RSS Facebook Twitter
8

Geras lektorius turi vilkėti pižamą

Paskutiniu metu lankydamasis tiek universitete, tiek įvairiose konferencijoje ir seminaruose susimąstau, ką galima laikyti gera paskaita, geru pranešimu. Ką turi daryti žmogus, norėdamas sudominti kitus? Kas dažniausiai tampa klausytojų nusivylimo priežastimi?

3

Kaip švaistyti laiką universitete (gidas)

Gyvenimas studijuojant smarkiai skiriasi nuo dvylikos metų, praleistų mokykloje. Tai neribota laisvė. Laisvė susikurti savo aplinką, atrasti save naujose srityse, valdyti savo laiką. Iš esmės viskas priklauso nuo kiekvieno studento – nuo požiūrių ir tikslų, su kuriais jis praveria aukštosios mokyklos duris. Pirmaisiais studijų metais mačiau daug skirtingų žmonių, kurių pasaulėžiūra kartais stebindavo, kartais žavėdavo. Kaip bebūtų, mokytis galima iš visų.

7

Aukštojo mokslo reforma: kai viduje „gyvos problemos“

Jau ne vienerius metus kalbama apie pasikeitimų būtinybę Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje. Atrodo, galiausiai šiemet jie tikrai bus. Visi sutinka, jog reforma reikalinga, tik požiūriai išsiskiria dėl to, kas tiksliai turėtų būti keičiama. Mano manymu, sprendimai, kuriuos dabar ketina priimti Švietimo ir mokslo ministerija, aukštojo mokslo kokybės žymiai nepagerins dar ateinančius 10–15 metų. Kodėl?

WordPress Theme by TheBuckmaker.com