Ar pastebėjote, kiek žmonių kiekvieną vasaros vakarą užplūsta sostinės senamiesčio gatves? Nesvarbu, savaitgalis, ar eilinė darbo diena, sutemus išėjęs į miestą jaučiuosi kaip pajūrio kurorte sezono metu. Svarbiausia, jog tie žmonės – ne svyruojantys buduliai su degtinės buteliais, o ramūs miestelėnai, lauko kavinėsi bendraujantys, besiklausantys muzikos, gurkšnojantys vyną, alų ir kokteilius. Miestas gyvas ir tai nuostabu – tik gaila, jog kelis mėnesius per metus.
Vilniuje yra daugybė šaunių vietų pasimatymams su draugais ir smagiems vakarams kartu. Vieną vasaros naktį su drauge nusprendėme dviese pabandyti aplankyti jų kuo daugiau – tiek, kiek suspėsime iki ryto.
Susitikome prieš vidurnaktį (škotas pasakytų, kad labai vėlai, ispanas – jog labai anksti) senamiesčio širdyje ir savo kelionę nusprendėme pradėti nuo ŠMC (Šiuolaikinio meno centro) lauko kavinės, esančios priešais Rotušę. Laisvą staliuką rasti buvo sunku, bet galiausiai įsitaisius netrukus natūraliai gimė mūsų šios nakties taisyklės.
Pasiekus naują vietą (kaskart keičiantis) vienas eina atsisėsti, o kitas prie baro – paimti bokalą alaus. Užduotis – išrinkti kuo retesnės rūšies alų, pilstomą tame bare: būtinai tokį, kuris dar nebuvo ragautas prieš tai kitoje vietoje, ir šviežią – iš statinės, o ne iš butelio (juk alaus taroje pilni prekybos centrai, ar ne?). Imame tik vieną bokalą – per pusę – siekiant per ilgai ten pat neužsibūti ir išsilaikyti ant kojų bent jau kol rytmečio saulė pakils. Prie staliuko laukęs žmogus turi be užuominų atspėti, ką kitas išrinko.
Pradžia buvo sėkminga ir pirmus tris kartus nei vienas nesuklydome: ŠMC ant staliuko atsirado jos išrinktas tamsus Chodovar, BIX’uose – mano mėgstamas Varniukų, Artistuose – neseniai baruose atsiradęs Švyturio Nefiltruotas alus. Visko, ką per naktį išragavome, aš neprisiminiau jau jai pasibaigus, bet aplankytų vietų sąrašą galiu sudaryti: toliau sekė Vasaros terasa (Mokytojų namų kiemelyje), Opus3 terasa (kieme prie Baltų dramblių), Universiteto pubas, Cosy, Transilvanija, Būsi trečias, Misterija (buvęs Mano alibi), Chaplin terasa, Satta, Disco 311, Prospekto pubas ir galiausiai Solento – iš viso 15 aplankytų barų ir 10 išgertų skirtingos rūšies alaus bokalų.
Dar keletas vietų liko neaplankytos, nes jos arba (galiausiai pasiekus) jau nebedirbo, arba tiesiog nepateko į mūsų iš anksto nesudarytą maršrutą. Tai – WOO, Alaus namai, Šnekutis, Balti drambliai, Play. Kai kuriose vietose atsidūrėme todėl, jog niekas kitas 5-6 valandą ryto jau nebedirbo. Ir vis tiek buvo smagu („O kaip nebus…“, – pasakysite jūs).
Kiek atsiėjo tokia naktis kiekvienam? Maždaug tiek pat, kiek įėjimas į eilinį klubą savaitgalį arba pora kokteilių jame: vidutinė alaus kaina buvo 6 litai, tad apie 30-40 litų (arba 10 eurų – kas užsieniečiui skambėtų neįtikėtinai).
Iš visų aplankytų vietų labiausiai man patiko Totorių gatvės kiemelyje po daugybe juodų užuolaidų paslėpta Chaplin terasa – labai jauki, gyva, vasariška vieta, į kurią norisi sugrįžti dar ir dar kartą. Apskritai terasos šiltomis naktimis yra nuostabu.
Taigi šiuo trumpu įrašu norėjau pasidalinti tiek vietomis vakarui Vilniaus senamiestyje praleisti, tiek savotiška mūsų pub crawl modifikacija – galbūt vieną tai paskatins kokį vakarą išlįsti iš namų (vietoje sėdėjimo namie prie kompiuterio ar televizoriaus), galbūt kitą, iš kur nors tolėliau, – aplankyti Vilnių, naktinio gyvenimo beieškant.
Varniuku alus… Kol kas man skaniausias ragautas alus apskritai.
as megstu karta per savaite pereit (aisku gaunasi reciau) per barus. kadangi einam darbo diena, tai gaunasi apie kokias tris vietas. ir einam tik ten kur yra gero (mazuju daryklu) alaus – jei tik ‘svyturiai’, tenka bara palikti :). o nesenai ivedziau taisykle, kad kiekviena karta reikia aplankyti bent viena nauja vieta. Vilniuje rinktis yra is ko :). Pvz. praeita karta atradom nauja vieta (‘Bambalyne’) kur buvo sulauzyta taisykle gerti tik pilstoma alu nes ten tik buteliai, uztai pasirinkimas – ispudingas.
o beje, Kerniau, kodel sakai kad tai pub crawl modifikacija, o ne normalus pub crawl?
O, apie Bambalynę nieko nebuvau girdėjęs, įvedžiau į Google – pasirodo, ji mano gatvėje, tiesiog kaimynystėje, būtinai aplankysiu
Karoli, kokių dar vietų Vilniuje gali rekomenduoti?
Pavadinau „modifikacija“, nes su savomis taisyklėmis, bet turbūt kiekvienas pub crawl yra kitoks.
na, pagrindines vietas kaip ir paminejai. dar gali pabandyti Vingriu 17 (aka ‘psychbaris’) – ‘senovinis’ alus, niekur daugiau sito nemaciau. beje, negarantuoju kad patiks 😀
Mano neabejotinas favouritas būtų „Vilniaus alus“.
Kas nebandė, tai greičiau ragaukit 😀
Visi alus yra geri jeigu daug isgeri ir isvis toks neapsisrendimas kuriame bare buti yra negerai. Man lab patinka Chilli pica gedo prsopekte!
[…] Pinigai. Jie yra viskas. Tačiau, kai bendrovės nori tik naujų klientų, o senų neišlaiko, žiūrėk ir pinigai iškeliauja. Dar liūdniau, kai žmonės turi tikrai gerų idėjų kaip protingai išlaidauti, tačiau sustabarėję biurokratai to neišgirs. Tačiau taupyti galime kiekvienas – pavyzdžiui, WC. Arba trankydamiesi po visus naktinius barus, bet saikingai vartodami. […]
Labai geras maršrutas. Atspausdint ir turizmo informacijos centre platint reikia 😀
„Alaus namai“ jei mėgstat alų yra nenugalima vieta. Rasit minimum 3 alaus rūšis, kurios jums patiks. Paskutinis „kablys“ „Daujotų“ alus. Šviesus, bet tikrai geras.
„Daujotu“ alus seniau vadinos „Liuksas“ 😀
bet man asmeniskai labiau patinka jo daryklos (DAVRA) gira, Vilniuj kolkas ja radau tik toje Bambalyneje.. =]
Didžiulė reklama Vilniui, bet ačiū už šį straipsnį. Reiks kada aplankyti sostinės ir pamatyti naktinį senamiestį.