RSS Facebook Twitter
8

Vieneri blogerio metai

Aš labai mėgstu skaičius. Labai mėgstu. Šiandien turiu puikią progą juos apžvelgti – šiam tinklaraščiui sukanka metai. Metai nuo pirmojo mano įrašo – pamąstymo apie Lietuvos aukštąjį mokslą.

Blogeriu nusprendžiau tapti pradėjęs mąstyti, jog pats galiu dalintis tuo, ką mėgaujuosi atradęs kitų žmonių tinklaraščiuose: įspūdžiais, pastebėjimais ir patarimais.

Įspūdžiai dažniausiai atsiranda pakeitus sau įprastą aplinką. Šiemet, kaip niekada anksčiau gyvenime iki tol, aplinką pradėjau keisti nuolatos. Man tai – nuostabus jausmas, nuolatinis atradimas. Tuos atradimus pirmiausia norisi aprašyti – kad jie niekur nedingtų, nes neišvengiamai su laiku daugybę įdomių dalykų pradedi pamiršti. Galiausiai norisi ne tik aprašyti, bet ir pasidalinti. Man labai malonu rasti komentarus nepažįstamų žmonių, kuriuos tie pasakojimai paskatino kam nors ryžtis, ko nors siekti savo pačių gyvenime – keliauti, studijuoti. Tuomet suprantu, kad dalintis savo pasauliu verta.

Nemanau, kad patirtis visada turi būti tik pozityvi, bet, atrodo, kad įrašas apie studijų kokybę Lietuvoje kol kas turbūt bene vienintelis atstovavo per mano tinklaraščio rašymo metus patirtus neigiamus įspūdžius. Galbūt nieko blogo daugiau ir nebuvo (kaip norėčiau tokią pat išvadą padaryti ir praėjus dar metams…).

Pastebėjimai kyla besidomint, kai norisi žinoti net apie tai, kas kartais tavęs visai neliečia. Sužinoti yra du būdai: ieškoti to, kas jau buvo pasakyta ir aprašyta, arba klausti pačiam. Būtent per klausimus geriausiai gali pažinti sutiktą žmogų ir jį supančią aplinką.

Patarimais dalijuosi srityse, su kuriomis pats asmeniškai susidūriau ir kuriuose man pačiam patarimų savo laiku trūko: kai galiausiai viską išsiaiškini, nesinori, kad sukaupta informacija liktų panaudota tik kartą – manęs paties – jei tai gali sutaupyti ne vieno žmogaus laiką.

Tai kur tie skaičiai…

 • Per metus šį tinklaraštį aplankė 47 500 žmonių, kurie iš viso pervertė 111 000 puslapių
 • Vidutiniškai kiekvienas lankytojas perskaitė po 2.3 įrašo iš 44, parašytų per šiuos 12 mėnesių
 • Tinklalapyje praleisto laiko vidurkis – 4 min. 35 sek.
 • Daugiau nei pusė (55%) žmonių šį puslapį atrado per Google

Skaitomiausias ir labiausiai komentuojamas įrašas be konkurencijos buvo Studijos užsienyje – Anglijoje ir Škotijoje (gidas) (24 000 peržiūrų; 613 komentarų).

Facebook tinkle daugiausia žmonių su savo draugais dalinosi nuorodomis į pastebėjimą Rimvydas Valatka prieš Andrių Kubilių (32) ir į įspūdžius Kaip vyksta studijos Škotijos universitete (21).

Daugiausia laiko – bemaž dviejų vasaros savaičių – pareikalavo kol kas turbūt pačios turiningiausios mano gyvenime kelionės Tranzavimas po Europą arba 5000 kilometrų autostopu aprašymas.

Vis dėlto pats brangiausias įrašas man yra Pabėgimas arba vienas Ispanijoje – tai prisiminimai iš pirmojo pasaulio tyrinėjimo, į kurį išsiruošiau niekeno nelydimas.

Apžvelgdamas metus negaliu nepaminėti Roma. Kitoks gyvenimas. Tai turbūt pirmas kartas, kai pajaučiau, jog mano įspūdžiai pradeda labiau remtis jausmais, nei tuo, ką mato akys. Tiesa, paskutinė pasakojimo dalis vis dar laukia savo dienos.

Kartais tiesiog jauti, jog tekstas, kurį parašei, dar nėra baigtas, jam kažko trūksta. Taip viešumos nepasiekė keli mano pasakojimai, kurie po ne vienos praleistos valandos vis dar guli juodraščio pavidale.

Apskritai, toks tinklaraščio rašymo stilius nėra populiarus tarp blogerių – paskelbiami vos keli įrašai per mėnesį, be to, dažniausiai netrumpi, kuriems reikia rasti daugiau laiko.

Vis dėlto, manau, kad liksiu tam ištikimas. Nejaučiu pareigos rašyti reguliariai – svarbiausia, kai turi ką pasakyti. Tiesa, neretai ir norint nemažai ką papasakoti (pavyzdžiui, šiuo metu galvoje sukasi 4-5 temos) tiesiog neatsiranda tam laiko – pirmiausia vis tiek esu informatikas su daugybe programavimo užduočių universitete (kiekvieną savaitę reikia pristatyti vis naują atliktą darbą) ir savo paties idėjomis, kurias dar norisi įgyvendinti internete.

Nepraleiskite naujų tinklaraščio įrašų*

Gaukite juos tiesiai į savo el. pašto dėžutę

* – nes tingus šio tinklaraščio autorius juos rašo kartą per mėnesį

Atnaujinimai Facebook'e

Komentarų: 8

 • komjaunuolis sako:

  Nuoširdūs sveikinimai. Kaskart smagu, kai Lietuvoj tinklaraštis paauga metais:]

 • Deividas sako:

  Sveikinu!
  Pirmiausia del blogerio vieneriu metu sukakties.
  Taip pat sveikinu del to, kad tavo mintys, idejos, nuorodos, komentarai ir kita visokeriopa pagalba is tiesu yra naudinga ir galima teigti, kad ji bent is dalies nulemia zmoniu apsisprendimus kazka daryti (konkreciai man tavo irasas apie studijas uzsienyje bei pagalba komentaruose padejo apsispresti lengviau nei tevu, artimuju, draugu ar ivairiu lankstinuku, svetainiu pagalba).
  Taip pat noreciau padekoti uz ivairius straipsnius, mintis, idejas ar siaip nuorodas (man labiausiai patike, padeje, itakoje mastyma ar kitaip paveike: TED ir visa ,, O jeigu“ tema, visosnaujienos.lt tinklapio sukurimas bei irasas apie studijas uzsienyje).
  Galiausiai, tenka pastebeti, kad man tavo blogas yra pirmasis, atkreipes demesi, pirmas, kuriuo ypatingai susidomejau ir bene kasdien lankausi. Kol kas ir vienintelis toks. Tai stai toks pastebejimas kaip tavo blogas paveike viena zmogu. Manau, tokiu yra nemazai. Dekui dar karta, sekmes darbuose.

 • altajus sako:

  Prisidedu ir aš prie sveikinimų :) Sėkmės tolimesniame blogerio kelyje !

 • Ieva sako:

  Sveikinu :)
  „Nejaučiu pareigos rašyti reguliariai – svarbiausia, kai turi ką pasakyti. “ – labai geras požiūris. Tuo man ir patinka šis blogas – atsijoti ir išgryninti dalykai, nėra tuščiažodžiavimo. Sėkmės.

 • karolisk sako:

  pritariu Ievai, irgi ta norejau pasakyt… butu gerai jei visi tinklarastininkai laikytusi sito principo

 • Nepenthe sako:

  Ačiū, Kerniau, už tokius straipsnius. Man, kaip ir Deividui, padėjai apsispręsti dėl studijų Škotijoje, labai įdomus pasakojimas. Kiti taip pat padarė nemenką įspūdį – pavyzdžiui, straipsniai apie tavo keliones tokie įtraukiantys, kad skaičiau praktiškai iki ryto. Taip ir toliau, sveikinimai vienerių metukų proga! 😀

 • Laurynas sako:

  Ačiū, kad ši svetainė – tai NE EILINIS kasdienio minčių kratinio blogas.
  Ačiū, kad savo pavyzdžiu, informacija ir patarimais SKINI KELIĄ į Europą.
  Ačiū, kad nenuilsdamas dirbi kurdamas tokią svetainę, kurią drąsiai galima vadinti RIMTA žinių apie studijas ir kitokias keliones svetur svetaine.
  Dar kartą ačiū.
  Sveikinu
  Sėkmės
  Laurynas (11 kl.)

 • Edas sako:

  Su, Deividas sutinku. Tai pirmas, blogas į kurį atkreipiau demėsį.
  Dėl straipsnių, esu dekingas, nemėgstu skaityti laikračių, kur buna parašyta naujienos ar kitur (alfa.lt, delfi.lt) Bet tavo straipsnių neįmanoma neskaityt. Sveikinu ir ačiū.


WordPress Theme by TheBuckmaker.com

Read previous post:
CouchSurfing: nemokama nakvynė už bendravimą

Savo kelionių aprašymuose jau nekartą minėjau CouchSurfing – internetinę bendruomenę, kurioje gali rasti nemokamą nakvynę turbūt bet kurioje pasaulio šalyje....

Close