pamatysim ar save matot ten ar nea. Darykit tik tai ka norite..
O autorius saunuolis, kad apsvieti zmones, kad padedi susidaryt ispudi, kas kaip ir kodel. Keep going !;)
Laba diena, norėjau paklausti ar daug reiškia 11 klasės pažymiai stojant i Škotijos universitetus ?
Noreciau informacijos ar nuomones apie queen margaret university?