RSS Facebook Twitter
6

TED: geriausios girdėtos kalbos ir idėjos

TED – tai ne pelno siekianti organizacija, rengianti konferencijas visame pasaulyje. Konferencijų tikslą geriausiai apibūdina jų šūkis: „Idėjos, vertos plitimo“. Būtent noras savo mintimis pasidalinti su pasauliu sieja žmones nuo niekam nežinomų keliautojų ir išradėjų iki garsiausių universitetų profesorių, politikų ir verslininkų. Kiekvienas užlipęs ant scenos turi 18 minučių pasakyti, tai ko dauguma mūsų iki galo nesuvokė ar nežinojo. Daugiau nei 100 milijonų kalbų peržiūrų per 3 metus rodo, jog ne vienam pranešėjui tai pavyko. Noriu pasidalinti labiausiai įsiminusiais pasisakymais.

Sir Ken Robinson: mokykla žudo kūrybiškumą

Joks mokslas negali paruošti žmonių pasauliui, kuris yra nenuspėjamas. Svarbiausia – sugebėti keistis kartu su supančia aplinka ir tai neįmanoma nepasitelkus kūrybos. Mokykla atima iš žmonių gebėjimą kurti ir galimybę būti unikaliems, įsprausdama viską į siaurą vertinimą: teisinga arba neteisinga. Kūrybiškumas – tai gebėjimas kurti originalias idėjas, turinčias vertę. Ar mokykloje skatinimas originalumas? Ar universiteto diplomas rodo gebėjimą individualiai mąstyti?

YouTube Preview Image

Barry Schwartz: pasirinkimo paradoksas

Laisvė rinktis mus daro nelaimingus, nes esame priversti kažko atsisakyti ir tokiu būdu kažką prarasti. Kuo daugiau pasirinkimų yra, tuo didesnė tikimybė, jog mes vėliau gailėsimės nors vieno iš jų nepasirinkę. Būtinybė priimti sprendimą užkrauna atsakomybę, kurią žmonęs linkę perleisti vieni kitiems, kartais net ir turėdami daugiau kompetencijos nuspręsti patys.

YouTube Preview Image

Stefan Sagmeister: laiko galia

Paprasto žmogaus gyvenimas yra padalytas į tris laikotarpius: jaunystė – mokantis, branda – dirbant, senatvė – ilsintis. Ar negalėtume paimti 5 metų iš savo senatvės ir jais pasinaudoti tuomet, kai dar turime daug jėgų ir energijos? Iš Austrijos kilęs dizaineris siūlo po kiekvienų 6 darbo metų praleisti metus ilsintis ir keliaujant, savo patirtimi pagrįsdamas, kaip tai skatina kūrybiškumą, keičia mąstymą ir prailgina žmogaus aktyvųjį gyvenimo laikotarpį.

YouTube Preview Image

Tony Robbins: kodėl mes darome tai, ką darome

Ko reikia žmogui gyvenime? Kas skatina mus imtis veiklos? Kas veikia mūsų emocijas? Kiek teigiamų ir neigiamų jausmų mes turime? Ką darytum, jei sužinotum, jog mirsi po 9 dienų?

YouTube Preview Image

Hans Rosling: mitai apie trečiąjį pasaulį

Užtenka 20 minučių, norint suprasti pasaulį geriau.

YouTube Preview Image

Jonathan Zittrain: geranoriškumo pavyzdžiai internete

Daugybė nuostabių dalykų buvo sukurti nesiekiant pelno ir kartu negalvojant apie labdarą – dirbant tiesiog iš idėjos. Harvardo profesorius pateikia keletą pavyzdžių iš interneto pasaulio.

YouTube Preview Image

Tai tik keletas iš šimtų kalbų įvairiausiomis temomis, kurių skaičius nuolatos didėja. TED svetainėje taip pat galima rasti daugybę vertimų. Be to, kai kurie pasisakymai netgi turi lietuviškus subtitrus.

Kaip bebūtų, dauguma kalbų, net ir palikusių didelį įspūdį, galiausiai lieka užmarštyje. Didžiausias iššūkis klausytojui – sugebėti ne tik suvokti, bet ir pasinaudoti naujomis žiniomis.

Nepraleiskite naujų tinklaraščio įrašų*

Gaukite juos tiesiai į savo el. pašto dėžutę

* – nes tingus šio tinklaraščio autorius juos rašo kartą per mėnesį

Atnaujinimai Facebook'e

Komentarų: 6


WordPress Theme by TheBuckmaker.com

Read previous post:
Rimvydas Valatka prieš Andrių Kubilių

Ne paslaptis, jog „Lietuvos ryto“ vyriausiasis redaktorius jaučia ligotą neapykantą dešiniesiems. Nuo paskutinių seimo rinkimų praėjus daugiau nei metams nutariau...

Close