RSS Facebook Twitter

Motyvacinio laiško rašymas studijoms užsienyje

Priešingai nei Lietuvoje, norint studijuoti užsienyje svarbu ne tik mokslo rezultatai, bet ir stipri motyvacija. Kadangi gabumų ir gerų įvertinimų gali turėti daugelis, užsienio aukštosios mokyklos (ypač JAV ir Didžiosios Britanijos) didelį dėmesį skiria individualumui. Būtent tai, kuo tu išsiskiri iš kitų stojančiųjų, reikia parodyti motyvaciniame laiške. Daugeliui jaunų žmonių parašyti maždaug puslapį apimantį tekstą apie save būna nemažas iššūkis. Pirmiausia todėl, jog nėra aiškūs visi aspektai, kurių reikia nepamiršti prisistatant aukštajai mokyklai. Juos ir mėginsiu aptarti.

Motyvacinio laiško struktūra

Sakoma, jog Didžiosios Britanijos universitetuose kiekvieno kandidato prašymui įvertinti skiriamos 5 minutės, iš kurių motyvaciniam laiškui tikriausiai mažiau nei pusė to laiko. Taigi svarbu pateikti mintis nuosekliai ir aiškiai, kad skaitantis žmogus jas galėtų greitai įsisavinti. Puikus būdas – suskirstyti tekstą į panašaus dydžio dalis (pastraipas), kurių kiekviena atsakytų į tam tikrą klausimą (įsivaizduokite, jog to jūsų paklaustų per interviu). Taigi:

 1. Kodėl jums patinka ši studijų sritis? Kaip ja susidomėjote? Kas jus paskatino į ją gilintis?
 2. Ką esate nuveikęs(-usi) šioje srityje? Akademiniai pasiekimai (olimpiados, konkursai), konkretūs darbai, susiję laisvalaikio užsiėmimai.
 3. Ką esate patyręs(-usi) gyvenime? Darbai, kuriuos dirbote – nesvarbu, kvalifikuoti ar ne (tai parodo savarankiškumą, gebėjimą imtis atsakomybės); savanorystė; taip pat bet kokia patirtis, kuria negali pasigirti kiekvienas žmogus (pvz., aktyvus sportas – turnyrai ir rinktinės; choras, šokiai – koncertai, gastrolės ir pan.).
 4. Kaip leidžiate savo laisvalaikį? Ne, tai nereiškia, jog turite rašyti, kad kiekvieną laisvą minutę skaitote knygas. Atvirkščiai – reikia parodyti, jog esate įvairiapusė asmenybė, kuri daug kuo domisi ir nėra susikoncentravusi vien tik į mokslą.
 5. Ko tikitės iš savo studijų? Kodėl turėtumėte būti priimtas(-a)?

Svarbiausia – pirmas ir paskutinis sakinys. Pirmuoju turite sudominti, o paskutiniuoju nepalikti abejonių dėl savo kandidatūros.

Be to, neužtenka tik atsakyti į šiuos klausimus. Vien faktai apie save neduoda pakankami informacijos. Kiekvieną išreikštą teiginį turi sekti sakinys, paaiškinantis, ką konkretus dalykas jums suteikė (žinoma, dažnai neapsieinama be truputėlio kūrybos). Pvz.:

Laisvalaikiu mėgstu lankytis naktiniuose klubuose ir vakarėliuose.

Šis teiginys nieko naudingo nesako, bet papildykime jį antru sakiniu:

Tai man suteikia progų susipažinti su naujais žmonėmis ir lavina mano bendravimo įgūdžius.

Iš antrojo sakinio skaitytojas sužino apie jus du dalykus: mėgstate naujas pažintis ir tikriausiai mokate bendrauti su žmonėmis. Puiku!

Kitas pavyzdys:

Laisvalaikiu žaidžiu krepšinį.

Papildymas:

Šis žaidimas man padėjo įvertinti kiekvieno nario svarbą komandai. Taip pat supratau, kiek daug gali lemti mąstymas vienu žingsniu į priekį.

Taigi žmogui, sprendžiančiam, ar jus priimti į universitetą, reikia ne tik atsakyti į klausimą, ką jūs nuveikėte, bet ir į klausimą, koks jūs esate.

Ko vengti motyvaciniame laiške

Jūsų tekstas turi būti pozityvus, todėl nepatartina rašyti jokių neigiamų dalykų.

Pvz., vietoje:

Nusprendžiau studijuoti užsienyje, nes mano šalyje aukštojo mokslo kokybė yra prasta.

Geriau rašyti:

Nusprendžiau studijuoti užsienyje, nes manau, jog mokslas jūsų šalyje man suteiktų daug naudingų žinių ir galimybių.

Tiesa, tokių nekonkrečių (nors ir neblogai skambančių) frazių apskritai geriau yra vengti, nes jos nieko apie jus nepasako ir yra naudojamos daugybės žmonių.

Be to, svarbu neperžengti ribos ir nepradėti savęs girti (juk niekam nepatinka pasipūtę žmonės, ar ne?).

Taip pat motyvaciniame laiške neminėkite dalykų, kuriuos jau nurodėte kitose savo stojimo prašymo dalyse (pvz., pažymių). Vargu, ar kam nors būtų malonu tą patį skaityti antrą kartą.

Pavyzdžiai ir tobulinimas

Be abejo, rašydami bet kokį darbą norėtume pamatyti jo pavyzdžių.

Internete galima rasti nemažai motyvacinių laiškų, kuriuos paviešina jau priimti studentai. Žinoma, ne visi tekstai yra idealūs ir ne į visus reikia orientuotis, todėl į viską geriau žiūrėti gana kritiškai. Be to, daug kartoti kitų mintis yra pavojinga – jūsų motyvacinis laiškas gali tapti šablonišku – eiliniu, vienu iš daugelio panašių, o juk pagrindinis tikslas – išsiskirti iš kitų.

Taigi motyvacinių laiškų archyvus, suskirstytus pagal studijų programas, galite rasti tarptautiniuose TheStudentRoom.co.uk, Studential.com ir lietuviškame Anglija.com tinklalapiuose.

Kai jau parašėte savo motyvacinį laišką, tikriausiai norėsite sužinoti kuo daugiau nuomonių ir kritikos prieš jį išsiųsdami. Taip, tai labai teisingas požiūris. Man asmeniškai labiausiai padėjo griežta, priekabi, bet teisinga TheStudentRoom.co.uk motyvacinių laiškų kritikų komanda – jie neparašo laiško už tave, bet atkreipia dėmesį į silpnąsias vietas ir pasiūlo kaip jas papildyti. Kai atrodė, jog apie save parašiau viską, ką galėjau, ir savo laišką pateikiau peržiūrai, netrukus supratau, jog jis anaiptol nebuvo baigtas, ir tik po kelių pataisymų, kai mano paskutinis variantas nebesulaukė kritikos, galiausiai jaučiausi viską padaręs taip, kaip reikėjo, todėl rekomenduoju niekam nepraleisti šios nemokamos galimybės.

Papildomi skaitymai

Šiame įraše tik apibendrinau visai tai, ką sužinojau skaitydamas informaciją internete. Norėdami parašyti tikrai gerą motyvacinį laišką, jūs turite patys perskaityti kelis pagrindinius straipsnius, kuriuose išsamiai paaiškinta, ko iš jūsų tikimasi. Labai rekomenduoju tai padaryti dar prieš pradedant rašyti.

Pabaigai

Motyvacinio laiško rašymas yra ilgas procesas. Dažniausiai to nepadaroma per vakarą, o sykį dalį parašius po kelių dienų atsiverčiama peržiūrėti ir papildyti šviežiomis akimis. Iš tikrųjų nesunku pastebėti, kai tekstas būna parašytas vienu prisėdimu pagavus įkvėpimui – jame neretai trūksta nuoseklumo ir išbaigtumo – atrodo, tarsi greitai išberti ir daug neapmąstyti sakiniai. Dėl šios priežasties yra normalu, jei nuo pirmo varianto iki paskutinio praeina kelios savaitės ar net mėnesis.

Mano asmeninė patirtis buvo gana maloni: visi universitetai, kuriems siunčiau savo prašymą, atsakė teigiamai. Žinoma, motyvacinis laiškas yra ne vienintelis faktorius, į kurį atsižvelgiama, bet tai puiki galimybė įrodyti, jog esi vertas studijų vietos.

http://studential.com/guide/write_personal_statement.htm

Nepraleiskite naujų tinklaraščio įrašų*

Gaukite juos tiesiai į savo el. pašto dėžutę

* – nes tingus šio tinklaraščio autorius juos rašo kartą per mėnesį

Atnaujinimai Facebook'e

Komentarų: 57

 • Viktorija sako:

  Labai dėkui už šita straipsnį! Tikrai pravers 😉

 • Monika sako:

  labai labai dekui uz siuos patarimus. pagaliau turiu beveik aiskia vizija kaip si laiska reikia rasyt.

 • aura sako:

  pliusas :)

 • Jurgis sako:

  Nerealu! Ačiū,žiauriai pravers :)

 • giedrius sako:

  aciuu, man patiko;D

 • Emilis sako:

  Labai tau ačiū, radau tai, ko ieškojau.

 • Inspiron sako:

  O pvz jei nusiunti savo motyvacini tai kritiku tarybai, negali paskui nutikt toks bajeris, kad savo motyvacini rasi internete?

 • Kernius sako:

  Ne, forumas yra užslaptintas ir tavo motyvacinis matomas tik kelių žmonių grupei. Galiausiai motyvacinių ten tiek daug, kad mažai kam rūpi būtent tavo. Be to, manau, kad jie savo taisyklėse įsipareigoja nieko neskelbti.

 • Agne sako:

  Aš turiu tokį klausimėlį nedidelį ir tikiuosi, kad galėsi man pagelbėti. Paklausiau tavo patarimo ir mėginau savo motyvacinį laišką nusiūsti į TheStudentRoom.co.uk. O sakau mėginau todėl, kad nesu tikra ar tikrai jį išsiunčiau 😀 Dabar jaučiuosi labai kvailai, bet nesigaudau aš ten visai. Esmė tame, kad nukopijavusi savo PS paspaudžiau preview post ir, atrodo daugiau nieko daryti kaip ir nebeleidžia. Gal yra koks būdas patikrinti ar man tikrai pavyko viską išsiusti? :)

 • Kernius sako:

  Nueik į tą pačią skiltį, kurioje paspaudei „Kurti temą“ ir, jei tema jau sukurta, ją matysi apačioje.

 • Agne sako:

  Na dėkui aš dar ten pasikaičiau kaip turi viskas atrodyti, tad manau viska padariau teisingai.. Tačiau toks jausmas, kad visi mato.. Nors kam rupi tas mano PS net netaisytas, paprastutis toks 😀 Dėkui tau labai už pagalbą :) Dar ne į temą, bet girdėjau tu pildei UCAS jeu turėdamas atestatą. Aš jį taip pat turiu ir nuėjusi į UCAS skiltyje ‘Brandos atestatas’ surasiau visus metinius, tačiau egzaminų rezultatų rašyti kaip neduoda ten.. Tai kur man juos suvesti? Tada butu viskas paprasčiau, nes matytų visus duomenis ir gaučiau laišką, kad priimta iškart arba ne.

 • Kernius sako:

  Visus Brandos atestato balus reikia vesti ten pat. Tiesiog prie semestrų skliausteliuose rašai „(A Level)“, „(B Level)“, o prie egzaminų „(State Exam)“.

 • Agne sako:

  Aišku. Dėkui tau labai :)

 • Aura sako:

  Labas,
  norėjau paklaust kaip suskaičiuot tą Brandos Atestato Grade ? Ir ar būtina rašyt visus egzaminus? Neužtenka pvz 2jų geriausių?

 • Kernius sako:

  Labas, reikia rašyti visus egzaminus. Vidurkiai yra būna du: visų semestrų ir visų egzaminų. Priklauso, kurio paprašo.

 • Agne to Akas sako:

  Juk jau ikeliai sita i foruma kazkoki.. manau taip nemetyk savo ps visur po interneta pries siusdamas.. Maza ka paims kas ir nukopijuos :) Kaip jau rasiau forume as tikrai ne kokia PS profe, bet uzmeciau aki ir parasiau tau keleta komentatu.. Nebutinai turi manes klausyt, tiesiog pasielgiau taip, kaip noreciau, kad zmones pasielgtu, jei as buciau tavo vietoj 😀 Tikiuosi nors kiek padejau :)

  P.S kerniaus nurodyta kritiku komisija tikrai man padejo.. Tik po ju grieztos sakyciau kritikos pagavau pacia esme PS 😀 Tik gaila jau menesiuka laukiu kol patikrins mano perrasyta darba.. Tikiuosi sulauksiu ir daugiau pagalbos :)

 • Rokas sako:

  Labai dėkui, tikrai padėjo.

 • Egis sako:

  „Motyvacinio laiško rašymas yra ilgas procesas. Dažniausiai to nepadaroma per vakarą“

  Keista man pakako pusvalandzio, besinaudojant cia pateiktais patarimais. 😀

 • Vilius sako:

  Pagal šį aprašymą, net darbui galima motyvacinį laišką rašyti. Tik kelias vietas pakeisti reikėtų t.y. vietoj studijuoti – dirbti, ir galbūt išmesti tokius dalykus kaip „ką veiki laisvalaikių“ :) nors žiūrint kur nori įsidarbinti.

 • Jo sako:

  Sveiki, gal is konors gausiu atsakyma, o gal ir is pacio kerniaus!? Taigi pasiskaiciau internete pavyzdzius ps ir pastebejau, kad viskas yra parasyta labai konkrecia viena tema, o as galvoju apie hospitality management, event management or leisure management, na sios specialybes is dalies yra labai susijusios, taciau rasant apie viena galima daugiau skirti vieniem dalykam demesio, apie kita kitiem, kaip manot ka tokiu atveju reikia daryti?:)

 • Ieva sako:

  sveiki!!! gal kas nors galetu atsiusti motyvacinio pavzidi kuri naudojo stojant kazkur su geografija, turizmu ar panasiai???buciau LABAI deginga..nes internete nera butent su turizmu..parasau padekit!!!!!:)mano emailas honeyyyyag@gmail.com

 • Evelina sako:

  O iki kada reikia motyvacinį laišką išsiųst?

 • Deividas sako:

  Na iš esmės pasinaudojau ir aš šia laiško forma, tiksliau aprašymu parašiau maždaug per 20 min. Tik kaiką keičiau, todel manau visko nesugadis reikalas nes motyvacinis laiškas buvo reikalingas vykstant atrankai dėl gamybinės praktikos Danijoje…
  Taigi dėkui tau Kerniau už puikius patarimus.. 😀

 • Karolina sako:

  Laba diena, norėjau pasiteirauti, ar galima rasyti daugiau nei viena rekomandacini laiska?(viena is darbo, du is bureliu ir kelis is mokyklos) nebutu per daug? ar geriau apsiriboti keliais ?
  aciu 😉

 • D sako:

  labas. norejau paklausti kaip reikia nusiusti savo Personal Statement i ta kritiku komanda?

 • Skaiste sako:

  Labas, aciu uz visa informacija, taciau iskilo toks klausimas : kokia turi buti motyvacinio apimtis, kuri tu butent aprasei? Nes ziurint i skirtingus darbus, skirtingos ir apimtys yra. Nieko tokio jei man gausis apimtis per viena lapa, bet is abieju pusiu? Koks turi buti raidziu formatas? Man sios smulkmenos labai svarbios.
  Aciu

 • Kernius sako:

  Labas, Skaiste, užsiregistruok UCAS ir ten prie motyvacinio laiško įkėlimo formos yra nurodytas maksimali jo apimtis. Tai yra maždaug vienas puslapis.

 • Skaiste sako:

  beje, savo laiske parasiau apie patirti, kad dirbau anglijoje. o mano aukletoja taip pat tai parase rekomendacijoje. cia labai blogai? ar ta eilute is rekomendacinio istrinti?
  ka manai?

 • Kernius sako:

  Nieko blogo.

 • Gintare sako:

  Labas, aš norėjau jūsų paklausti ar yra koks šablonas rašant motyvacinį laišką? Ir kas turėtu būti rašoma įžangoje bei laiško pabaigoje?

 • Laura sako:

  Labas, pirmiausia norėjau padėkoti už labai išsamią informaciją ir norėjau paklausti. Jūs rašote: „Man asmeniškai labiausiai padėjo griežta, priekabi, bet teisinga TheStudentRoom.co.uk motyvacinių laiškų kritikų komanda – jie neparašo laiško už tave, bet atkreipia dėmesį į silpnąsias vietas ir pasiūlo kaip jas papildyti.“ Ar būtų galima patikslinti konkrečiau šią procedūrą, nes prisiregistravusi šioje svetainėje vis tik nerandu, kaip galėčiau susisiekti su šia komanda. Iš anksto dėkoju už informaciją…. AČIU…

 • Vaida sako:

  Sveiki, norėjau paklausti dėl TheStudentRoom.co.uk puslapio, man pavyko įdėti savo motyvacinį laišką, tačiau dabar nebeleidžia įeiti ir pažiūrėti vertinimo.Vieną iš priežaščių man nurodė netinkamą statusą, tai kaip suprantu norint geresnio reikia mokėti, ar galima ir kitaip peržiūrėti. Prašau pagelbėti, iš anksto dėkoju.

 • L.M sako:

  Sveikas, Kerniau, norėjau paklausti. Man atrodo, kad pas mane per daug informacijos apie akademinius pasiekimus, mokslą ir t.t. Ta pastraipa (o gal 2 ar 3) užima labai didelę dalį. Ar tai blogai?
  Laukiu betkieno nuomonės 😉

 • Kernius sako:

  Neblogai tol, kol nemini ir nekomentuoji to, kas jau yra parašyta UCAS Education dalyje (tavo pažymiai, ką ir kur mokeisi).

 • Karolis sako:

  Kaip manot, ar verta rasyti, kad megstu keliauti? :)
  Manau, kad ta raso visi ir pan., bet as neapsisprendziu:)

 • Arnold Mauragas sako:

  Sveiki norėjau paklausti, aš noriu stoti į Danija į paslaugų vadyba tačiau pabaigęs aš iš karto noriu pasirinkti sports management ir motivacini kai dabar pasirasiau seip daug kalbu, kad baigiau sporto mokykla, ten žaidžiu futbolo klube ir panašiai ar čia per daug nenusirašiau į šoną?

 • Laura sako:

  Labai džiaugiuosi, kad yra tokių žmonių kaip tu, labai pravertė šis ir kiti tavo straipsniai, nesistebiu, kad iš visų universitetų gavai teigiamus atsakymus, puikiai dėstai mintis, reikia man iš tavęs mokytis 😀

 • Marius sako:

  Sveiki. Gal kas galite pagalbeti, ieskau kas padetu parasyti motyvacini laiska. Radau kelis puslapius kur tai siulo studeniokas.lt, dar cvpagalba.eu . Tikrai suprantu, kad geriau uz mane niekas neparasys, bet as visai esu toli nuo grazios rasliavos (esu grynai techninis zmogus) tai todel ir ieskau pagalbos. Jeigu kas jau kur bandet parasykite, busiu labai dekingas. Arba gal kas is jusu galetu padeti, zinoma uz $ 😉

 • Akvilė sako:

  Laba diena, norėčiau paklausti jūsų nuomonės.

  Neseniai susidomėjau IT sritimi, todėl natūralu, kad nesu joje daug pasiekusi. Labai norėčiau studijuoti užsienyje „computer science“, tačiau, paskaičiusi įstojusių žmonių motyvacinių laiškų pavyzdžius, supratau, kad dauguma iš jų yra mane smarkiai pralenkę. Kitais metais jau baigsiu mokyklą, todėl bandyti „pasivyti“ nebėra laiko (tik minimaliai), juolab, kad prašymą noriu išsiųsti iki Naujų Metų.

  Kaip jūs manote, ar galėtų užsienio universitetas pasirinkti tokį „žalią“, bet potencialo turintį žmogų, lygindamas su įvairius tinklalapius, verslą ir pan. jau sukūrusiais žmonėmis?

  Ačiū.

 • Kernius sako:

  Labas, Akvile, nemaža dalis mano St Andrews informatikos kursiokų įstojo nemokėdami jokios programavimo kalbos, bet tiesiog turėdami labai gerus mokslo (ypač matematikos) rezultatus. Aš nežinau, ką jie rašė savo motyvaciniuose laiškuose, bet galbūt gali pavykti ir tau.

  Motyvacinis laiškas skirtas ne tik įrodyti universitetui, bet ir įrodyti sau pačiam, jog tas dalykas tave domina. Taigi aš tavo vietoje tiesiog pasistengčiau skaityti / išgirsti (nebūtinai pačiai ką nors kurti) apie IT kuo daugiau ir motyvaciniame laiške būtent aprašyti tai, kodėl ši sritis tave domina – o galbūt besidomėdama dar suprasi, jog domina kas nors kita.

  Puikus pradžios taškas būtų Computer Science paskaitos iš Standford’o – maždaug tokių pačių gali tikėtis įstojusi, tad būtinai pasitikrink save, ar tau tikrai tai patiktų: http://kernius.net/programavimo-kursai-is-jav-universiteto

 • Skaiste sako:

  Labas. Ucas formoje esu dabar extra, kadangi pasirinkau kita specialybe ir siusiu popierine forma. Motyvacini jau pasirasiau, taciau kazka girdejau, kad tame paciame PS lape reikia rasyti e-mailus ar dar kazkokia info? Ucas puslapyje nerandu apie tai informacijos.. Gal tu padesi?

 • […] patiko Kerniaus Kuolio tinklaraštyje esantis įrašas apie motyvacinio laiško rašymą studijoms užsienyje – logiškai praktiški […]

 • […] nuostabų motyvacinį laišką, perteikiantį jūsų asmenybės žavesį ir nepaliekantį jums […]

 • Odeta sako:

  Sveiki,

  Esu jau seniai baigusi mokyklą bei universitetus LT bei DK. Šiuo metu noriu kandidatuoti į intership programą UK, ten vienas reikalavimų 340 UCAS taškų. Gal galite pasakyti kur galėčiau sužinoti ar mano atestatas vertas tiek taškų ar ne?

  Labai būčiau dėkinga už informaciją čia arba mano el paštu odetuke@gmail.com

  Odeta.

 • kris sako:

  as jus myliu ! nes kito zodzio nerandu ! aciu lb lb , pamaciau sviesa tunelio gale !!

 • Gabrielė sako:

  Sveiki, nė nenumanau nuo ko reikia pradėti motyvacinį. iškart atsakyti ale į tuos klausimus ar prisistatyti?
  ačiū

 • Gabrielė sako:

  Nežinau ką daryti dėl motyvacinio laiško. Noriu stoti į tarptautinius santykius arba istoriją arba politikos mokslus. kaip motyvacinis turėtų atrodyti, ar man apsispręsti dėl vietos srities? (studijų programos skirtinguose universitetuose)

 • Anonymous sako:

  Gabriele, pasižiūrėk motyvacinių laiškų pavyzdžių TheStudentRoom.com, Studential.com būtent politinių mokslų ar tarptautinių santykių šakose, gal rasi minčių įkvėpiančių ir padedančių išdėstyti savo pozicija PersonalStatemente (:

 • […] nuostabų motyvacinį laišką, perteikiantį jūsų asmenybės žavesį ir nepaliekantį jums […]

 • Jurgis sako:

  Laba diena, norėjau sužinoti ar labai blogai jei rašai panašia struktūra kaip kitas žmogus? Pvz: Jei kažkas rašė apie dalykus kuriuos mokosi A lygiu ir tų dalykų naudą, ar galiu ir aš rašyti panašiai?

 • Jonas sako:

  Laba. Norejau suzinoti tikslu adresa, kur galeciau iejes iskart pridet savo Personal Statement. Nes cia http://www.thestudentroom.co.uk/announcement.php?f=134&a=89 iejus nieko konkretaus. Nesinori ideti, kad visi matytu :)

 • Gytis sako:

  Laba diena, norejau paklausti tavo nuomones Kerniau.
  Esu 10-tokas ir noreciau studijuoti Computer Science tai norejau paklausti ar as su savo matemakikos ziniomis(4-8 pasitaike labai labai bloga mokytoja siais metais.. taip vidurkis budavo matematikos ~7) kaip nors istociau i koky nors universiteta? Ar net neverta stengtis? Mokykloje pasirinkau programavima su C++ tai kolkas nera bedu bet ejau gal pora menesiu papildomai i Programavimo burely(C++)tai buvo sunkoka nes man truksta matematikos ziniu ir logikos.. tai ar man verta stengtis ir bandyti stoti i Computer Scince ar mesti sia minty ir galvot apie kaska kita..?

 • Izabelė sako:

  Laba diena,
  norėčiau paklausti, norint studijuoti teisę Edinburgo universitete reikia: Anglų kalbos, kokios nors kalbos, kokio nors ,,mokslo“ (science) ir matematikos.
  Ar ta ,,kokia nors kalba“ gali būti lietuvių kalba ir ar tas ,,koks nors mokslas“ gali būti istorija? (Nes niekaip nesuprantu kaip teisei gali nereikėti istorijos).
  Begalo ačiū iš karto. :))

 • B. sako:

  Sveiki,

  norėčiau sužinoti ar galima siųsti tą patį motyvacinį laišką , kurį jau siuntei prieš metus. Pasikeitė planai dėl miesto, bet specialybės noras liko tas pats. Laiškas būtų šiek tiek pataisytas, papildytas, bet ar stuktūra gali būti ta pati, kokia buvo siunčiant prieš tai? ačiū

 • Jolita sako:

  Sveiki. Skaiciau, kad prie motyvacinio laisko dar reiktu prideti keliu mokytoju nuomone apie mane. Ka butent mokytojas turetu parasyti? Ar butina tik vieno mokytojo rekomendacija ar gali buti ir daugiau? Ir ar galima paprasyti, kad savo nuomone parasytu ir mokytoja pas kuria mokausi papildomai? Ar butinai turi buti tik is mano mokyklos mokytojas?


WordPress Theme by TheBuckmaker.com

Read previous post:
Eutanazija arba „aš išeinu“

Studijų paskatinti pamąstymai klausimu, su kuriuo, tikiuosi, pačiam niekada neteks susidurti.

Close