RSS Facebook Twitter

Rimvydas Valatka prieš Andrių Kubilių

Ne paslaptis, jog „Lietuvos ryto“ vyriausiasis redaktorius jaučia ligotą neapykantą dešiniesiems. Nuo paskutinių seimo rinkimų praėjus daugiau nei metams nutariau atkreipti dėmesį į Rimvydo Valatkos ir jo kolegų kūrybinius sugebėjimus vis atrasti naujų (niekur iki tol negirdėtų) epitetų konservatorių lyderiui Andriui Kubiliui.

Tikriausiai niekam nėra taip lengva pasirinkti rašinio temą kaip R. Valatkai. Pasižiūrėjus į paskutinio laikotarpio žurnalisto darbus atrodo, jog nuo ryto iki vakaro jis galvoja tik apie vieną žmogų pasaulyje. Tarsi vienintelis jam kylantis klausimas kassyk paėmus tuščią popieriaus lapą – kaip dar pavadinti, ar su kuo palyginti A. Kubilių. Po kiekviena antrašte slypi tekstai, primenantys apsėsto žmogaus nevaldomą minčių srautą.

Keletas R. Valatkos komentarų:

 1. Kubilizmas – teisingiausia politika, bet klasių kova vis tiek stiprėja (2009-12-07)
 2. Kas bendra tarp V.Putino ir A.Kubiliaus politinio braižo? (2009-12-04)
 3. A.Kubiliaus Vyriausybė – frajerių ir dundukų prieglauda (2009-11-26)
 4. Kas ištaisys laboranto A.Kubiliaus klaidas? (2009-11-20)
 5. A.Kubiliaus „nacionalinis“ susitarimas su B.Lubiu (2009-10-09)
 6. A.Kubilius + V.Uspaskichas = meilė? (2009-09-25)
 7. A.Kubilius = N.Chruščiovas? (2009-06-04)
 8. Pragaro ratai pagal A.Kubilių – žemyn į duobę su sieros rūgštimi (2009-04-28)
 9. Prezidentas V.Adamkus – tik A.Kubiliaus buldozerio priekaba (2009-01-30)
 10. A.Kubiliaus pasipūtimas papjovė valdžią (2009-01-22)
 11. A.Kubilius perspjaus B.Obamą? (2008-11-27)
 12. Pinigų dieta pagal A.Kubilių (2008-11-18)

Belieka priminti, jog visa tai parašė vienas žmogus. Vis dėlto pats sumaniausias bandymas nukreipti tautą prieš valdžią buvo rašinys „Valdžia, pabranginusi alų, bus amžina?“.

Kaip bebūtų, vyriausiasis redaktorius leidžia (o gal liepia?) pasireikšti ir savo kolegoms – juk kitaip komentarų skiltis būtų tuščia ir nuobodi bei atspindėtų tik vieno žmogaus nuomonę.

Kitų žurnalistų komentarai:

 1. A.Kubilius jau susitarė ir su Dievu (2009-12-04)
 2. Vargšas A.Kubilius – jo net sava partija nesupranta (2009-02-12)
 3. A.Kubiliaus valdžia atgaivino komunizmo šmėklą (2009-02-03)
 4. Kai A.Kubilius pagiriosis, puodą apsikabins visa Lietuva (2008-12-31)

Galiausiai R. Valatka labai mėgsta gauti jo poziciją remiančius laiškus ir su malonumu juos publikuoja pirmajame savo vadovaujamo interneto portalo puslapyje. Įdomu tik, ar adresatas pats sukuria antraštes.

Laiškai redaktoriui:

 1. Tauta – ne trys milijonai kubilių (2009-12-03)
 2. Nacionalinis A.Kubiliaus susitarimas su savimi (2009-10-06)
 3. Premjeras A.Kubilius – melagis (2009-07-21)
 4. A.Kubilius užkniso juodai (2009-06-17)
 5. Ar A.Kubilius turi saiką? (2009-01-19)
 6. Kaip A.Kubilius mūsų Kalėdas pavogė? (2009-01-08)

Kam skirti šie kryptingai neigiami ir dažnai agresija pulsuojantys rašiniai? Pirmiausiai gyvenimu nusivylusiems piliečiams, dėl visų nelaimių linkusiems kaltinti valdžią. Nuolatos skaitant tokius tekstus jie gali tapti tarsi dozuojamais narkotikais, užtemdančiais dangų, – gali pamiršti, jog pasaulyje apskritai yra kas nors gero, kai valdžioje tūno nors vienas konservatorius.

Pabaigai turbūt verta paminėti, jog nesu didelis Tėvynės Sąjungos šalininkas ir niekada už šią politinę jėgą nebalsavau. Vis dėlto sunku nepastebėti tokio siauro požiūrio žiniasklaidos pavyzdžio. Belieka savęs paklausti, ar „Lietuvos rytu“ kaip objektyvios informacijos šaltiniu galima pasitikėti?

Kubilizmas – teisingiausia politika, bet klasių kova vis tiek stiprėja

(476)

Rimvydas Valatka
2009-12-07 12:36

Nors A.Kubiliaus naktinis mokesčių perversmas yra vienintelė teisinga politika, kubilizmo gynėjai su širdį veriančiu skausmu ir tauriu pasipiktinimu pastebi, kad ji suvienijo prieš save beveik visus, todėl „ši valdžia verčiama negalvojant apie pasekmes“. Ir nesiskaitant su priemonėmis.

Kuo mažiau darbo ir duonos, tuo teisingesnė valdžia. Kuo teisingesnė valdžia, tuo daugiau prieš ją stoja priešų. Kuo daugiau prieš valdžią stoja priešų, tuo karščiau švento keršto šaukiasi A.Kubiliaus gynėjai.

Mūsų reikalas teisus – mes nugalėsim!

Išsinuomojo žmogus 4 metams pusėtiną namą, per naktį entuziastingai išdaužė jo pertvaras, suniokojo baldus ir radiatorius, o paryčiais prisiminė, kad remontui neturi ne tik pinigų, bet ir dailidės gebėjimų. Tuomet pakeverzojo flomasteriu ir virš sulaužytų durų pakabino plakatą „Tai buvo vienintelis įmanomas būdas išsaugoti namą!“.

Originalu? Neoriginalu. Į kubilizmo teoretikus pretenduojančios mūsų laikų krupskajos ir bonč brujevičiai stebėtinai tiksliai atkartoja „Trumpo VKP(b) kurso“ (marksizmo-leninizmo) klišes.

Bolševikai politiką apibrėždavo kaip konfliktą tarp „pažangos jėgų“ (joms, žinoma, vadovavo patys) ir „reakcijos“ (jai vadovavo bolševikų priešai).

Į visuomenę buvo žiūrima kaip į verdantį atskirų grupių antagonizmų katilą, kuris nenurims tol, kol „bolševikų vadovaujama“ darbininkų klasė nepasieks galutinės pergalės. Ekonomika buvo sritis, kurioje viešieji ir privatūs interesai varžėsi norėdami užvaldyti „gamybos priemones“ – energijos išteklius, transportą, pramonę ir žemės ūkį.

Kuo ilgiau bolševikai vienvaldiškai valdė, tuo labiau stiprėjo klasių kova – „reakcija“ vis aršiau siekė restauruoti „buržujų ir buožių“ valdžią.

Kėsindamasi sugriauti „teisingus“ bolševikų iškovojimus, „reakcija“ suvienijo visus – „buržuazinius nacionalistus“, verslininkus, bankininkus ir netgi momento svarbos nesupratusius bolševikų vadus.

Tie, kurie aklai nepaklūsta „vienintelei teisingai politikai“, yra mažų mažiausiai kapitalistų ir imperialistų nupirkti. Sunaikinti kaip klasę!

Įrašykime žodį „konservatoriai“ vietoj „bolševikai“, papildykime „reakcijos“ apibrėžimą „valdžią puolančiais žurnalistais“ ir pamatysime, kokia skurdžia ideologine platforma vadovaujasi šių dienų kubilizmo gynėjai.

Bet juk ko gyvenime nebūna – tad gal tai tik atsitiktinis sutapimas? Gal kubilizmas – iš tiesų vienintelė dabar įmanoma politika?

Jei demokratiją neigtume taip primityviai, kaip tai bando daryti kubilizmo „nadeždos“, turėtume perimti ir bolševikų „demokratijos“ supratimą. O aniems „demokratija“ reiškė visišką jos priešingybę – prievartinį žmonių pajungimą valstybei (kilniam tikslui pasiekti), taigi tironiją.

Demokratija nuo „demokratiniu centralizmu“ grįstos tironijos tuo ir skiriasi, kad čia nuolat vyksta atvira idėjų kova, todėl tokie terminai, kaip „vienintelė įmanoma politika“, savaime yra anachronizmas. Visiškas nesusipratimas – ir terminas „valdžios puolimas“. Demokratiška valdžia ginčijasi su kritikų argumentais, o ne piktinamasi kažkokiu „puolimu“ ar mistika dvelkiančiu „valdžios vertimu“.  2 psl.>>

Psl. 1 2 Kitas

Kiti straipsniai, kuriuos parašė Rimvydas Valatka:

Nepraleiskite naujų tinklaraščio įrašų*

Gaukite juos tiesiai į savo el. pašto dėžutę

* – nes tingus šio tinklaraščio autorius juos rašo kartą per mėnesį

Atnaujinimai Facebook'e

Komentarų: 14

 • Valatkai net putos drimba iš susijaudinimo, kai tik apie Kubilių pagalvoja. Nuo neapykantos konservams jis jau seniai spjaudosi tulžimi. Aš už konservus niekada nesu balsavęs UŽ, bet manau, kad tokios skaidrios vyriausybės kaip ši Lietuvos istorijoje dar nėra buvę.

 • albatrosas sako:

  Kerniau, smagu matyti objektyvią poziciją! Ypač iš jauno žmogaus ir dar studijuojančio ne Lietuvoje.

 • Ramune sako:

  Panasiai „grazu“ buvo ziureti kai V. Tomkus ir visa „Respublika“ pries prezidento rinkimus tauta sviete apie D. Grybauskaite..

 • Karolis Jachimavičius sako:

  Kubilius drįso pabūt visiems vienodai teisingas ir sulygint krepšininkų, spaudos ir miškininkų mokesčius.

  Dar manau, kad Rimvydas Valatka pasirašinėja Algio Tilindžio slapyvardžiu, nes manosi esąs puikus krepšinio specialistas, o bijo pasirašyti tikru vardu.

  Ir išardyt LEO LT – kas visų svarbiausia. Už tai lryto ir socdemų duetas Kubiliui nedovanos :)

 • objektyvas sako:

  Ne mažiau pilnų pagiežos straispnių R.Valatka yra parašęs ir AMB (A.M.Brazausko) atžvilgiu socdemų buvimo valdžioje metu. Turbūt redaktorius taip supranta savo misiją – pasakyti žmonėms, kad mesijų, ypač valdžioje, nebūna. O kokiu būdu – tai kiekvienas turi savo stilių, kartais ir pakankamai destrukcišką.

 • Karolis Jachimavičius sako:

  Būtų įdomu pamatyti Seime partiją „Destruktyvieji kritikai“, kuri visada būtų opozicijoj ir kurios ideologija visada priklausytų nuo priešininkų ideologijos. Kai liberalai – už valstybinę ekonomiką, kai socdemai – už laukinį kapitalizmą, kai konservatoriai – už gėjus ir progresinius mokesčius.

 • Vytenis sako:

  Lietuvos ryto, ar greiciau jau vakaro neskaitau jau ilga laika. Aplamai nebezinau ka galima skaityti, kad akiu neuzlipintu straipsniuose vyraujantis tendencingumas… arba dar blogiau aplamai nera viena, ar kita tema straipsnio (kaip cia teisyngai autorius ir pastebejo) Rezultate, jau treti metai nebeziuriu jokios televizijos (atjungiau kabeline) ir bus metai, kaip nebeskaitau (ar beveik neskaitau) LT laikrasciu. Pradzioje buvo sunkoka… bet dabar jauciuosi zymiai geriau. Uzsidaviau sau klausima, kodel? Gal todel, kad tiesiog neuzkraunu sau galvos slamstu, pilnu sarkazmo, patciu melo galu gale. O reikiama informacija, be komentaru (tiesiog sausu faktus) galima rasti internete. Tai tiek :) Ir aciu autoriui, patiko straipsniai. Sekmes

 • karolisk sako:

  siandien teko atsiversti sestadienio lietuvos ryta, tai buvo net keli grynai tendencingi straipsniai pries kubiliu. na, apie politika sitam laikrasty tikrai nera ka skaityti. aisku respublika dar blogiau, bet vistiek gerokai nusivyliau lietuvos rytu. is principo isimu ji is savo bookmarku.

 • Darius sako:

  Hmmm… Aš jau laikraščių neskaitau, TV nežiūrių ir radijos neklausau 6 metus :) O man svarbiausias naujienas sužinau vos ne pats pirmas.

 • Mantas sako:

  Haha man lb patiko :) Tai nacionalinis Lietuviu bruozas 😀 nekalbant apie zurnalistus- politologus , kuriu prigimtis yra kritikuoti , kiekvienas tikras Lietuvis yra politologas, daugelio paklausus iskart atsakytu , jog beda yra Seime , Vyriausybeje , jog jie ten viskuo apteke ir mes va vargsai , kuriem visko truksta 😀 Politika , kaip ir Politikai yra visuomenes atspindys ( Populistai kaip Darbo partija , Tvarka ir teisingumas , gelbetojai- Prisikelimo partija , taigi patys kvailiai tokius issirinkom 😀 ) Zinoma kaltas ir pensininku smegenu plovimas , reiktu kzkp tas reklamines kompanijas reglamentuot konstitucijoj. Zvelgiant i pozicija ir opozicija ( taip bent tai turetu vadintis ) pozicijoje esantys su konservatoriais vis reikalauja privilegiju sau , ju negave grasina atsiskyrimu .. Opozicija su Lojanciu Mazuroniu isvis nesigaudo koks jos uzdavinys , vietoj argumentuotu siulymu ir patarimu pozicijai , vis Loja ( Loja tik Mazuronis , bet jis galva 😀 ) Kaip viskas butu gerai jej jie butu pozicijoj , ir kokie visi dabartiniai vagys ir sukciai 😀 Lietuvos politika labiau primena Viesnamiu versla nei normalia parlamentines salies valdymo forma.

  Naujausias Geriausias tai Grazulis – konkretus pavyzdys , visiskas Lochas , net sakinio normaliai nesudeda, bet gi toks mylimas laiudies 😀 visi zinom uz ka 😀 , cia konkretus pavydzys , apie lietuviu profesionaluma politikoje , ir visuomenes standartus. Na prirashiau cia , net nzn kam 😀 truksta veiklos , kai nesimokini 😀

 • […] dabartinę vyriausybę.  Galbūt tiesos yra pasakyme, jog tai artėja prie pataloginio nukrypimo. Kernius Kuolys visai neblogai tai apžvelgė, nors padarė tai paskubomis. Buvo galima pasikapstyti ir giliau. Iš kitos pusės, mano pastabos […]

 • dzefris sako:

  Kas valdzioje ir apie ta rasoma, jei dar nepastebejote. Buvo Kirkilas valdzioje ir apie ji drabste visi laikrasciai ir tas pats Valatka. Kai savus burnoja visi savi nepatenkinti.

 • Stasys sako:

  Valatka buvo chamas, tokiu jau ir mirs…

 • Pievele sako:

  Vargšas, proto invalidas tas Valatka. Ne žurnalistas,- o šmeižikas. Ką jis mato vyriausybėje, jaučia nostalgiją “kompartijai“. Burnoje jaučia visad šūdo skonį….


WordPress Theme by TheBuckmaker.com

Read previous post:
Pabėgimas arba vienas Ispanijoje

Vasarą dvi savaitės tranzavimo po Europą stipriai pakeitė mano požiūrį į keliavimą ir apskritai į gyvenimą. Supratau, jog įsimintiniausi įvykiai...

Close