RSS Facebook Twitter

Savaitgalio kelionė: pigūs skrydžiai ir gražiausi Europos miestai (gidas)

Taigi jūs turite kelias laisvas dienas savo gyvenime ir norite kur nors nuvykti. Toliau nei kibinų į Trakus ar Laimučio Purvinio į Palangą. Gerokai toliau. Kelionių agentūros žmonėms, nelinkusiems daug išlaidauti, gali pasiūlyti keturias dienas autobuse su trumpais sustojimais lankytinose vietose. Žinoma, jei nepagailėsite bent tūkstančio litų (būtent nuo šios ribos prasideda pigiausi pasiūlymai), jums mielai pateiks katalogą su savaitgalio kelionėmis, į kurių kainą įskaičiuoti tik lėktuvo bilietai ir pora naktų viešbutyje. Šis įrašas padės greitai ir pigiai pačiam susiplanuoti kelionę į bet kurį Europos miestą. Jo tikslas – kad skaitytojas jau po kelių savaičių galėtų vaikščioti Paryžiaus, Barselonos ar Romos gatvėmis.

Kur skristi?

Dažniausiai kelionės tikslą nulemia trys veiksniai:

 • Miesto / šalies patrauklumas
 • Laikas, reikalingas tai vietai pasiekti
 • Kelionės (bilietų) kaina

Pigūs skrydžiai dažnai leidžia atmesti tiek laiką, tiek kainą: juk nedidelis skirtumas, ar ore būsi dvi, ar tris valandas; ar už lėktuvo bilietą mokėsi 20, ar 45 litus.

Taigi svarbiausia – išsirinkti vietą, kurią būtų tikrai verta aplankyti. Padėti gali, jei ne senos svajonės, tai visažinis internetas. Didžiausias pasaulyje kelionių gidų leidėjas LonelyPlanet (valdomas BBC) savo svetainėje rekomenduoja įdomiausias vietas kiekviename žemyne, kiekvienoje šalyje ir daugumoje miestų.

Pateikiamas gražiausių Europos miestų penketukas:

 1. Barselona, Ispanija
 2. Edinburgas, Škotija
 3. Roma, Italija
 4. Paryžius, Prancūzija
 5. Praha, Čekija

Reikia daugiau idėjų? Vien Ryanair avialinijos siūlo daugiau nei 150 skrydžių krypčių: nuo Stokholmo iki Kanarų salų. Kaip iš miesto pavadinimo sužinoti, ar verta į jį vykti? Google paveiksliukų paieška gerokai palengvina sprendimą.

Kaip rasti bilietus?

Lietuvoje šiuo metu turime dvi pigių skrydžių bendroves: airių Ryanair, skraidančią iš Vilniaus ir Kauno bei vengrų Wizzair, įsikūrusią Vilniuje.

Ryanair bilietų kaina likus nemažiau nei porai savaičių iki skrydžio dažniausiai neviršija 200 litų, o nuolat vykstančių akcijų metu skristi galima ir už 10 litų (kad ir kaip tai skamba neįtikėtinai) – tiesa, su nemažai papildomų sąlygų, kurias peržvelgsiu šiek tiek vėliau.

Didžiausias Wizzair pliusas – 32 kg bagažo limitas, kai Ryanair už panašią kainą leidžia vos 15 kg.

Paprasčiausias būdas išsirinkti bilietus – avialinijų puslapiuose ieškoti tinkamų datų, kainų ir persėdimų. Vis dėlto, tai užima nemažai laiko, be to, Ryanair pigiausi bilietai neretai būna „paslėpti“ tarp didesnių kainų.

Šią problemą padeda išspręsti pigių skrydžių paieškos programa Azuon.

Norėdamas pademonstruoti jos galimybes pasirinkau tokią situaciją: per artimiausią mėnesį noriu nukeliauti į bet kurį iš rekomenduojamų Europos miestų už mažiausią įmanomą kainą, išskrisdamas iš Kauno arba Rygos (dviejų artimiausių Ryanair oro uostų).

Programa po kelių minučių paieškos man grąžino rezultatus: iš Kauno į Paryžių tiesioginiu skrydžiu galiu nuvykti po trijų savaičių, o bilieto kaina – 6 eurai (20 litų). Antras pasiūlymas: iš Kauno į Barseloną su persėdimu Paryžiuje už 12 eurų (40 litų) į vieną pusę. Įdomu pastebėti tai, jog mes turime tiesioginį skrydį Kaunas – Barselona, bet, matyt, jis ne visada yra pigiausias. Tokiu atveju reikia pasverti, ar geriau sutaupyti pinigų vykstant su persėdimu, ar laiko kelyje skrendant tiesiogiai.

Pigių skrydžių paieška su programa „Azuon“

Be to, svarbu nepamiršti, jog Ryanair bilietų kainos keičiasi kas kelias dienas (peržiūrimos vidurnaktį Didžiosios Britanijos laiku) ir neretai labai smarkiai (tris-penkis kartus į bet kurią pusę), todėl išsirinkę skrydį ir palikę apsisprendimą rytojui, bilietų už tą pačią kainą jau galite neberasti.

Kitos Europos pigių skrydžių avialinijos (iš Lietuvos šiuo metu nevykstančios) gali praversti planuojantis kelionę su persėdimais:

Kaip įsigyti bilietus?

Pigių skrydžių bendrovės neturi savo kasų, todėl bilietus reikia pirkti internetu. Lietuvoje šiuo metu dauguma mokėjimo kortelių neleidžia atsiskaityti elektroniniu būdu. Vis dėlto bet kuris pilnametis žmogus (neatsižvelgiant į pajamas) gali gauti bet kurią iš šių kortelių, su kuriomis galima pirkti internetu:

Studentams tikriausiai labiau apsimokantys variantai yra Swedbank Visa Web arba SEB ISIC MasterCard.

Tiesa, tokios Ryanair kainos, kokias matote, galioja tik atsiskaitant specialaus tipo kortele – visoms kitoms yra taikomas papildomas maždaug 20 litų mokestis už vieną bilietą (vis dėlto, tai vis tiek nėra daug palyginus su kitų oro linijų kainomis).

Kaip pasiekti oro uostą?

Kauno oro uostą galima pasiekti dviem būdais:

 • Tiesioginiais ekspresais iš Vilniaus ir Klaipėdos, kurie išvyksta iš miestų centrų ir atveža iki pat oro uosto durų. Tvarkaraštis yra pritaikytas prie lėktuvų, todėl į bet kurį skrydį nuvykti ir po bet kurio skrydžio grįžti galima šiuo ekspresu. Bilietus rekomenduotina įsigyti iš anksto vežėjo svetainėje, nes vietų skaičius yra ribotas
 • Traukiniu iki Kauno ir 29-to numerio autobusu nuo Geležinkelio stoties iki pat oro uosto. Šis būdas gerokai pigesnis, ypač studentams, kuriems ekspresas nuolaidų netaiko. Vis dėlto tokia kelionė trunka mažiausiai valanda ilgiau

Į Rygos oro uostą autobusai vyksta kas kelias valandas. Vežėjų, kurių svetainėse galite rasti ne tik tvarkaraščius, bet ir iš karto įsigyti bilietus ir juos išsispausdinti, yra ne vienas:

Kur nakvoti?

Variantų, kur praleisti naktį, tikrai netrūksta.

 • Nemokama nakvynė tiems, kas mėgsta nuotykius ir bendravimą, nori susipažinti su skirtingų tautybių žmonėmis ir iš jų pačių sužinoti viską apie lankomą kraštą. Plačiau apie tai mano pasakojime apie CouchSurfing.

Kodėl skrydžiai tokie pigūs?

Pigių skrydžių oro linijos taiko kitokią sistemą nei daugumą kompanijų. Apie skirtumus verta žinoti:

 • Įsigijus pigiausius bilietus skrydžio datos negalima keisti, kaip ir keleivių pavardžių. Pinigai grąžinami tik tuo atveju, jei skrydis neįvyksta dėl avialinijų (ar oro sąlygų) kaltės
 • Kelionė su persėdimais yra rizikinga, nes tokios avialinijos neprisiima atsakomybės už skrydžių vėlavimą. Be to, jei, sakykime, susiplanuojate kelionę su persėdimu pirmyn ir atgal (iš viso keturi skrydžiai), o dėl blogų oro sąlygų neįvyksta pirmasis skrydis, tai niekas neperkels ir nekompensuos likusių trijų bilietų, – tai rizika, kurią reikia prisiimti įsigijant bilietus už keliasdešimt litų
 • Dauguma kompanijų leidžia su savimi nemokamai turėti registruotą bagažą, bet Ryanair prašo už jį mokėti papildomai. Taigi prie bilieto kainos pridėkite dar maždaug 50 litų, jei keliausite su lagaminu. Kaip bebūtų, dauguma žmonių ima tik kuprines (kad ir turistines), sveriančias iki 10 kilogramų, kurias galima su savimi neštis į lėktuvą
 • Ryanair skrydžio metu (rankiniame bagaže) su savimi leidžia turėti tik vieną krepšį: jei be kuprinės pasiimsite kompiuterio portfelį ar moterišką rankinę – tai jau du, o už kiekvieną papildomą nešulį (nesvarbu, koks jo svoris) reikia mokėti mokesčius (šiuo metu – po 70 litų). Geriausia tiesiog prieš sėdant į lėktuvą viską sutalpinti į vieną kuprinę
 • Dauguma pigių skrydžių vykdomi į pigius oro uostus, o pigūs oro uostai yra toliau nuo miestų, kurių vardais jie pavadinti. Kartais net gerokai toliau. Tai reiškia du dalykus: kelionė nusileidus dar gali šiek tiek užtrukti ir kainuoti papildomai. Pavyzdžiui, skrendant į Barseloną Ryanair oro uostas yra už 100 kilometrų ir pasiekti miestą nuo jo kainuoja kelioliką eurų. Tuo tarpu Edinburgo oro uostas yra visai šalia: keli svarai už 20 minučių kelionę autobusu – ir tu jau pačioje miesto širdyje. Tiesa, bet kuriuo atveju problemų su susisiekimo neturėtų kilti: dauguma oro uostų turi tiesioginius maršrutus į centrinius miestus, nesvarbu, kaip toli jie bebūtų

Pabaigai

Visa ši informacija turėtų praversti tiek pasaulį pamatyti susiruošusiai šeimynai, tiek nuotykių ieškantiems studentams. Praleidę šiek tiek laiko domėdamiesi ir ieškodami galite susikurti ne tik įdomesnę, bet ir pigesnę kelionę, nei jums pasiūlys bet kokia kelionių agentūra. O svarbiausia – ta kelionė bus unikali, nes kiekvieną sprendimą priimsite jūs patys. Vargu, ar verta tai lyginti su kelialapiu į kokį Viduržemio jūros kurortą ir 10 idealiai vienodų dienų prie baseino. Už įspūdžius!

Nepraleiskite naujų tinklaraščio įrašų*

Gaukite juos tiesiai į savo el. pašto dėžutę

* – nes tingus šio tinklaraščio autorius juos rašo kartą per mėnesį

Atnaujinimai Facebook'e

Komentarų: 31

 • […] – gerai. Tačiau nelabai suprantu, kaip kuo naudotis. Užtat susitaupęs pinigų, būtinai atsiversiu šį įrašą. Žinoma, keliaučiau ir automobiliu, bet degalai brangūs, o premjeras ginasi, kad pensijų […]

 • Tomas sako:

  Dėkui už įrašą, tikrai man pravers, ne kartą ryanair svetainėje dairiausi kur tie pigūs skrydžiai, bet nė velnio nesupratau kas ten kaip, dabar viskas daug aiškiau, dar sykį dėkui :)

 • osox sako:

  O aš maniau, kad Amsterdamas tikrai patenka į gražiausių Europos miestų penketuką :) Beje, Azuon programa gal ir gerai, bet tik ne tada, kai naudoji Mac OS X arba kokią tai Linux OS…

 • Deividas sako:

  Na, nezinau, cia gal nuo kiekvieno skonio priklauso, bet Amsterdame pora kartu lankiausi ir man tas jo grozis neprilygsta tarkim Prahai ar net Berlynui..Strasburas, ir tas man labiau patiko. Nu cia kiekvienam kitaip gal. atrodo.

 • titasas sako:

  Hm, Barselonos tikrai nedėčiau į pirmą vietą :/ Na smagu ten buvo, gal ir gražu, bet netaip labai…

 • vito sako:

  Sveiki, gal galit pamokyt kaip naudotis, tiksliau kaip pradet pirkt bilietus su ta programa? Ieskojima paleidus suranda pigius variantus ir tarki as paspaudziu ant skrydzio, kuris tinka, bet man ismeta zinute :“the parameter is incorrect“
  Padekit
  Is anksto aciu.

 • Kernius sako:

  Programa skirta tik bilietų paieškai – ne pirkimui. Suradus tinkamą skrydį reikia nueiti į Ryanair (ar kitų avialinijų) svetainę ir pagal programos pasiūlytą maršrutą bei datą įsigyti bilietus.

 • Tomas sako:

  Kerniau, koks buvo pigiausias tavo skrydis pirmyn-atgal ? Ir kur.P.s mielai priimčiau rekomendacijas vietovių.
  Reklamuoja ten po 35lt one way, į abi puses gaunasi 70lt, gan nedaug palyginus su Lietuvos tarpmiestiniais autobusais ;D

 • Tomas sako:

  Beje kodėl vienimes skrydžams online check in mokamas kitiems ne, ir iš vis kas tai per daiktas

 • Kernius sako:

  Esu skridęs Edinburgh – Bremen ir Bremen – Kaunas tą pačią dieną už abu skrydžius mokėdamas po 4 litus (įskaitant visus mokesčius).

  Iš Škotijos į Ispaniją likus dviems savaitėms iki skrydžio bilietus gavau po 10 eurų pirmyn ir atgal.

  Čia tik pavyzdžiai. Ryanair kainos labai kinta ir vieną dieną vienas maršrutas gali būti už kelis litus, kitą dieną – kitas.

  Online check in mokestis realiai yra už nieką, bet tokia pigių skrydžių politika: jei nusprendžia, kad tą skrydį reikia pardavinėti brangiau, pridedą tą mokestį (pvz., jei jis yra savaitgalį ir populiarus), o jei žino, kad paklausa mažesnė – taiko akcijas ir nededa papildomų mokesčių.

  Patys pigiausi skrydžiai beveik visada būna antradieniais ir ketvirtadieniais – ne tik pigių skrydžių avialinijų, bet visame pasaulyje.

 • aura sako:

  Super gidas! Ačiū.
  Tiesiog įdomu pasidarė dėl tų persėdimų. Dabar tu turbūt jau įpratęs skraidyt..o iš pradžių nebuvo kokių nesusipratimų su tais persėdimais?

 • Kernius sako:

  Kol kas su persėdimais problemų neturėjau. Rytoj skrendu į Portugaliją keistu maršrutu – per Angliją (Kaunas – Bristol – Porto). Persėdimui turėsiu gerą valandą ir, jei tik lėktuvas nevėluos (Ryanair skelbia, jog 93% jų skrydžių atvyksta laiku – pirmas rezultatas Europoje), viskas turėtų būti be nervų: tiesiog tave išleidžia oro uoste, atsiduri pagrindinėje salėje kaip ir tie, kurie ką tik į oro uostą atvažiavo patys, pasižiūri į ekraną ir eini prie tų vartų, kur bus tavo kitas skrydis. Galbūt kiek sudėtingiau, jei skrendi su registruotu bagažu: reikia turėti pakankamai laiko jį pasiimti ir vėl pačiam priduoti.

 • Seva sako:

  Sveikas, norėjau pkalaust kaip su registruotu bagažu. Radau tobulus bilietus (kainos ir patogumo prasme): Kaunas- Diuseldorfas – Triestas, skrisiu su registruotu bagažu ir todėl nepuolu jų pirkt, nes nežinau, ar persėdimui užteks 2 gerų valandų? kaip dėl papildomų mokesčių atsikratymo, ar yra kitas būdas, nei kortelė, ar ieškoti, kas turi Master? :)

 • Kernius sako:

  Labas, nesu skridęs su persėdimais ir registruotu bagažu, bet, manau, kad dviejų valandų turėtų užtekti, jei nebus didelių vėlavimų. Vienintelis papildomas mokestis, kurio galima atsikratyti, – šiuo metu yra kortelės ir tam reikia MasterCard Prepaid.

 • Gabi sako:

  Sveiki, ar praktikoje daznai pasitaike Ryanair velavimu? Rupi, nes persedimui (Briuselio ir Romos uostuose) turime tik 2val. Ar uzteks?
  Gal zinote kiek kainuoja skrydzio vietos/datos/laiko (asmenys tie patys) keitimas internetu jei Check-in dar nepatvirtintas, ir nera reg.bagazo/draudimo/vaiku, o tik bilietai?

 • Kernius sako:

  Gabi, kaip rašiau komentare prieš tai, Ryanair skrydžiai vėluoja rečiausiai Europoje (93% atvyksta laiku arba anksčiau).

  Ryanair mokesčiai: http://www.ryanair.com/lt/questions/table-of-fees

 • Seva sako:

  Dėkui:)

 • Seva sako:

  Dar noriu pasireikšti ir pakomentuoti patį blogą, kuris yra stačiai pukus ♥ kelionių aprašymai keistai panašūs į mano mintis, klaidžiojant naujoje šalyje ir pažindinantis su miestu, jo žmonėmis. Deja, žmonės jau tokie yra ir jiems labiausiai patinka skaityti kažką, kas sutampa su jų pačių mintimis, kur jie atranda patys save. Tad dar žadu paskaitinėti. Ypatingai apie Italiją. ač :)

 • taiva sako:

  Laba diena,

  Parsisiunciau „Azuon“ programa, deja, nelabai gaunasi naudotis… :)
  Trumpai tai, pas mane viskas tuscia.. tarkim, kai laukeli „flying from“ parasau miesta ir taip toliau, neleidzia ieskoti, praso kazkokio select route, nors route as parasiau. Nezinau kaip paaiskinti, nes pas mane nera kaip pavyzdyje, stulpelio su miestu pasirinkimu.

  Aciu uz kantrybe.. :)

 • Emilis sako:

  Sveikas, Kerniau. Aciu už informaciją. Susidūriau su tokia problema, norėčiau paklausti. Kaip supratau Ryanair svetainėje svarai lygu eurams, kas realiai nėra lygų. Pvž, perkant bilietus Bristol-Kaunas kaina 78 svarai. Azuon programoje kaina rodoma 78 eurai. Taip pat ir su visais kitais skrydžiai. Jeigu perki skrydį iš Lietuvos, kainą rodo litais, šiuo atveju ji atitinka euro kursą. Gal yra koks nustatymas, kad galėtum mokėti ne svarais, o eurais? Tai psutaupyčiau keliasdešimt litų..

 • Kernius sako:

  Labas, Emili, dėl valiutų santykio nesigilinau, bet pastebėjau, kad bilietai parduodami tos šalies valiuta, iš kurios vyksta skrydis, ir vargu, ar to galima išvengti.

 • Simas sako:

  Labas,

  Ačiū už šaunią informaciją. Turiu klausimą, ar naudoji azuon demo versiją, ar susimokėjai, ar tiesiog tu ją parsisiuntei dar tada, kai ji nebuvo mokama?

 • Kernius sako:

  Labas, Simai,

  kai rašiau šį straipsnį, programa dar buvo visiems nemokama. Prieš porą dienų man reikėjo bilieto Kalėdoms iš Škotijos į Lietuvą. Tiesioginis skrydis Edinburgas – Kaunas su Rayanair jau kainavo daugiau nei 400 litų. Tuomet prisiminiau Azuon, atsisiunčiau jos naujausią versiją ir sumokėjau už licenciją metams – tie 35 litai atsipirko akimirksniu, nes radau skrydį tą pačią dieną prieš Kalėdų atostogas: Edinburgas – Giotenburgas – Kaunas vos už 117 litų – ir dar atskrisiu per pietus, o ne naktį, porą valandų palaukęs persėdimo Vokietijoje :)

  Žodžiu, Azuon savo kainos tikrai verta.

 • Ramūnas sako:

  Star1 jau miręs :) Naudingas straipsnis, bet reikia turėti bent savaitę laisvo laiko kelionėms. Įtariu, kad ne aš vienas varvinu seilę ir pavydžiu tokiam spontaniškam keliautojui :)

 • Tomas sako:

  Pats dabar ieškosiu kelionių ir per kalėdų atostogas varysiu kur nors. Būti visiškam nepriklausomam nuo nieko, nerealu. Tu įkvėpi žmones daryti dalykus, o ne tik apie juos svajot.

  Sėkmės tau.

 • Gediminas sako:

  Labas,
  Parasei kad yra tokia nemokama pigių skrydžių paieškos programa Azuon. Bet kad ji mokama? praso korteles duomenu..ar as ne taip kazka darau?

 • Kernius sako:

  Ji buvo nemokama prieš metus, kai šis tekstas buvo parašytas. Dabar jau kuris laikas mokama, bet man atsipirko su pirku įsigytu bilietu.

 • Ina sako:

  Sveiki! Parduodu bilieta Kaunas – Paryzius. Bilietas ten ir atgal, isvykimo data – Liepos 13, bet galima keisti.

 • Inai sako:

  Ina, kokia kaina, kur kreiptis? editukas0710@yahoo.com

 • buržujus sako:

  Geri žmonės dalinasi gerais dalykais, bet kaip jūs nesuprantat, kad kuo daugiau tokius dalykus reklamuosit – tuo sunkiau pigių bilietų bus galima rasti?
  Makalius jau pridirbo iki kaklo – jo dėka senų laikų pigių bilietų niekada nebebūna.
  Dalinimasis gražu, bet kartais reikia pagalvoti egoistiškai į ateitį :)

 • Indre sako:

  Nuperku bilietus be korteles mokescio!!! (susitarsim) intiux@gmail.com
  ryanairbilietas.blogas.lt


WordPress Theme by TheBuckmaker.com

Read previous post:
Vieneri blogerio metai

Aš labai mėgstu skaičius. Labai mėgstu. Šiandien turiu puikią progą juos apžvelgti – šiam tinklaraščiui sukanka metai. Metai nuo pirmojo...

Close