RSS Facebook Twitter

Tai, ko jūs dar „nežinojote“ apie D. Grybauskaitę

Paskutinę dieną prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą, kaip ir buvo galima tikėtis, dedamos visos pastangos paveikti mažiau apsisprendusius rinkėjus ir taip sudaryti galimybes antrajam turui. Kadangi rinkimų agitacija likus parai iki balsavimo yra uždrausta, tai puikus laikas oponentams paskleisti neigiamą informaciją apie varžovą – progos atsakyti į kaltinimus jis jau nebeturės. Prieš kelias dienas šią situaciją prognozavo G. Aleknonis savo komentare „Paskutinis žodis – mūsų“. Šiandien galiu pasakyti, jog visa tai pasitvirtino. Puikaus „juodųjų“ rinkimų technologijų Lietuvoje  pavyzdžio ilgai ieškoti nereikėjo.

Kas nenori, kad D. Grybauskaitė taptų prezidente

Paskutiniais mėnesiais jau šiek tiek nukritę D. Grybauskaitės reitingai svyruoja ties 50% riba. Kaip žinia, būtent tokią dalį balsų reikia surinkti, norint laimėti rinkimus pirmajame ture, jei rinkimuose dalyvauja daugiau nei pusė rinkėjų (jei mažiau – reikia 1/3 visų rinkėjų balsų). Kadangi kito aiškaus lyderio nėra, visiems likusiems kandidatams antrasis etapas yra vienintelis šansas – jo metu žmonės balsuotų tiesiog „už“ arba „prieš“ D. Grybauskaitę – nesvarbu, kas jos varžovas bebūtų (taip atsitiko prieš tai vykusiuose prezidento rinkimuose, kai antrajame ture K. Prunskienę daugiausia palaikė tie, kas nenorėjo prezidentu matyti V. Adamkaus, ir, reikia pripažinti, kova buvo gana atkakli – V. Adamkus laimėjo gavęs vos 51,89% balsų (kunigaikštienė – 46,66%)). Tuo atveju, jei šiemet įvyktų antrasis rinkimų turas, rezultatai gali būti panašūs ir tikrai nėra aišku, kas laimėtų.

Be tiesioginių varžovų D. Grybauskaitės prezidente matyti tikrai nenorėtų teisėjų klanai (su E. Kūriu priešakyje) ir įvairios verslo struktūros (kaip „UAB Vilniaus prekyba“). Žinoma, ką jau kalbėti apie G. Kirkilą ir visą socialdemokratų partija, kuri įžūliai ignoravo visus euro komisarės patarimus ir kritiką, jog ekonominio pakilimo metu reikia taupyti, kaupti valstybės rezervą ir ruoštis sunkmečiui.

Kaip bebūtų, priešai gali atsirasti ir iš niekur. Ypač žiniasklaidoje arba dar tiksliau – nuo sunkmečio turbūt labiausiai kenčiančioje spaudoje. Pvz., „Lietuvos rytas“, kurio neapykanta konservatoriams daugeliui internautų jau kelia juoką, arba „Respublikos leidinių grupė“, kurios vyriausiasis redaktorius įtariamas rimtomis psichologinėmis problemomis.

Žinoma, kai kiekvieną dieną yra rašomi vienpusiški neigiami straipsniai, paremti gandais (kurie dažniausiai niekada nepasitvirtina) bei iliustruojami nevykusiomis nuotraukomis – tai nebūtinai reiškia pačios leidinio redakcijos nusiteikimą prieš konkretų asmenį ar organizaciją. Natūralu, kad spauda  gyvena iš reklamos, tik gaila, kad retkarčiais „pamirštama“ pažymėti užsakomuosius straipsnius ir skaitytojai juos traktuoja kaip objektyvius.

Tiesa, yra dar vienas būdas susipykti su žiniasklaida. Jis vadinasi: „mokėk, tada rašysime gražiai – jei ne, tai ne“. Jums spręsti, kuris iš veiksnių nulėmė daugybės D. Grybauskaitė „reklamų“ pasirodymą šiandienos „TV publika“ leidinyje (platinamas su „Respublika“ ir „Vakaro žiniomis“). Tiek reklamos ploto sunkmečiu galėtų pavydėti bet kuris kandidatas…

„Respublikos leidinių grupė“ prieš D. Grybauskaitę

„Respublika“ prieš D. Grybauskaitę (1)

„Respublika“ prieš D. Grybauskaitę (2)

„Respublika“ prieš D. Grybauskaitę (3)

„Respublika“ prieš D. Grybauskaitę (4)

„Respublika“ prieš D. Grybauskaitę (5)

„Respublika“ prieš D. Grybauskaitę (6)

Užsakovas: „Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimas“. Ar V. Tomkus, parėmęs krepšinį (neaišku, iš kur gautais pinigais… galbūt iš Rytų?), gavo teisę nevaržomai naudoti „Žalgirio“ vardą?

P.S. Atsiprašau už prastą iliustracijų kokybę. Pirkti tokius leidinius – reiškia juos remti, ko aš neketinu daryti, todėl šios fotografijos – iš prekyvietės lentynos.

Nepraleiskite naujų tinklaraščio įrašų*

Gaukite juos tiesiai į savo el. pašto dėžutę

* – nes tingus šio tinklaraščio autorius juos rašo kartą per mėnesį

Atnaujinimai Facebook'e

Komentarų: 12

 • […] Kerniaus Kuolio straipsnyje galite pamatyti šias karikatūras. […]

 • Rimas sako:

  O kodėl manai, kad D. Grybauskaitei užteks pusę rinkimų dalyvių balsų surinkti?
  Aš įtariu, jog aktyvumas bus <50%, kas reikštų, jog norint nugalėti jau pirmajame ture, reiktų surinkti trečdalį visų rinkėjų balsų, kas būtų jau mažiausiai 67% dalyvaujančių, o tiek tai jau kažin ar ji sugebės surinkti.

  Tokį rinkėjų aktyvumą prognozuoju remdamasis tuo, jog nemaža dalis rinkėjų mano, kad viskas jau vistiek nulemta ir eiti prasmės balsuoti nemato.
  Ir apskritai politinis aktyvumas Prezidento rinkimuose Lietuvoje metai iš metų vis mažėjo. Jau 2004-ais pusė rinkėjų nesusirinko, o lyginant 2004-ų ir šių metų išankstinių balsavimų aktyvumą, taip pat galima numatyti, jog šiemet į rinkimus ateis dar mažiau žmonių.
  Taip, kad antrasis turas atrodo netgi labai tikėtinas. O jo rezultatas, kaip sakei, jau gali būti visai ne toks, kokį dauguma seniai numatę.

  Pats, kaip supratau iš įrašo, už Grybauskaitę ketini balsuoti?

 • austeja sako:

  Kerniau,
  esi smulkus „vagiliukas“ respublikos leidejai galetu tave teisman paduoti uz be leidimo publikuojamas nuotraukas. Turek tai omeny:)
  Del apmokejimo uz reklama tai toks principas visoje lietuvos ziniasklaidoje Atgimime, Lryte, bernardinai, ne isimtis ir respublika ir LTV

 • austeja sako:

  Dar noriu pasveikinti su neisvengiamai ivyksianciu 2-uoju rinkimu turu. ir nuosirdziai gailiuosi, kad siemet nera ka rinkti ir skirtumo tarp grybauskaites ar kokio kito „Maximlando“ prezidento tikrai nebus

 • Kernius sako:

  Rimai, sutinku, kad antrasis rinkimų turas yra realus, bet dėl rinkėjų aktyvumo nesu toks pesimistiškas. Jei neklystu, jau paskelbta, kad šiemet per išankstinį balsavimą dalyvavo daugiau žmonių nei praėjusiais metais per seimo rinkimus. Žinoma, kaip tu rašei, nemažai gali nulemti tai, jog daug kam rinkimų rezultatai jau atrodo aiškūs ir žmonės nemato prasmės balsuoti.

  Taip, balsuosiu už D. Grybauskaitę. Nežinau, ar ji būtų gera prezidentė (gal labiau – premjerė), bet geresnio kandidato nematau. Vienintelis, kurį dar galėčiau išskirti – A. Butkevičius. Visada atrodė doras žmogus su gerais norais (kokių jo partijoje maža), bet yra per minkštas. Toks prezidentas neišvengiamai būtų smarkiai priklausomas nuo savo komandos (kaip V. Adamkus) ir turbūt sunku abejoti, jog ta komanda būtų sudaryta iš socialdemokratų.

  Austėja, aš juk publikuoju ne laikrasčio straipsnius ar nuotraukas, o užsakytas reklamas (kurios teoriškai pačiam leidiniui nepriklauso). Tai tas pats, kas paduoti į teismą dėl to, jog įamžinau gatvėje stovintį reklamos stulpą.

 • Rimas sako:

  Iš anksto tai balsavo mažiau nei 2004-ais (5.12% ir 6.62% atitinkamai), tačiau iki 14 valandos jau prabalsavo 26.15%, kai per praėjusius tik 23.91%, tad statistika dabar jau prognozuoja ~53% aktyvumą šiais metais.

  Nemėgstantiems Grybauskaitės strategiškai jau reiktų bėgti balsuoti už kitus kandidatus, siekiant mažinti Grybauskaitės balsų dalį. Na, arba dar palaukti 19-os valandos rezultatų ir tada spręsti kurios taktikos laikytis. Bet tikriausiai mažai kas čia taip strategiškai masto, tad didelio aktyvumo augimo paskutinėmis valandomis dėl šios priežasties matyt neverta tikėtis.

  Aš, jei turėčiau balsavimo teisę, ko gero irgi balsuočiau už Grybauskaitę, nes, kaip ir Tu, nematau kitų rimtų kandidatų.

 • Rimas sako:

  Pasirodo nuvertinau D. Grybauskaitę. Surinko daugiau, nei 1/3 visų rinkėjų balsų. O to net neprireikė. Šaunu!
  Antras turas tikrai nebūtų buvęs naudingas Lietuvai.

 • Kernius sako:

  Adamkus balsavo už Butkevičių?

  Jei net prezidentas kalba vieną, o daro kitą…

 • Vytenisv sako:

  Manau man neuzilgo reikes savo bloge padaryti irasa „Kodel balsavau uz Butkeviciu“. Taip, kaip premjere Grybas tiktu, taciau kaip prezidentes as jos visiskai nematau. Visi graziai apie ja atsiliepia, jos kritikavimus, bet realiai atliktu darbu ne vieno nebuvo pateikta (cia irgi galima kelt klausima del musu rinkimu „madu“ ir „tradiciju“). Taip pat jos sasajos tikrai nera aiskiausios, o ko nepastebejau/pasigedau tai jos uzsienio politikos. O ka prezidentas daugiausiai daro?: -)) Kokios jo pareigybines atsakomybes?: -)) Dar labai nepatiko grybo nenoras eit i valdzia (manau, kad bent neformalioj aplinkoj tikrai buvo pasiulymu padirbet su vyriausybe. Bent sveikas protas prasosi to tiketis), jos atsakymai masems arba ju nebuvimas per rimtesnes diskusijas.

  Asmeniskai manau, kad geriausiai cia padirbejo jos(gal ir ji pati) strategai, pradeje pasirengimo darbus pozicijai pries pora metu jau vis islisdami i eteri su priekaistais vyriausybei, politikai. How ever pacios darbas EK tikrai nebuvo (kiek man vel teko suzinot) pats itempciausias ar rezultatyviausias (snekam apie ismatuojamus rezultatus). Bet viesuju rysiu specialistai dirbo super. Nenustebciau, kad i reklama ji investavo daug daugiau ir anksciau pradejo galvot apie kelius nei pusmetis iki rinkimu ir turejo normalu komunikacijos plana. Na bet cia deme kitiems kandidatams, kad ejo va bank.

  Visgi Butkevciaus pasirinkimas buvo Adamkaus asmeninis sprendimas, kuriam as visiskai pritariu (gal tik del kitokiu priezasciu).

  Na o dabar laukiu pamazgu, nes netikiu mesiju is briuselio, kuris kiekvienam duos po kopusta suvalgyt ir suvaldys visas musu ekonomines problemas.

  Oj, sorry, pamirsau, prezidentas (pasikartosiu) dirba su uzsienio politika, jos formavimu, Lietuvoje reikst gali nuomone ir, pabreziu, pristabdyti istatymu priemima.

  P.S. Kas girdejot gryba viesai pasmerkiant parlamentarus del antikonstituciniu veiksmu ar pns?

  P.P.S. Pavardes pilnos nenoriu rasyt, nes, vadinkite mane paranojiku, komentaruose nuomones laisves tikrai nebera : -) Dabar tegul uzsiknisa teismais negyvai jei kas isizeide.

 • Rimas sako:

  Kerniau, o kada Adamkus sakė, kad balsuos už Grybauskaitę?
  Man atrodo šiuose rinkimuose jis savo pasirinkto kandidato nepaskelbė (t.y. bent jau norėjo nepaskelbti, bet, kaip matome, nepavyko).

  Apsiribojo permainingomis antrojo turo būvimo/nebūvimo prognozėmis. Bet jei nenori antrojo turo, tai dar nereiškia, jog nori Grybauskaitės. Antrasis turas turi ir kitą didelį minusą: prieštaravimą konstitucijai. Nežinia kas prasidės valstybėje, kai ne tas, kurio reikia įtakingoms grupuotėms, bus išrinktas tokiuose abejotinuose rinkimuose. Paskui dar rinkimai būtų pripažinti negaliojančiais, kartoti reiktų…

  Ar kažką praleidau Adamkaus pasisakymuose?

 • Kernius sako:

  Tu teisus, Rimai. Aiškiai, ką remia, jis taip ir nepasakė. Šiuo atveju aš gal šiek tiek per drąsiai išsireiškiau (sakydamas, kad vieną sako, kitą daro).

  Vis dėlto man tokia nuomonė susidarė iš pareiškimų žiniasklaidai po jo susitikimų su D. Grybauskaite (minėjo, jog tai puiki, patyrusi kandidatė ir pan.). Nenustebčiau, jei jis pačiai D. Grybauskaitei asmeniškai būtų sakęs, kad ją palaiko.

  Atsimenu, kaip baigiant darbą G. Kirkilo vyriausybei, V. Adamkus jam dėkojo už nuveiktus darbus ir puikiai atsiliepė žiniasklaidoje, o po kelių mėnesių jau aiškino, kad buvo padaryta nemažai klaidų.


WordPress Theme by TheBuckmaker.com

Read previous post:
Eurovizija: geriausios arba tiesiog kitokios dainos (video)

Šią savaitę galima dar kartą įsitikinti, jog Eurovizijos dainų konkursas nesikeičia: vėl tos pačios vienodos dainos su primityvia muzika, banaliais...

Close