RSS Facebook Twitter
3

Kaip švaistyti laiką universitete (gidas)

Gyvenimas studijuojant smarkiai skiriasi nuo dvylikos metų, praleistų mokykloje. Tai neribota laisvė. Laisvė susikurti savo aplinką, atrasti save naujose srityse, valdyti savo laiką. Iš esmės viskas priklauso nuo kiekvieno studento – nuo požiūrių ir tikslų, su kuriais jis praveria aukštosios mokyklos duris. Pirmaisiais studijų metais mačiau daug skirtingų žmonių, kurių pasaulėžiūra kartais stebindavo, kartais žavėdavo. Kaip bebūtų, mokytis galima iš visų.

Taigi kaip laiką, praleistą universitete, padaryti beprasmiu?

  • Mokykis visada ir viską: net jei po savaitės nieko nebe prisimeni, net jei tai tau visiškai neįdomu, net jei neįsivaizduoji, kur praktikoje galėsi panaudoti įgytas žinias.
  • Venk naujų pažinčių (tokie pavojai tyko kasdien): ateik į paskaitas tik prieš pat joms prasidedant ir bėk lauk vos pasibaigus. Nebendrauk su nekuo (blogiausiu atveju – tik su pora žmonių, apie kuriuos žinai viską, nes visi kiti – nepatikimi).
  • Nekelk kojos į jokias paskaitas ir seminarus, kurie neįrašyti į tavo studijų programą. Ypač venk nemokamų renginių, kuriuose dalyvauja žinomi ir ko nors gyvenime pasiekę žmonės. Jų išsakytos mintys gali tave išvesti iš nuoseklaus gyvenimo būdo.
  • Nekuo nesidomėk. Apie pasaulį žinok tiek, kiek pasako mama, kai sukoręs ilgą kelią kiekvieną savaitgalį grįžti namo. Geriausias laikraštis – „15min“. „Žinių radijas“ – tik nuobodžiaujantiems senukams. DELFI – puikus svarbiausių naujienų apie „Lietuvos įžymybes“ šaltinis.
  • Jokiu būdu neužsiimk savanoryste! Studentų atstovybės ir organizacijos, kuratoriai ir mentoriai – visa tai tik atimtų tavo brangų nieko neveikimo laiką. Nauja patirtis, įspūdžiai ir pažintys niekaip negali atstoti nepakartojamų akimirkų su savimi ant savo sofutės.
  • Vadovaukis pagrindine „toli einančio“ žmogaus taisykle: „Daug mokysiuosi – gerai baigsiu studijas – gausiu gerą darbą – gerai gyvensiu – mano gyvenimas bus nuostabus, todėl dabar visą laiką turiu… Mokytis, nes niekas kitas man gyvenime nepadės“.

Nepraleiskite naujų tinklaraščio įrašų*

Gaukite juos tiesiai į savo el. pašto dėžutę

* – nes tingus šio tinklaraščio autorius juos rašo kartą per mėnesį

Atnaujinimai Facebook'e

Komentarų: 3

  • Vytautas sako:

    Pralinksmino :) Smagus įrašas, šaunuolis :)

  • INferno sako:

    šmaikštu :) – ypač ta dalis, kad jei mokysies viską, tai toli nueisi..
    Pažintys ir kontaktai šiais laikais atveria kelius, o ne aklas zubrinimas, informacija gi reikia mokėti naudotis, o ne kaupti :)

    Smagus įrašas :)

  • Tomas sako:

    Priverte nusisypsoti. Nors issakytoms mintims as pritariu, vistik jaunatvisko maksimalizmo cia dar apstu, tikiu kad perskaites si teksta po kurio laiko ir pats sypsosies. Kazkada, tikejimas vieninteliu, teisingu gyvenimo keliu praeina ir suvoki, kad egzistuoja galybe skirtingu nuomoniu ir jos visos yra teisingos. Netgi atmetus auklejimo, aplinkos ir kitus faktorius, skirtingi individai naudodamiesi ta pacia informacija prieina visai kitos nuomones, kuri tenkina tam tikrus bendruomenes poreikius. Nenoriu labai plestis su savo samprotavimais apie ivairius asmenybes tipus, kuriais pastaruoju metu domiuosi, bandydamas „atrasti save“, taciau tikiu, kad jie pagrystai leistu abejoti issakytu tiesu tinkamumu didziajai visuomenes daliai. Baigdamas minti noriu pridurti, kad studijuodamas pats „sekmingai naikinau laika“ pagal daugeli punktu ir siuo metu bandau igyvendinti tai ka praleidau anksciau (tikriausiai tada nebuvo tinkamas laikas), vistik, perskaites dali tavo straipsniu, suprantu padares daug analogisku isvadu. Kaip ir pats sakei, studentai susirenka siekdami skirtingu tikslu, todel ir gidas bus veiksmingas daliai ju, kaip ir like elgsis teisingai juo nesivadovaudami.
    Idomiai samprotauji. Sekmes rasant :)


WordPress Theme by TheBuckmaker.com

Read previous post:
Motyvacinio laiško rašymas studijoms užsienyje

Priešingai nei Lietuvoje, norint studijuoti užsienyje svarbu ne tik mokslo rezultatai, bet ir stipri motyvacija. Kadangi gabumų ir gerų įvertinimų...

Close