RSS Facebook Twitter

Kaip pasirinkti universitetą Didžiojoje Britanijoje

Turbūt pats svarbiausias ir kartu sudėtingiausias sprendimas mąstant apie studijas užsienyje – kokį universitetą pasirinkti. Iš kelių šimtų klausimų, kurių sulaukiau aprašęs stojimo procesą į Didžiosios Britanijos aukštąsias mokyklas, nemaža dalis buvo apie konkrečius universitetus. Kaip susidaryti savo nuomonę apie mokymo įstaigą, niekada joje nesilankius? Kaip nesuklysti renkantis? Į šiuos klausimus mėginsiu atsakyti.

Kaip vyksta studijos Škotijos universitete

Šio įrašo tikriausiai nebūtų, jei ne praėję studijų metai Lietuvoje. Tuomet aplinka, kurioje dabar esu, atrodytų natūrali ir įprasta. Vis dėlto per pirmas šešias mokslo savaites kol kas radau daugiau skirtumų nei panašumų. Tiesą sakant, dar ir dabar daug kuo negaliu patikėti. Pasistengsiu aprašyti tik faktus, o vertinimą – kas gerai ir kas blogai – palikti jums. Visgi negaliu nuslėpti, jog kas kart eidamas į paskaitas jaučiuosi kaip patekdamas į vis naują sapną.

University of St Andrews: pirmoji savaitė

Dienoraštis? Taip, čia tikrai bus jis. Apie mažą istorinį Škotijos miestelį, kurio beveik pusė gyventojų – studentai. Apie trečią seniausią universitetą anglakalbiame pasaulyje. Apie žmones iš daugiau nei 75 pasaulio valstybių. Apie bendrabučio bendruosius kambarius, primenančius Hogvartsą. Apie „free vodka party“. Apie 50 sporto šakų ir 170 bendruomenių.

Studijos užsienyje – Anglijoje ir Škotijoje (gidas)

Tai nuoseklus planas, kaip vos sulaukus pilnametystės tapti emigrantu. Žinoma, jūs to nelaikysite emigracija – tik trumpa išvyka naujų žinių ir platesnio akiračio vardan. Be abejonės, būtinai sugrįšite. Sugrįšite todėl, jog kiti nebe išvyktų.

Motyvacinio laiško rašymas studijoms užsienyje

Priešingai nei Lietuvoje, norint studijuoti užsienyje svarbu ne tik mokslo rezultatai, bet ir stipri motyvacija. Kadangi gabumų ir gerų įvertinimų gali turėti daugelis, užsienio aukštosios mokyklos (ypač JAV ir Didžiosios Britanijos) didelį dėmesį skiria individualumui. Būtent tai, kuo tu išsiskiri iš kitų stojančiųjų, reikia parodyti motyvaciniame laiške. Daugeliui jaunų žmonių parašyti maždaug puslapį apimantį tekstą apie save būna nemažas iššūkis. Pirmiausia todėl, jog nėra aiškūs visi aspektai, kurių reikia nepamiršti prisistatant aukštajai mokyklai. Juos ir mėginsiu aptarti.

WordPress Theme by TheBuckmaker.com